Рятують тварин під час війни: у Києві вручили премії зоозахисникам
Нагородили 15 рятівників
Напередодні у Києві відбулася друга Всеукраїнська зоозахисна премія, якою відзначили 15 волонтерів, що рятували життя тварин.
На сайт UAnimals зооактивісти, волонтери, ветеринари, працівники громадських організацій та притулків, котрі допомагають тваринам під час війни, подали 1206 заявок.
Цьогорічними переможцями Всеукраїнської зоозахисної премії стали:
керівниця найстарішого притулку для тварин Gostomel shelter Марія Вронська, яка нині опікується 700 тваринами; засновник Центру реабілітації птахів «Вільні крила» на Львівщині Віктор Шельвінський, де за минулий рік на реабілітацію прийняли 300 птахів 63 видів; засновниця центру реабілітації та стерилізації тварин в Олександрії на Кіровоградщині Олена Котова; волонтерка з прифронтового Куп’янська на Харківщині Вікторія Кручина, яка годувала та лікувала тварин на вулицях під час окупації рідного міста, а також проводила масову стерилізацію в місті та районі.
Також нагороди вручили: волонтерці-реабілітологу Олесі Леоновій з Дніпра, яка піклується про старих і тяжкохворих котів; Тетяні Куцуконь — власниці притулку у Борисполі, де дбають про тварин з інвалідністю і зооагресією; Ілоні Джалаганії, під опікою якої 400 собак у Сумській області, що потерпає від постійних обстрілів.
До десятки переможців також потрапили Алісія Полиха з Києва, яка за час повномасштабної війни евакуйовувала тварин із найгарячіших точок, власниця притулку в Бахмуті Марина Шажко, що вивезла з міста понад 160 хвостатих підопічних, військовослужбовець ЗСУ Роман Остапчук, який врятував на сході України близько 20 собак, 7 котів, пташенят та навіть кажана.
Окрім цього, спеціальними відзнаками нагородили науковця та засновника Центру порятунку хом’яків Михайла Русіна, а також ініціативну групу Free Svydovets, яка бореться за збереження екосистем гірського масиву Свидовець та цілого Карпатського регіону.
На церемонії також вшанували пам’ять іноземців, які добровільно приїхали в Україну під час повномасштабної війни, щоб рятувати людей і тварин, але загинули. Емма Іґуаль з Іспанії та канадець Ентоні Ігнет були волонтерами громадської організації Road to Relief. Вони передали UAnimals віслюка та козу Сніжку. Французький журналіст Арман Солдін урятував їжака з окопу на Донеччині.
«Всеукраїнською зоозахисною премією ми відзначили 15 волонтерів, але знаємо, що на цю відзнаку заслуговують значно більше українців та українок. Премія — це спосіб зробити героїчних без перебільшення людей упізнаванішими, привернути до них та їхньої роботи увагу та підтримку. Ми мріємо, щоб такого визнання у суспільстві ставало дедалі більше: щоб медіа розповідали історії порятунку тварин, а волонтери частіше відчували вдячність та підтримку пожертвами та діями. Це надихає продовжувати рятувати тварин у надскладних умовах війни», — прокоментував військовослужбовець ЗСУ і засновник Всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals Олександр Тодорчук.