Now Reading
6 найкращих стрічок Сергія Параджанова

6 найкращих стрічок Сергія Параджанова

6 найкращих стрічок Сергія Параджанова

Згадуємо з нагоди 101-річчя режисера

 

9-го січня народився видатний український режисер і сценарист вірменського походження Сергій Параджанов. Протягом свого життя він створив багато кінокартин, якими й досі захоплюється увесь світ, а деякі з них зняті за мотивами українських творів. Тож із нагоди 101-річчя пропонуємо цього дня пригадати найкращі стрічки режисера й насолодитися ними.

«Андрієш», 1954 рік

Одна з перших робіт Параджанова – екранізація однойменної казки. Стрічка розповідає про юного пастуха на ім’я Андрієш, який мріяв стати витязем, про чарівну сопілку, яку йому подарував богатир Вайнован і боротьбу зі злим чарівником Чорним Вихром, якому все ненависне.

 

«Перший парубок», 1958 рік

Єдина комедія у фільмографії Сергія Параджанова, до речі, знята на київській кіностудії імені Олександра Довженка. Між сором’язливою дівчиною та зухвалим парубком спалахує кохання. У цей час селяни намагаються виконати план будівництва стадіону. Перший хлопець на селі, звісно, залучений до робіт, однак також прагне завоювати й серце дівчини.

 

 

«Квітка на камені», 1962 рік

Стрічка складається з двох історій. Перша розповідає про бригадира молодіжної шахти Григорія Грива. Юнак закоханий в комсорга Люду, а тому часто кепкує з її організаторських  здібностей. Та щойно вони залишаються разом, як Григорій одразу стає сором’язливим і боязким.

Друга історія пов’язана з появою в шахтарському містечку Христини, яка потрапила в секту. Згодом вона зустріла Арсена, який допомагає дівчині звідти піти.

 

«Тіні забутих предків», 1964 рік

Читать также
6 найкращих стрічок Сергія Параджанова

Кінокартина, знята за мотивами твору Михайла Коцюбинського, розповідає про гуцула Івана Палійчука. Він стає свідком загибелі свого батька під час бійки з чоловіком із роду Гутенюків. Невдовзі головний герой знайомиться з донькою вбивці, Марічкою. За якийсь час між ними спалахують почуття, але Іван мусить їхати на заробітки. Він обіцяє Марічці повернутися й одружитися з нею. Несподівано кохана гине, Івана накриває туга за нею.

 

«Колір граната», 1967 рік

Кінокартина змальовує життя вірменського поета Саят-Нова: розповідає про його духовний шлях, мистецькі напрацювання та внутрішні конфлікти, які перетворили поета на головного лірика. Саят-Нова — майстер містифікації, який сам потрапив у свої пастки.

 

«Ашик-Керіб», 1967 рік

Бідняк на ім’я Ашик-Керіб грає на сазі на весіллях та інших святах. Одного дня він закохується у Магуль-Мегері — дочку багатія. Ашик-Керіб клянеться мандрувати сім років і стати заможним або померти. У цей час його суперник починає залицятися до Магуль-Мегері, маючи намір побратися з нею.

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
2
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
2
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos