Увійти в ресурс: Надя Дорофєєва, Ганна Різатдінова та інші селебриті – про свої способи відновлення
Все частіше в психології стали говорити про ресурсний стан, акцентуючи увагу на важливості підтримки і поповнення життєвого тонусу. Простими словами, ресурсний стан – це сукупність духовної і фізичної енергії, відчуття внутрішнього балансу.
Медійні особистості зазвичай більше підвладні витраті ресурсу, оскільки робота з величезною кількістю людей, постійні зйомки, життя під прицілом фотокамер рано чи пізно сильно виснажують. Але успіх іншою ціною не дається.
Ресурс – найбільша цінність сучасної людини й він завжди потребує «підзарядки». Ми поспілкувалися з медійними особистостями нашої країни в сфері шоу-бізнесу, спорту, блогінгу і ресторанного бізнесу про те, від чого вони втрачають свій ресурс, за допомогою чого його відновлюють і який момент свого життя вважають переламним на шляху до успіху.
DOROFEEVA (Надя Дорофєєва)
співачка
Від чого ти найбільше втрачаєш ресурс, як часто буваєш в нересурсному стані?
Ресурс втрачаю, коли відчуваю, що не розвиваюся. Наприклад, коли дуже-дуже багато роботи – концерти майже кожен день, і я не встигаю насолодитися процесом і відзначити свій творчий розвиток. А для мене це необхідний момент! Коли переходжу в режим «робота», тоді й втрачаю ресурс.
Твій топ особистих методів відновлення ресурсного стану?
Читання мотиваційних книг з будь-якої сфери дає мені емоційний підйом. Відразу помічаю, коли книга мені «заходить» і я дочитую її, відчуваю божевільний приплив енергії й тут же починаю застосовувати прочитане на практиці. Нещодавно у відпустці прочитала «Радикальне прощення» – книгу, яка мотивує на дуже особисті речі, на роботу над своєю душею, умінням прощати по-справжньому… Вона мене дуже надихнула, дала робочий ресурс.
Мене бадьорить і активізує конкуренція. Я з тих людей, кого чужі успіхи заводять!
А коли я зовсім не в ресурсі, дозволяю собі 1-2 ледачих дня, забороняю собі щось робити, і в мені відбувається зворотний процес: «А-а-а-й, як же так можна?!» (сміється) Після чого я швиденько включаюся!
Який момент свого життя ти вважаєш переламним на шляху до успіху?
До точки, в якій я перебуваю зараз, веде ряд етапів, які я пройшла. Найбільш важливими моментами вважаю ті, що відбувалися ще з дитинства: що я потрапила саме до цього викладача з вокалу, що колись прийняла рішення не танцювати, а займатися співом, що опинилася у гурті «Время и Стекло», тощо… Завдяки тому, що закладалося на цих переломних етапах, я перебуваю тут!
Чи доводилося тобі щось в собі змінювати, над чимось в собі чимало працювати, щоб стати кращою версією себе – тою, ким ти є сьогодні?
Безумовно! Я не влаштовувала саму себе у багатьох моментах. Пам’ятаю, коли в 15 років побачила своє перше інтерв’ю по телевізору, жахливо себе не сподобалася! Я хотіла здаватися веселою, активною, бойовою, а врешті-решт мала вигляд не тієї, ким є насправді. Адже ми всі хочемо бути кращою версією себе, а доти, поки ми щось з себе зображаємо, ми несправжні. А справжнім бути класно! Я весь час намагаюся працювати над якимись моментами, які мені в собі не подобаються. І такою, яка я є, я стала не так вже й давно.
Ганна Різатдінова
гімнастка, бронзова призерка Олімпійських ігор, засновниця власної академії гімнастики
Від чого ти найбільше втрачаєш ресурс, як часто буваєш в нересурсному стані?
У мене досить часто і траплялося, і трапляється вигорання, виснаження – власне, втрата ресурсу. Іноді це відбувається від того, що я сама себе заводжу в глухий кут. Наприклад, коли я професійно займалася гімнастикою, то періодично траплялися зриви й мені хотілося все кинути. Найчастіше це було від того, що я не вміла відновлюватися і «видихати». Те ж саме відбувається і зараз: я багато покладаю на свої плечі, і потім в якийсь момент розумію, що я так більше не можу. Найбільше мене виснажує, коли я відчуваю, що співробітники ставляться до мене невдячно – йде з’ясування відносин чи є проблемна людина в колективі. За своєю природою я дипломатка, і мені дуже важливо, щоб усім було комфортно. Але іноді буває дуже складно щось пояснити людині, яка за своєю суттю не змінюється зовсім.
Твій топ особистих методів відновлення ресурсного стану?
Спа, масаж, різні обгортування, аюрведа або ж похід в басейн – все це мене прекрасно відновлює. Ще люблю зробити гарячу ванну, запалити свічки і ніжитися під улюблений серіал. Але стовідсотково мені допомагає наповнитися силами сон. Я людина, яка любить поспати, так повелося з ранніх років. Наприклад, якщо під час двох тренувань з гімнастики була перерва півтори години, то я завжди витрачала її на сон. Тепер, якщо є час, намагаюся вдень прилягти хоч на пару годин. Сон – це дуже важливо для мене!
Який момент свого життя ти вважаєш переламним на шляху до успіху? Чи доводилося тобі щось в собі змінювати, над чимось в собі чимало працювати, щоб стати кращою версією себе – тою, хто ти є сьогодні?
Всі моменти в житті – як хороші, так і погані, – змінюють нас. А спорт – це ж взагалі ціле життя. Були такі моменти, коли я хотіла кинути гімнастику. Тоді я не бачила сенсу в тому, щоб далі працювати і розвиватися в цьому напрямку. Втім я перемогла себе і продовжила займатися своєю улюбленою справою. Кожна перемога над собою, над своєю лінню, над своїм сумнівом завжди приводить до успіху! Такий самий принцип працює не тільки в спорті, але й в житті: потрібно перемагати себе щоразу, і тоді виробиться такий характер, який буде допомагати завжди і у всьому перемагати.
Мені дуже подобається цитата Оноре де Бальзака: «Якщо хочеш дійти до мети – потрібно йти!» І зі свого досвіду я точно знаю, що як би складно не було, все одно потрібно йти й не зупинятися.
Євген Клопотенко
шеф-кухар, співвласник ресторану «100 років тому вперед»
Від чого ти найбільше втрачаєш ресурс, як часто буваєш в нересурсному стані?
У мене такого не буває. Я займаюся улюбленою справою, яка, навпаки, дає мені сили та наснагу рухатися вперед. Їжа робить мене щасливим. Я їм тричі на день, тож мінімум тричі на день я щасливий. За таких умов просто неможливо бути не в ресурсі.
Твій топ особистих методів відновлення ресурсного стану?
Якщо говорити про відпочинок і певну розрядку, то для себе я обираю два види активностей в залежності від цілей. Якщо мета – отримати заряд енергії, то це однозначно спорт – футбол або бокс. Якщо ж я хочу впорядкувати думки, то, звісно, я оберу природу – риболовля або збирання грибів у лісі.
Який момент свого життя ти вважаєш переламним на шляху до успіху? Чи доводилося тобі щось в собі змінювати, над чимось в собі чимало працювати, щоб стати кращою версією себе – тим, хто ти є сьогодні?
Це стовідсотково участь у шоу «Майстер-Шеф». Саме там я навчився зовсім по іншому працювати з продуктами та врешті-решт впевнився, що моє майбутнє пов’язане з кулінарією. Для того, щоб перемогти в шоу, мені довелося битися 76 днів. Там сформувалося моє вміння перемагати все. Якщо ти перемагаєш у цьому шоу юним, тебе ламає на все життя. Якщо ж це виходить у більш-менш зрілому віці, ти стаєш суперсильним.
Таня Пренткович
інфлюенсерка
Від чого ти найбільше втрачаєш ресурс, як часто буваєш в нересурсному стані?
- Незавершені справи, які тягнуться з місяця в місяць. Я обожнюю ставити галочки або ж викреслювати виконані справи зі списку
- Відсутність якісного сну
- Набір ваги – тут я впевнена, що я така не одна! (сміється)
- Відсутність очікуваного або запланованого результату
- Недомовленість, конфліктна атмосфера
- Відсутність фідбеку
Твій топ особистих методів відновлення ресурсного стану?
- Результат. Фідбек. Обмін
- Секс
- Обійми зі своїм сином та коханим
- Спорт
- Час із друзями
- Ванна
- Спокій, але не самотність, оскільки я люблю людей
- Будинок батьків і відверта розмова з ними
- Подорожі
Який момент свого життя ти вважаєш переламним на шляху до успіху? Чи доводилося тобі щось в собі змінювати, над чимось в собі чимало працювати, щоб стати кращою версією себе – тою, хто ти є сьогодні?
Я постійно працюю над собою, тому мені складно назвати саме «той момент». Самовдосконалення дає мені багато сил і впевненості. Я люблю порівнювати себе не з людьми, а з самою собою – тією, якою я була кілька років тому. Але насправді я завжди була, є і буду класною малишкою.
Тімур Мірошниченко
телеведучий, ведучий інфотейнмент-шоу «Твій день»
Від чого ти найбільше втрачаєш ресурс, як часто буваєш в нересурсному стані?
У нересурсному стані я буваю вкрай рідко, тому що вмію розмовляти з собою. Коли я відчуваю, що щось починає «забирати» у мене енергію, то я просто говорю з собою, знаходжу джерело «витоку» і ліквідую його. Джерелом часто може бути спілкування з важкими за складом характеру людьми, так званими «енергетичними вампірами». Отже, я намагаюся це спілкування мінімізувати. Що стосується робочих моментів, від них мій ресурс не вичерпується. Зрідка тільки буває, що накопичується втома – в такому випадку я розумію, що пора вирушати на відпочинок.
Твій топ особистих методів відновлення ресурсного стану?
Найкраща перезарядка – будь-яка подорож! Ось якраз-таки це і стоїть на першому місці в топі моїх особистих методів з відновлення. Навіть якщо це одноденна подорож, ідеально, щоб вона проходила в тому місці, де поруч є вода! Я дуже люблю дивитися на море, воно стовідсотково наповнює мене, відновлює мої сили.
Також мене «рятує» спорт. Щодня я намагаюся приділяти хоча б 15 хвилин фізичним навантаженням. Це не завжди спорт в «чистому» вигляді – може бути йога, розтяжка або ж комплекс вправ з власною вагою. Безсумнівно, допомагає наповнитися життєвою енергією і спілкування з друзями.
Який момент свого життя ти вважаєш переламним на шляху до успіху? Чи доводилося тобі щось в собі змінювати, над чимось в собі чимало працювати, щоб стати кращою версією себе – тим, хто ти є сьогодні?
У моєму житті досить багато моментів, які стали переламними на шляху до успіху. Назву, напевно, топ-3 глобальних події, які повернули моє життя у краще русло. Перша сталася в травні 2016 року, коли Джамала виграла «Євробачення». У цьому музичному конкурсі є така традиція, що перше ексклюзивне інтерв’ю у переможця бере коментатор з його країни. Коментаторські кімнати розташовані на протилежному боці від сцени, і поки протягом п’яти хвилин я йшов звідти до сцени, щоб взяти інтерв’ю у Джамали, то вже намалював в голові план того, як буде розвиватися моє життя з завтрашнього ранку.
Надалі мені довелося звільнитися з одного каналу і зосередитися на роботі – на іншому, приділяти багато часу вивченню англійської мови, самовдосконаленню в різних сферах. Врешті-решт я став одним з трьох ведучих цього конкурсу в 2017 році, коли «Євробачення» проходило в Україні.
Другий переламний момент стався у вересні 2017 року, коли я вперше став у спортивну планку разом з дружиною. До цього Інна стояла в планці вже тривалий проміжок часу, а я тільки спостерігав за цим збоку. Але в той день, коли я спробував, що це таке, моє життя повністю змінилося в сенсі і ментального, і фізичного здоров’я. До того ж, тоді почалася, скажімо так, заміна моїх цінностей – з мого життя назавжди пішов алкоголь, харчування стало більш правильним і моя фізична форма стала практично ідеальною!
Третя важлива подія трапилася в січні 2021 року. Я катався на лижах на відпочинку, і в цей час у мене задзвонив телефон. Це був дзвінок від Юлії Жмакіної – на той момент керівниці департаменту ранкового мовлення на каналі «1+1». Вона запропонувала мені стати ведучим денного інфотеймент-шоу «Твій день». Зваживши всі «за» і «проти», я погодився і ще жодного разу про це не пошкодував – в цій команді я як риба у воді.