Варто подивитися: 7 фільмів, які були зняті в роки незалежності
До дня народження нашої країни
29 років тому Україна офіційно стала суверенною і незалежною державою. Незважаючи на настільки незначну в історичному сенсі цифру, в культурному фонді країни з’явилося чимало серйозних досягнень. Зокрема, стрімко почав розвиватися кінематограф. Ми вирішили зібрати 7 різножанрових знакових фільмів, які були зняті за час незалежності. Від художніх картин, до документальних хронік, номінованих на Оскар.
«Голод 33»
Фільм 1991 року випуску. Одна з перших картин, яка відкрито і достовірно показує події штучно створеного голоду на території центральної та східної України в 1932-1933 роках. Звичайно, сьогодні можна відкрито говорити про трагедію, читати різноманітні джерела і переглядати архівні знімки. Але в 90-х уявлення багатьох людей про історію залишалося таким же, як і за часів партії. Тема геноциду українського народу була не найбільш обговорюваною.
«Той, хто пройшов крізь вогонь»
Фільми на історичну тематику займають особливу нішу в українському кінематографі. Сюжет цієї картини розповідає історію льотчика часів Другої світової війни, який, після аварії, потрапляє в німецький полон. У реальному житті прототип головного героя вважається зниклим без вісті. Однак деякі історики вважають, що він все ж зумів врятуватися і в результаті втік до Канади, де став вождем індіанського племені. Цю версію і оповідає фільм.
«Поводир»
Картина входить до списку найкасовіших фільмів українського кінематографа. Як і в попередній роботі, сюжет охоплює реальний період в історії. Фільм розповідає про подорож незрячого кобзаря і маленького хлопчика родом з Америки. Головним завданням режисера було передати реальну політичну ситуацію 30-х років в Україні. Особливої уваги заслуговує факт залучення справжніх незрячих музикантів в якості акторів другого плану.
«Дике поле»
Екранізація книги Сергія Жадана «Ворошиловград». Пригодницький жанр сам по собі виділяє фільм серед більшої частини українського кінематографа. Сюжет розповідає про чоловіка на ім’я Герман, на якого раптово звалюється бізнес брата. До написання сценарію був залучений і сам автор роману, тому шанувальники творчості Жадана не повинні бути розчаровані.
«Мої думки тихі»
Робота молодого українського режисера Антоніо Лукіча. По-справжньому тепла і душевна картина оповідає про відносини мами і сина. На окрему увагу заслуговує відеоряд — оператору вдалося створити щось абсолютно нове і унікальне. Фільм досить довго протримався в прокаті, а в посткарантинний період його показ було відновлено.
«Плем’я»
Фільм-експеримент «німого кіно XXI століття». Картина оповідає про перше кохання глухого хлопця на ім’я Сергій, який живе і вчиться в інтернаті для людей з вадами слуху. Крім головного героя, у фільмі ще 20 глухих персонажів, яких зіграли непрофесійні актори. Картина зібрала безліч позитивних відгуків як в Україні, так і за її межами. Зокрема, один з провідних кінокритиків Hollywood Reporter назвав фільм «Плем’я» кращою картиною 2015 року.
«Переломний момент: війна за демократію в Україні»
Мабуть, найбільш знаковий для України, як держави, фільм. У 2018 картина боролася за Оскар у категорії «Кращий документальний фільм». Це не тільки розповідь про революцію на Майдані і подальшу війну, а й ще один спосіб ретранслювати всьому світові важливі й знакові історичні події.