Ексклюзив: українські моделі про непрості зйомки в новому кампейні Elie Saab Haute Couture
Враженнями діляться Анна Шакола і Еліна Нікітіна
4 серпня в Бейруті прогриміли потужні вибухи, які забрали сотні життів і зруйнували тисячі будинків, серед яких і штаб-квартира бренду Elie Saab. Приблизно на ці дні ліванський дизайнер планував зйомку лукбука для своєї нової кутюрної колекції, яку за збігом обставин все ж перенесли. Незважаючи на трагедію, Елі Сааб не тільки не відмовився від презентації колекції, але і вклав в неї особливі глибинні смисли. У витончених сукнях, посипаних бісером, і повітряних шлейфах дизайнер втілив свої мрії про створення чарівного світу, де ніколи не буде розрухи.
Зйомка відбулася через кілька тижнів після вибухів недалеко від будинку кутюр’є. Спеціально для цього було створено штучне озеро — як символ міста надії. Стати частиною цього знакового кампейну пощастило і шести українкам, яких відбирали шляхом багатоетапних кастингів: це Анна Шакола, Еліна Нікітіна, Анастасія Пташенчук, Тетяна Драгула, Соня Кулакова і Христина Федик. INSIDER.UA поспілкувався з Анною та Еліною та розпитав у них про пережитий стрес і враження від роботи з дизайнером.
Анна Шакола, модель і арт-директорка бренду Anabel Arto, з тремтінням згадує початок серпня.
«Ми всі народилися в сорочках, або це Божа милість врятувала нас від присутності на той момент в Бейруті. Найстрашніше те, що наш перший резерв готелю був за 500 метрів від порту. Після трагедії ми з дівчатами перехрестилися і сходили до церкви. Це дуже непроста подія», — розповідає вона.
Модель Еліна Нікітіна, яка раніше брала участь в New York Fashion Week, робила шоу-ексклюзив для Marc Jacobs та Dolce & Gabbana, теж ніколи не забуде цей кампейн.
«Спочатку ми були шоковані, що нам відтермінували зйомку на «незрозумілий час», адже всім моделям були куплені квитки на літак, зроблені візи і оплачені номери в готелі (який, на жаль, постраждав від вибуху). Але через два тижні нас всіх зібрали в Бейруті і звідти вже відвезли на зйомку в інший готель в гори», — каже Еліна.
Серед 11 моделей тільки 1 дівчина була з Лівану, решта — представниці інших країн.
«Із України було шість моделей. Це дійсно унікальний випадок, коли стільки українок відразу взяли участь в кампейні. Я була дуже приємно здивована вибором типажів. Знаю, що дуже великий кастинг проходив у два етапи: онлайн відео (відео-картка), а потім відео наживо. Тільки від мого модельного агента, який безпосередньо з Лівану, брало участь понад 300 дівчат», — ділиться Анна.
Еліна потрапила до Elie Saab за допомогою свого материнського агентства MSS Group: «У липні агенти повідомили мені через електронну пошту, що мене затвердили і хочуть бачити найближчим часом».
Про роботу з Елі обидві дівчини відгукуються з захопленням, відзначаючи його ввічливість і делікатність.
«Елі Сааб дуже милий і приємний в житті, але в роботі перфекціоніст. Він ретельно створює луки на моделях, підбираючи аксесуари та взуття. Далеко не всі дизайнери приділяють стільки уваги своїй колекції, контролюючи весь процес. Ставлення до моделей було прекрасне, а їжа — приголомшлива (нас годували разом з командою Містера Елі), — захоплюється Еліна.
Анну найбільше вразило те, скільки часу дизайнер проводив разом з моделями.
«Від 5 ранку до 10 вечора він був на зйомці разом з нами і сидів перед екраном. А в дні примірок поправляв кожен бантик. Безумовно, у нього там 350 помічниць, всі бігають, стрибають навколо, але не було жодного образу, на який би він не звернув уваги. Думаю, у нього є злі поліцейські, які говорять замість нього «незручні» речі, але сам Елі Сааб дуже адекватний. Може підійти до моделі і сказати: «Мадам, вам потрібно відпочити».
При цьому саме Елі не вірив в Анну як в модель на самому початку її шляху. Дівчину це не тільки не зупинило, а й підштовхнуло працювати ще більше і впевнено йти до своєї мрії.
«Напевно, я була тоді ще маленькою, не знала, як одягатися, харчуватися, правильно себе подавати, довго була дівчиною з Горлівки, хоч вже і пожила по світу. Але мав пройти час», — згадує вона.
Усім моделям-початківцям, які отримали свою першу відмову в життї, Анна радить не здаватися.
«Середня статистика у моделей: 9 відмов із 10 кастингів. Якщо в дитинстві вас батьки не навчили програвати, у моделингі вам буде важко. Просто це такий бізнес, де відмови — невід’ємна частина роботи», — впевнена вона.
Дівчата діляться, що пандемія внесла корективи в fashion-індустрію.
«Моделінг дійсно змінився, більше половини моделей сидять і чекають відкриття кордонів. Виїхати на роботу зараз важко, а в містах, куди можна, дуже велика конкуренція. До того ж багато брендів (в тому числі дуже відомі) оголосили про банкрутство, відповідно, у моделей стало менше роботи», — аналізує Еліна.
При цьому Анна не приховує, що за останні місяці її доходи глобально не постраждали.
«Мій основний заробіток як моделі не полягає в тому, що я постійно подорожую по світу, сиджу 2-3 місяці на контракті і отримую гроші від іншої країни. Все-таки мій головний дохід в Україні. А на карантині онлайн розквітав і вимагав контенту, зйомок стало набагато більше. Тому особисто для мене ситуація не погіршилася », — каже модель.
Найбільш оптимістична ситуація для іноземних моделей склалася в Кореї, зазначає Анна.
«Там після карантину, як після війни, люди, навпаки, хочуть більше речей і косметики. Справжній споживчий бум. Це єдина країна, про яку я чую від моделей тільки позитивне. Решта країн чекають змін, менше споживають », — розповідає модель.
Чи не найгірша ситуація зараз і в Україні, вважає вона. На її думку, в українських моделей вдома відкрилися нові можливості.
«Ті, хто були онлайн, заглиблюються ще більше. Ті, хто були офлайн, виходять в онлайн. У нас зайняті всі фотостудії, до них неможливо записатися. Розвивається кіно-індустрія, намічаються нові зйомки. Навіть якщо ти не дуже fashion, але досить кмітлива, то в якийсь масовці точно зможеш знайти собі роботу. Звичайно, це не Elie Saab, це не заробітки європейського рівня, але український маркетинг розвивається з кожним днем. Я знаю дівчинку, яка приїхала з Нігерії працювати моделлю в Україні і заробляє собі непогано на життя. Варто просто вдуматися в цей факт: в Україні теж можна заробляти», — підкреслює вона.