«Дивосвіт»: Gunia Project представляє новорічну колекцію
Одяг, прикраси, кераміка та декор
Gunia Project представив новорічну колекцію одягу, прикрас, кераміки й декору. Вона отримала назву «Дивосвіт».
Працюючи з зимовим гардеробом, бренд пропонує авторський, наївний погляд на базові речі. Звичний світшот отримує фігурний комірець, комплекти з бавовни та текстурованого трикотажу прикрашаються нашивками, а кардиган з декоративними петлями інтерпретує гуню — різновид гуцульського верхнього одягу.
Об’ємні светри з вовни альпаки та мериноса прикрашаються вишивкою за мотивами настінних розписів на Уманщині та Кам’янеччині. Виконання одного светра потребує до 18 годин ручної роботи.
Декоративне різьблення та розписи хат стали натхненням й для орнаментів на вишитих сорочках, що вже традиційно присутні в колекції Gunia Project.
Поряд з класичними силуетами представлені сорочки з пишними рукавами та рясним оздобленням, створені для святкування та особливих подій.
Лінія прикрас визначається образом змії — символом прийдешнього 2025 року. В дизайні Gunia Project її обрис походить з анімалістичного золотого персня 3 ст. до н.е. з міста Тіра, кресалом 19 ст. з Гуцульщини та зображенням сузір’я змії в атласі Станислава Любинецького 1668 року.
Срібло та позолота поєднуються з кольоровою емаллю та перлами, витончена фігурна робота — з масивними формами, що привертають увагу.
Образ змії з’являється й у колекції керамічних виробів,розроблених спеціально до свят і ладних слугувати протягом усього року. Зображення янголів у розписах кераміки переймає естетику вишивки на рушнику невідомого походження, розписи з котами нагадують про картину «Квіти з кицьками» 20-го ст. з Лівобережної Черкащини з Фонду Миколи Бабака, а уроборос — про гравюру авторства Олександра Тарасевича.
Важливим візуальним елементом кераміки та прикрас став бант, що натхнений верхньою частиною дукача роботи місцевого ювеліра з Чернігівщини. А малюнки зірок, вручну виконані позолотою на керамічних виробах, відсилають до Вифлеємської зірки з колекції Національного музею народної архітектури та побуту України.
Ще Gunia Project створили новорічні свічки із соєвого воску в керамічних формах із новими ароматами.
У колекції «Дивосвіт» також представили розписані вручні ялинкові прикраси у формі персонажів дропу.
«Багатошаровість народної культурної традиції відображається в експериментах з техніками, формами й кольорами. Попри характерну новорічну казковість, «ДИВОСВІТ» від GUNIA — це не паралельний вимір, а дива, що їх можна побачити, якщо звернути увагу. Та, звісно, створити власноруч», — так описують колекцію в команді.
Фото: Gunia Project