Головні переможці 80-го Венеціанського кінофестивалю
Хто отримав почесних левів?
Як і все прекрасне, 80-й Венеціанський кінофестиваль добіг кінця. Журі заходу, головою якого був кінорежисер Демієн Шазелл, визначило переможців у всіх номінаціях.
Головний приз — «Золотого лева» — здобула фантасмагорія Йоргоса Лантімоса «Бідні-нещасні» з Еммою Стоун, Віллемом Дефо і Марком Руффало у головних ролях.
Дія стрічки розгортається в альтернативній вікторіанській Англії. Вчений-хірург повертає до життя вагітну Беллу, яка стрибнула в Темзу: він пересаджує пацієнтці мозок її ненародженої дитини.
Це своєрідне переосмислення історії Франкенштейна з мотивами фемінізму, які вплетені в цю історію з легким гумором.
Гран-прі журі «Срібний лев» — другий за значенням на фестивалі приз — дістався японському режисерові Рюсуке Хамагуті за екологічну притчу «Зла не існує».
«Срібного лева» за режисуру був удостоєний італієць Маттео Гарроне.
На фестивалі він презентував свою нову стрічку «Я — капітан». Вона присвячена вже класичній темі — болісним поневірянням мігрантів.
У ній розповідається про двох сенегальських біженців, які намагаються дістатися Середземним морем до Італії.
Спеціальний приз журі здобув фільм Аґнешки Голланд «Зелений кордон» про страждання біженців на білорусько-польському кордоні. Приз за найкращий сценарій отримав фільм «Граф», в якому чилійський диктатор Аугусто Піночет постає в образі вампіра.
Найкращим актором визнали Пітера Скарсгарда за роль хворого на деменцію у фільмі «Пам’ять», а найкращою акторкою — Кейлі Спейні, яка зіграла дружину Елвіса Преслі в картині «Прісцилла» Софії Копполи.
Премію за найкращий акторський дебют імені Марчелло Мастроянні отримав Сейду Сарр — за головну роль у «Я — капітан».
Стрічку про Україну теж відзначили на Венеціанському кінофестивалі.
Чесько-словацька картина «Фотофобія», створена за участі України, отримала нагороду як «Найкращий європейській фільм».Він розповідає про хлопчика, який ховався від російських ракет у метро Харкова.
Також в межах фестивалю відбулася світова прем’єра художнього фільму Анни Бурячкової «Назавжди-назавжди» про київських підлітків у 90-х роках.
Картину відібрали до конкурсної програми «Горизонти». Це єдиний український фільм на цьогорічному фестивалі.
Фото:Instagram @labiennale, @forever_forever_film