6 цікавих фактів із життя Крістана Діора, які ви навряд чи знали
З нагоди дня народження модельєра
21 січня 1905 року народився культовий французький модельєр, чия творчість змінила світ моди, а його бренд уже понад 70 років залишається одним із найбажаніших у світі, і є втіленням вишуканого смаку й розкоші – Крістіан Діор. Ми впевнені, що ви знайомі з одягом, косметикою або ж парфумами від Dior, але що вам відомо про самого дизайнера? Ми відшукали кілька цікавинок із життя митця, про які ви навряд чи знали!
Улюблене хобі
Модельєр обожнював садівництво. У дитинстві його мати Мадлен Діор мала великий каталог насіння та рослин Вільморена-Андріє. Імовірно, любов до цього заняття дизайнер успадкував саме від матері, адже вона теж любила доглядати за садочком у сімейному маєтку в місті Гранвіль, Нормандія.
Згодом квіти стали джерелом натхнення для Діора. Він також казав: «Окрім жінок, квіти є найбільш божественними витворами».
Примхи батьків
Майбутній кутюр’є хотів вивчати мистецтво та архітектуру, однак батьки хотіли, аби їхній син став дипломатом, тож молодий Крістіан вимушено вивчав політичні науки. Але відповідної освіти так і не здобув, оскільки за три роки покинув навчання.
Після демобілізації Крістіана з армії, батьки допомогли йому відкрити художню галерею. І наполягали, щоб родинне ім’я «Діор» не згадувалося в його бізнесі, адже воно вже фігурувало в назві фірми батька та дядька «Брати Діор», яка спеціалізувалася на виробництві сільськогосподарського добрива.
Під час фінансової кризи галерея закрилася, але Крістіан почав малювати досить вдалі ескізи суконь та костюмів для модного бізнесу, щоби заробити на життя.
Модний дім Dior
У 1946 році модельєр знайшов фінансову підтримку і нарешті відкрив будинок моди з власним ім’ям. Однак Дім називає офіційною датою свого народження лютий 1947 року, коли було представлено першу колекцію Діора, яку журналісти охрестили new look.
Осина талія, пишні спідниці, вишивка та легкі тканини стали новим подихом у світі моди післявоєнних часів, адже на той час жінки давно забули про розкішні образи й дуже їх потребували. Тож нове бачення Діора миттєво здобуло безліч шанувальників в усьому світі.
Талісмани та зірки на удачу
Крістіан Діор був дуже забобонним. Пристрасно вірив у допомогу амулетів і носив їх постійно з собою. Особливо це стосувалося п’ятикутної зірки, яку він якось знайшов увечері на вулиці біля британського посольства у Парижі. Тоді ж познайомився з французьким мільярдером Марселем Буссаком, який підтримав його ідею щодо заснування власного бренду.
Перш ніж прийняти фінансову допомогу бізнесмена, Діор пішов до ворожки, яка наполягла на назві «Дім моди Крістіана Діора». Загалом, модельєр часто користувався допомогою провидиць.
Любов до британської культури
У Діора склалися особливі стосунки з Британією – він був не просто поціновувачем цієї країни, а її фанатом.
«Я обожнюю англійців, одягнених не лише у свій твід, який їм дуже личить, але й в ці їхні летючі сукні ніжних відтінків, які вони так неперевершено вміють носити з часів Гейнсборо», — казав дизайнер.
Перший показ Крістіана відбувся у лондонському готелі Savoy в 1950 році й став одним із найуспішніших у кар’єрі кутюр’є.
Створення «Міс Діор»
Після відкриття свого модного дому Крістіан вирішив не зупинятися на досягнутому й створив авторські парфуми під назвою Miss Dior. Саме цей аромат досі підкорює жінок по всьому світу.
У пахощах поєдналися одразу дві симпатії дизайнера: до молодшої сестри Катрін, з якою він був дуже близьким і якій, власне, і були присвячені парфуми, та до Англії. Саме тому Крістіан вирішив, що у назві має фігурувати слово «міс», а не «мадмуазель».