Як минуло офіційне відкриття національного кінофестивалю Cinema for Victory
Фільми, створені під час війни
За підтримки Президента України, за ініціативи Держкіно України, до десятої річниці вторгнення росії на територію України та до других роковин повномасштабної війни започатковано проведення Ukrainian National Film Festival «Cinema for Victory» – кінофестивалю фільмів, знятих під час російсько-української війни.
Урочиста церемонія відкриття напередодні відбулася в національному центрі «Український дім». Захід, ведучими якого стали Соломія Вітвіцька та Ахтем Сеітаблаєв, розпочався зі звернення Глави держави Володимира Зеленського.
«Я впевнений, що світ ніколи не забуде Бучу та Маріуполь. Бо історії трагедій цієї війни будуть на мільйонах екранів, а отже, у мільярдах сердець. Я впевнений, що людство не втратить поваги до героїзму наших людей», – сказав Володимир Зеленський.
«Кіно зробить цей героїзм легендарним і вчитиме, що кожен має зробити вибір у житті – етичний вибір. Вибір на користь життя і справедливості – на користь України. Я впевнений, ми збережемо наше єднання зі світом за будь-яких дезінформаційних штормів. Мистецтво буде на нашому боці», – додав Президент.
Кінофестиваль Cinema for Victory зосереджено на стрічках, які документують воєнні злочини росіян, фіксують свідчення про агресію через реальні історії українців. Поширення документальних фільмів, створених під час війни, сприяє протидії пропаганді російських загарбників на території України та в світі, виступає потужним аргументом для світової аудиторії в адвокації України.
Уже зі сцени церемонії відкриття промову продовжив член жюрі Сергій Михальчук: «Інформація – це як вакуум, і якщо ми його не заповнюємо, його заповнює ворог! Про нашу війну вже зараз складають легенди, але через роки це вийде на рівні міфу. Ми мусимо показувати реальну історію, яка відбувається, щоб майбутні покоління знали, що було насправді, і щоб це не повторилося ніколи знову!»
«Кіно – це зброя, камера – це зброя на полі бою. Я фактично пересвідчився в цьому на своєму прикладі.
Я оператор ігрового кіно, але з початку війни став солдатом і документалістом. У мене є дві зброї: стрілецька зброя – автомат, і в мене є камера. І поки є можливість, я намагаюся знімати все, що відбувається на полі бою», – зазначив Сергій Михальчук.
Відкрили церемонію кінофестивалю піаніст-віртуоз Євген Хмара та під акомпанемент оркестру Збройних сил України народна артистка України Тіна Кароль.
На відкритті були присутні представники Офісу Президента, Кабінету Міністрів, високоповажні посли, воїни ЗСУ, волонтери, представники Держкіно, режисери, продюсери, актори та інші. А також члени журі Бо Тенберг, Майкл Волдман, Сергій Михальчук, Ірина Мельник та Ольга Пантелеймонова.
Після офіційного відкриття кінофестивалю відбувся показ робочої версії художнього фільму «Буча». Глядачі затамували подих, коли на екрані почали розгортатися історії людей, їхні долі та надзвичайні подвиги українців. Після перегляду зал аплодував стоячи.
Кінофестиваль триватиме сім днів – із 23 по 29 лютого. У програмі – двадцять стрічок конкурсної та позаконкурсної програми, які пройшли технічний відбір. Розклад показів зазначений на офіційному сайті.
Вхід вільний для всіх охочих, після попередньої реєстрації на сайті Ukrainian National Film Festival «Cinema for Victory». Фестиваль фільмів «Cinema for Victory» проводиться за рахунок виключно позабюджетних коштів.
Марина Кудерчук
Ахтем Сеітаблаєв
Ольга Пантелеймонова
Сергій Лавренюк
Євген Хмара
Соломія Вітвіцька
Євген Нищук
Юрій Горбунов
Сергій Михальчук
Марина Кудерчук, Бо Тенберг
Анатолій Анатоліч
Юла
Юрій Горбунов, Сергій Ларенюк, Олексій Тритенко
Євген Хмара
виступ Тіни Кароль
Євген Нищук, Соломія Вітвіцька
Олексій Трітенко
Олексій Тритенко, Марина Кудерчук