28 знімальних днів та 700 людей масовки: завершились зйомки художнього фільму «Буча»
Засновано на реальних подіях
Торік, 31 березня, коли українські військові звільнили від російських загарбників Бучу на Київщині, весь цивілізований світ здригнувся від звірств окупантів.
Російські загарбники розстрілювали мирних жителів із танків та бронетранспортерів, а багато українців було знайдено загиблими у своїх будинках та квартирах від мінно-вибухових травм.
Тіла також знаходили в місцях масових поховань, часто — зі слідами тортур та зв’язаними руками.
Щоб військові злочини росіян не залишилися безкарними, а світ знав правду про ті події, в Україні 13 вересня минулого року, у День міста Буча, сценарист та кінопродюсер Олександр Щур і режисер Станіслав Тіунов презентували тизер-трейлер до свого майбутнього фільму «Буча».
Це художня драма, сюжет якої ґрунтується на реальних подіях.
Зйомки фільму проходили у Київській області у березні та квітні 2023 року та зайняли 28 знімальних днів, а останні кадри було знято у серпні цього року на горі Говерла.
Сюжет кінострічки заснований на подіях, що відбулися у містах Буча, Ворзель та Гостомель під час російської окупації у лютому — березні 2022 року.
У фільмі розповідається історія порятунку українців громадянином Казахстану Костянтином Гудаускасом, який отримав притулок в Україні та проживав у Бучі.
З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він мав можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації.
Головні ролі у фільмі зіграли польський актор театру та кіно Цезарій Лукашевич та український артист В’ячеслав Довженко.
«Кіно — це один з потужних інструментів донесення меседжів світові. Якщо хтось думає, що всі у Європі, США знають достеменно, що у нас відбувалось, і вірять тільки нам, то на жаль, він глибоко помиляється. Росіяни вже зняли і показують пропагандистські стрічки «Азовсталь. Освобождение» та «Свидетель» зі своєю версією подій у Маріуполі та Бучі. Є ймовірність, що світ надивиться російських фільмів та прийме їхні наративи. Ми маємо доносити істину! Тож, у нас є дві головні мети. Перша — це протистояти російській пропаганді у всьому світі. Друга — вшанувати пам’ять загиблих. Під час роботи над сценарієм ми зустрічалися з усіма героями або родичами загиблих. І перше, що ми питали – чи не проти вони розповісти свою історію для фільму і чи потрібен такий фільм. І всі вони відповідали: «Так, ми хочемо, щоб про це дізнались у всьому світі», — розповідає автор сценарію та продюсер фільму Олександр Щур.
Загалом, над фільмом працювала група із 80 фахівців. У стрічці знялося понад 120 акторів, серед яких Олександр Печериця, Сергій Стрельников, Анастасія Нестеренко, Артемій Єгоров, Сергій Сміян, Володимир Захаренков, а також 700 акторів масових сцен.
«Повітряна тривога під час зйомок у центрі Києва, 4 години граду та блискавок на Говерлі, 20 знімальних годин під дощем та багато іншого ані на секунду не похитнули жодного учасника нашої команди. Всі виклалися на максимум і були заряджені на результат. Дякую кожному, це велика честь», — поділився враженнями від знімального процесу режисер стрічки Станіслав Тіунов.
8 жовтня 2023 року робочі матеріали фільму будуть показані на спеціальній події Art against propaganda, яка проходитиме в Університетському клубі в Нью-Йорку.
Крім того, робочу версію буде представлено професорському складу в Колумбійському університеті в Нью-Йорку.
Фільм буде готовий до весни 2024 року.
Фото: пресслужба