5 б’юті-правил при носінні захисної маски
Розповідаємо, як боротися з «маскне»
Медичні маски в останні кілька місяців стали головним must have і, з огляду на ситуацію, залишаться таким ще довго, враховуючи посилення карантинних заходів в Європі. З базового засобу захисту маски перетворилися на модний аксесуар, стали невід’ємною частиною колекцій провідних брендів та складовою образів зірок як в повсякденному житті, так і на рідкісних нині червоних доріжках.
Тим часом часте і тривале носіння медичної маски провокує ряд проблем зі шкірою, для позначення яких в дерматології в цьому році навіть з’явився новий термін – «маскне». Проблема, однаково актуальна як для пересічних людей, так і для знаменитостей. Розповідаємо, що це таке, як цього уникнути і як з цим боротися.
Через постійне носіння маски на висипання навколо рота і в області щелепи стали скаржитися навіть ті, хто ніколи не був знайомий з такою проблемою. «Це викликано тим, що тканина маски контактує зі шкірою протягом декількох годин, – пояснює доктор Аріель Хаус, провідний дерматолог з Харлі-стріт. – Що викликає контактний дерматит, саме він призводить до висипань». Зі свого боку дерматолог Самір Баші з Лос-Анжелеса вважає причиною забруднення пір себумом і пилом: «Маска не пропускає повітря, тому її тканина стає вологою, створюючи середовище для розмноження бактерій, що провокують запалення».
«Серед моїх пацієнтів також є такі, хто вперше зіткнувся з проблемою «маскне», – ділиться провідна дерматологиня київської клініки Катерина Ніколаєнко. – Нам, медикам, це знайоме: ми проводимо в масці більшу частину часу, практично не знімаємо її на роботі. Від постійного контакту зі шкірою, особливо в спеку, під нею утворюється ідеальне середовище для розмноження бактерій, що провокують висипання, подразнення і запалення. Частинки косметики, пил, себум, алергени і навіть грибки – все це стає причиною закупорки пір і утворення комедонов і прищів, і вже тим більше це – фон для загострення акне. Зі свого боку, часта обробка цієї зони може призводити до дерматиту, алергічних реакцій, почервоніння і лущення».
Що робити, щоб уникнути цих проблем і зберегти здорову і доглянуту шкіру під захисною маскою? Ідеальна рекомендація – максимально відмовитися від масок і забезпечити шкірі відпочинок і турботу. Але в нинішній епідеміологічної ситуації зробити це ми зможемо ще нескоро, тому варто почати більш ретельно стежити за станом шкіри.
Гігієна
Говорімо начистоту: мало хто дотримується правила міняти маску кожні дві години. Використані маски у нас всюди: в сумочках, кишенях і не тільки. Тим часом, чим частіше ми міняємо маски, тим краще! Якщо ви користуєтеся багаторазовою, подбайте про її своєчасну гігієну – обробляйте і все ж не забувайте вчасно замінити, багаторазові –не означає вічні. Й поменше наносіть тонального крему на нижню третину обличчя, а краще і зовсім від нього відмовитися. Шанувальники моди можуть вибрати більш щадну альтернативу маскам – захисні щити для обличчя, наприклад, від Louis Vuitton. Модний аксесуар від люксового бренда обійдеться близько $960.
Бальзами і маски для губ
«Вологість при диханні й тертя від маски можуть викликати роздратування. Зі свого боку, через маски ми, як правило, зволожуючі засоби наносимо рідше, і рідше п’ємо. В результаті маємо дуже сухі і потріскані губи», –зазначає доктор Ніколаєнко. Для максимального зволоження і живлення варто звернути увагу на бальзами для губ на основі ланоліну. На ніч корисно наносити живильні засоби, такі як догляд для губ Intense Lip Care anti-age від Sothys, маска Enhance lip-plumping treatment Cosmedix, регенеруючий крем для губ ForLLe’d Hyalogy Protective або живильний бальзам німецької марки BDR.
Більше антиоксидантів
Зі збільшенням кількості бактерій на шкірі через вологе середовище, доктор Девід Джек радить боротися за допомогою антиоксидантів, застосовуючи креми і сироватки з вітамінами С, E і B5. Добре працюють крем і сироватка іспанського бренда Skeyndor з лінійки Power C, крем 3D Moisturizer від Instytutum, антиоксидантний денний крем з едельвейсом або потужний регенеруючий крем Arganight преміальної швейцарської марки Cholley. Не зайвим буде курс антиоксидантних ампульних концентратів, вибір їх наразі великий. Краще проходити курсами, 2-3 тижні, можна комбінувати різні ампули: вранці один склад, ввечері інший.
Обережніше зі скрабами і ексфоліантами
Пот під маскою, в поєднанні з постійним тертям і тиском, – потенційні причини роздратування і сухості шкіри. В цьому випадку краще уникати механічних скрабів та інших відлущуючих засобів: надмірне видалення відмерлих клітин тільки зашкодить. Намагаючись таким чином позбутися від лущення, ви тільки погіршите стан і без того пошкодженої шкіри. Тут допоможуть м’які очищаючі маски, наприклад, Bioclean G3 від Cholley, яка не тільки делікатно видаляє надлишки кератину і ороговілі частинки, але і нормалізує вироблення себуму, звужує пори, і при цьому має виражену антибактеріальну ефектом і відновлює гідро-ліпідний баланс шкіри.
М’яке очищення і легке зволоження
Після тривалого носіння маски слід використовувати не агресивний, м’який очищаючий засіб. Добре підійде зволожуюче гидрофильне масло Instytutum або делікатне молочко Bioclean Lait Cholley, або ж поживне очищуюче масло американського бренда Cosmedix.
Після очищення – інтенсивне зволоження засобами легкої текстури, які не будуть жирнити шкіру. Вибирайте легкий антиоксидантний крем Profhilo з високоочищеною гіалуроновою кислотою, крем для обличчя «Морські водорості» британського бренда Elemis, або ревіталізуючий, багатий антиоксидантами Cellcosmet Sensitive Day Cream. І, звичайно, збагатіть догляд інтенсивними гіалуроновими сироватками, вони представлені у більшості з перерахованих вище брендів.
І не варто забувати про професійний догляд! Повторне введення суворого карантинного режиму в Україні найближчим часом цілком можливо, і, поки є така можливість, приділіть час візитам до косметолога. Зволожити шкіру зсередини допоможуть біоревіталізація та мезотерапія, особливо ефективними будуть ін’єкції гідробустеру VISCODERM, в основі якого – слабкостабілізована ультрачиста гіалуронова кислота. Потрібно всього дві процедури з інтервалом в два місяці, двічі на рік, щоб надовго забезпечити глибоке зволоження, підвищення еластичності, сяйва і гладкості.
«Чудово бореться із запаленнями і підвищує захисні функції шкіри, при цьому помітно її перетворюючи, процедура лазерного омолодження Genesis. Рекомендований курс – 4-5 процедур з інтервалом раз на тиждень. Також рекомендую регулярний апаратний медичний догляд за шкірою за німецькою методикою BDR – одна з найулюбленіших процедур наших пацієнтів, як жінок, так і чоловіків. Раз на тиждень буде достатньо», – рекомендує Катерина Ніколаєнко.
«Експрес-реабілітацією для шкіри стане інтенсивна гіалуронова програма з професійної лінійки Cholley. Вона показана після агресивних процедур і навіть опіків – справжня «швидка допомога» для шкіри, що зазнала стресу. Також це гідна альтернатива для тих, хто з якоїсь причини відмовляється від ін’єкційних методик. Якщо ж через гіпоксію і механічне тертя на обличчі візуалізувалися судини, рішення – курс фотоомолодження на апараті InMode, 4 процедури з періодичністю раз на два тижні. Для дуже виражених капілярів показано локальне видалення лазером», – говорить доктор-дерматолог, міжнародний тренер іспанського бренда Skeyndor Анна Токар.