6 найцікавіших виставок листопада у Києві
Які ми радимо відвідати
Відвідати цікаві виставки, насолодитись мистецтвом й надихнутися – чудова альтернатива осіннім вечорам за переглядом серіалів, чи не так? Тож у цьому матеріалі ми зібрали актуальні експозиції, які варто відвідати у листопаді!
«Простір невизначеності»
Де: Bereznitsky Art Foundation, вулиця Академіка Богомольця, 5, Київ
Коли: з 1 листопада, понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00
Вартість: вхід вільний
1 листопада Bereznitsky Art Foundation відкрив виставку під назвою «Простір Невизначеності» молодого художника Дмитра Доценка, який за короткий час своєї творчої кар’єри реалізував значні проекти в просторах художніх музеїв і галерей України. Це друга персональна виставка у стінах Bereznitsky Art Foundation, яка репрезентує нові ідеї і стиль митця.
«Простір Невизначеності» – це серія робіт, де кожен дотик пензля відображає пошук сенсу. Це історія про тих, хто проходить через сумніви і прагне знайти баланс у непевному світі. Виставка спонукає поглянути на ці моменти не як на перешкоду, а як на можливість для глибшого самопізнання та розвитку.
«Формула витривалості»
Де: Центр сучасного мистецтва М17, вулиця Антоновича, 102-104, Київ
Коли: з 31 жовтня, вівторок-неділя з 11:00 до 20:00
Вартість: повний квиток – 100 грн, пільговий квиток – 70 грн
Вчасно реагувати на небезпеки людина вчиться з народження, але під час війни це вміння доводиться вдосконалювати ретельніше, ніж у мирний час. Важливим тут є приклад людей, які не тільки швидко відновлюються від стресових обставин, але й стають більш пристосованими до них у майбутньому.
Дослідники називають це феноменом резильєнтності, який сьогодні вивчають також в соціології та економіці. Резильєнтність проявляється у вмінні швидко адаптуватися до змін, знаходити нові підходи до вирішення проблем та зберігати оптимізм і віру в краще майбутнє навіть в екстремальних умовах.
Метою проєкту є виявлення того, як українцям вдається триматися щодня та знаходити нові сили для продовження боротьби, адже Україна вже має свою надихаючу історію адаптації суспільства в умовах війни.
«Місце, якого немає»
Де: The Naked Room, вул. Рейтарська, 21, Київ
Коли: з 1 листопада по 12 грудня, щодня з 12:00 до 21:00
Художниця Марія Василенко пропонує нам прогулятися з нею світом, де не існує звичного часопростору та пошукати в ньому те, що відбувається за завісою явищ. Василенко проживає потрясіння через міфи та символи.
Марія навчалася академічного станкового живопису та іконопису, але згодом вирішила відмовитися від класичного набору прийомів. Зараз художниця використовує позачасовий, прозорий, ніби нематеріальний медіум.
А за основу композиційних рішень бере притаманну іконі зворотну перспективу, яка за законами жанру поміщає умовну «точку сходження» не вдалині, а на місце споглядаючого.
«Усолоджуючись шелестом чорного листя»
Де: SPLAV, вул. Нижній Вал, 23, 1-й під’їзд, 3-й поверх
Коли: з 31 жовтня до 1 грудня, четвер — неділя, з 15:00 до 19:00
Вартість: вхід вільний
Експозиція виставки складається з творів живопису, графіки, фотографії та інших об’єктів, об’єднаних темою загибелі й оживання рослинного світу.
На вистаці презентовані роботи Світлани Аграновської, Марії Василенко, Софії Голубевої, Юлії Грядовкіної, Руслани Ключко, Софії Короткевич, Євгена Коршунова, Валентина Кулакова, Дмитра Купріяна, Олени Курзель, Інги Леві, Наталії Лісової та інших авторів.
Метою експозиції є благодійний збір. Усі роботи можна буде придбати, а зібрані кошти спрямують на придбання автомобіля для бойового підрозділу бригади швидкого реагування НГУ “Рубіж”, де служить митець та куратор виставки Олександр Лень.
«Олена Турянська. Агапе. Абсолютна любов»
Де: музейний комплекс «Мистецький Арсенал», вул. Лаврська, 10–12, м. Київ
Коли: з 24 жовтня до 2 лютого, середа — неділя, з 12:00 до 19:00
Вартість: повний квиток – 120 грн, пільговий квиток – 60 грн, сімейний квиток – 120 грн
Виставка української художниці Олени Турянської запрошує глядачів до простору, де в кожному творі проявляється боротьба за збереження людяності в умовах війни. Через власні спогади та історії вона передає розповідь про страх, втому, втрату, травму і про силу, яка дозволяє жити далі.
Центральною темою проєкту є агапе — давньогрецьке поняття, яке означає безумовну любов, яка є втіленням самовідданості, турботи та емпатії.
Даний проєкт складається з робіт, які були створені у 2023-2024 роках. Основною думкою виставки є те, що «помирають люди, а не любов».
World Press Photo 2024
Де: музей кіно Довженко-Центру, вулиця Васильківська, 1, Київ
Коли: з 25 жовтня по 17 листопада, середа-неділя, з 12:00 до 19:00
Вартість: повний квиток – 100 грн; дітям з 11 років, студентам та пенсіонерам – 50 грн; дітям до 10 років, партнерам Довженко-Центру, людям з 1-2 групою інвалідності та ветеранам – 1 грн
Виставка World Press Photo 2024 – це 129 фотографій, які документують війну, протести, міграційні й кліматичні кризи та інші важливі події 2023 року. Усі фото — переможці регіональних конкурсів у номінаціях «Довгостроковий проєкт» та «Відкритий формат», а також дві спеціальні відзнаки.
Цьогорічними фіналістами європейського регіону стали дві серії з України — проєкт Йоганни Марії Фріц «Гребля Каховської ГЕС: повінь у зоні бойових дій», зроблених під час евакуації цивільних під час повені, а також проєкт «Війна це особисте» української фотографки Юлії Кочетової, у якому переплітаються світлини, поезія, відеокліпи та музика, завдяки чому авторка має змогу транслювати досвід війни через власний досвід.