8 найцікавіших виставок у Києві в лютому
![8 найцікавіших виставок у Києві в лютому](https://insider.ua/wp-content/uploads/2025/02/1000015352.jpg)
«Ритми світла», Battleship Island та інші
Новий Рік уже давно минув, тож пора забути про ковзанки та різдвяні ярмарки, а натомість піти на нові виставки, які відкрились у Києві. Не варто втрачати чудової нагоди насолодитися мистецтвом! Зібрали вісім найцікавіших експозицій у столиці, що вартують вашої уваги.
«Ритми світла»
Де: Portal 11, вул. Трьохсвятительська, 11
Коли: до 16 лютого, з середи по неділю з 11:00 до 19:00
Вартість: вхід вільний
Ця виставка — подорож крізь час і простір, де минуле перетворюється на імпульс для нового.
Фігури оголеної натури й експресивні натюрморти створюють ритмічний танець форм і кольорів, де кожен відтінок звучить, мов акорд у джазовій композиції. У цих роботах втілено дух експериментальної музики, японського джазу, а також точність бойових мистецтв.
Тонкі паралелі з японськими літографіями та східною естетикою переплітаються з динамікою абстрактного експресіонізму. Усе це — відображення особистого досвіду автора, трансформованого через абстрактну призму.
«Вдома»
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульв. Тараса Шевченка, 12
Коли: з 6 лютого до 16 лютого, з середи по неділю з 10:00 до 18:00
Вартість: для дорослих — 150 грн, для школярів, студентів та пенсіонерів — 70 грн
До виставки увійшли 28 живописних полотен, які запрошують у подорож Україною для віднайдення внутрішнього відчуття затишку та рівноваги. Пейзажі з різних куточків нашої країни виписані з неймовірною вітальною енергією, що проявляється у буянні яскравих чистих барв. Більшість робіт виконано на пленерах, це дозволило художнику особливо точно впіймати та відтворити той настрій, який наповнює нашу землю, наші міста – прагнення до творення, а не руйнування.
«Горить»
Де: Concert Hall, вул. Кирилівська, 41
Коли: з 13 по 17 лютого з 17:00 до 21:00
Вартість: вхід вільний
Виставка-збір «Горить» — це благодійний проєкт, мета якого зібрати кошти на відновлення майстерні FPV-дронів, понівечену від пожежі. Її заснувала художниця Маргарита Половинко, яка нині служить у лавах ЗСУ. Тут дрони готують до бойових завдань.
У виставці беруть участь 35 українських художників і художниць із різних мистецьких спільнот і поколінь. Усі роботи можна придбати, а кошти з реалізації підуть на відновлення майстерні.
«Сергій Параджанов. Автентика свободи»
Де: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, вул. Лаврська, 9
Коли: до 28 лютого, щодня (крім вівторка) з 10:00 до 17:00
Вартість: 100 грн
Експозиція зосереджена на творчості режисера на Київській кіностудії. Тут він почав працювати, отримавши настанову щодо простору української культури від самого Олександра Довженка.
Також будуть представлені оригінальні костюми з фільму «Тіні забутих предків», рідкісні кадри робочих моментів фільмів Параджанова з негативів з колекції Театрального музею, а ще предмети з реквізиту до стрічок «Тіні забутих предків» та «Колір гранату».
Clay Man Story
Де: галерея «Хлібня», вул. Володимирська, 24а
Коли: до 23 лютого, щодня (крім четверга) з 10:00 до 17:00
Вартість: звичнайний квиток — 60 грн, пільговий — 30 грн
Художниця-керамістка Тетяна Забеліна переосмислила стародавню легенду про Голема – «глиняну людину», створену в Празі XVI століття. Це історія про складнощі балансу між владою й відповідальністю. Виставка досліджує магію перетворення мертвої матерії в живу й те, як із глини обставин ми ліпимо власне «Я».
«Прямуючи до свого /Я/»
Де: Національний музей «Київська картинна галерея», вул. Терещенківська, 9
Коли: з 21 січня до 23 лютого, щодня (крім понеділка та четверга) з 11:00 до 18:00
Вартість: звичайний квиток — 100 грн, пільговий — 50 грн
Тут ви зможете насолодитися світлинами митців Тетяни Потоцької, Дмитра Труша та Олександра Сергієнка. Їхні роботи наповнені внутрішньою динамікою та запрошують глядача до переосмислення себе й довкілля. Це не тільки мистецький пошук, а й нагадування про те, що формує нас, нашу культуру, історію та спільне майбутнє. Тут про мрію, що зцілює, про спадок і про натхнення, яким варто ділитися.
Battleship Island
Де: Bereznitsky Art Foundation, вул. Академіка Богомольця, 5
Коли: із 30 січня, щодня (крім неділі) з 10:00 до 18:00
В основі експозиції — історії, що перебувають на межі реальності з міфом. Художниця Юлія Бєляєва звертається до ідеї анігіляції — злиття протилежних частин у щось нове. Вона досліджує, як війна, що знищує й трансформує, наближає людину до її природної сутності, дозволяючи відкрити нові шляхи для виживання і творчості.
«Поверхневість»
Де: Squat 17b, вул. Терещенківська, 17Б
Коли: з 5 лютого до 26 лютого, щодня з 11:00 до 23:00
Вартість: вхід вільний
Експозиція об’єднує малюнки та живопис, у яких художниця Поліна Вербицька розкриває концепцію тілесності через трансформацію власного тіла в мистецтво. Ці роботи не лише демонструють технічну майстерність, а й порушують питання про природу тіла в сучасному світі, де часто існує цензура, що обмежує природну виразність. Скульптури та картини на виставці мають безліч деталей, які занурюють глядача у світ, де фізичність є важливим аспектом людської ідентичності.