Кітчеві сюжети з українських потягів у фото-книзі Julie Poly «Укрзалізниця»
Іронічні сцени, знайомі кожному.
Український fashion-фотограф Юлія Полященко, відома як Julie Poly, представила фото-книгу «Укрзалізниця». Перевтілившись на провідницю з камерою, автор показала гротескні сюжети з українських поїздів, знайомі багатьом із нас. На згадку одразу приходять характерні запахи ковбаси і варених яєць, викладених на газету, чай в підстаканнику, різношерсті пасажири і буркотлива провідниця.
Натхненням для гіперболізованих барвистих персонажів і сцен стали спогади юності, коли Юлія сама працювала проводницею. «Коли українці бачать ці образи, вони всі сміються. Кожен може впізнати себе», – цитує автора культовий журнал i-D, що зацікавився творчістю українського фотографа.
«Над проєктом я працювала майже два роки: рік зйомок, а потім постпродакшн і робота над книгою, – ділиться Юлія з INSIDER.UA. – Книга надрукована кількістю 1000 примірників і першу партію, яку я відправила дистриб’ютору в Лондон, розкупили за перший день. Зараз продовжуємо приймати замовлення і розпродаємо наступну партію. Більше попиту на книгу спостерігаю за кордоном, намагаються дізнатися більше про проєкт».
Книга об’єднує документальні та іронічні постановочні кадри – більш гротескні інтерпретації реальності. Тут і закохані, і весільні вечірки, і стриптизерки з солдатами, і «модниці» в леопарді, і провідниці з яскраво-синіми тінями. До речі, щодо тіней: Юлія створила ще й Інстаграм-маску з образом тієї самої провідниці, в якому вона постає на сторінках книги.
View this post on InstagramA post shared by Julie Poly (@julie_poly) on
Окрему увагу автор приділила неповторним інтер’єрам наших поїздів: «Інтер’єр вагонів унікальний і неповторний. Де ще в Європі ви знайдете в поїзді підлоги, вкриті лінолеумом та червоною килимовою доріжкою?».
Книга складається з 13 історій, кожна з яких розповідає про подорож в певному напрямку. В кожній історії є свій герой, образ якого був розроблений Julie Poly спільно з провідними українськими стилістами – Венею Брикаліним, Настею Гутник, Альоною Івановою, Стасом Соулкіпером і Оленою Поливян. Деякі з образів були виконані разом з локальними майстрами і салонами тих міст, де знімався сюжет.