Now Reading
Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ

Наш ворог задумав налякати українців темрявою. Але його жалюгідні спроби марні. Коли люди сяють від любові до країни, до своєї справи, до земляків та щиро вірять у перемогу, вони самі випромінюють світло. А освітлювати оселю допомагають свічки, які сьогодні стали невід’ємним атрибутом кожного дому, а ще й чудовим подарунком та елементом інтер’єру, який набув ще більшого сенсу.

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ
Рестораторка Маша Дідковська у своїх закладах активно долучається до ініціативи збереження електроенергії, й атмосфері ресторанів це лише на користь.

Варто відзначити, що «свічкоманія» заполонила не лише оселі українців, а й їхні улюблені кав’ярні та ресторани. Тепер заклади радують гостей химерними свічниками, атмосферним декором й навіть оригінальними стравами, приготованими на свічках. Зокрема, варто скуштувати спеціальне Candle menu столичних закладів Маші Дідковської, а також оцінити у «Канапі» колекцію свічників, які свого часу Олена та Дмитро Борисови збирали на барахолках по всьому світу – як виявилося, не дарма.

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ
«Збирали ці свічники півтори роки по всьому світу. У кожній поїздці до Валенсії, Барселони, Лондона і Тбілісі ми скуповували їх на барахолках і везли іноді по три-чотири важких валізи «дорогоцінних» знахідок до Києва. Осінь 2022-го. Це просте рішення рятує нас. Без електрики навіть проводимо бенкети: запалюємо всі свічки, топимо камін, піч. Життя підкидає сюжети, які годі й уявити», – розповідає ресторатор Дмитро Борисов й ділиться у соцмережах атмосферними світлинами з «Канапи».

На прохання INSIDER.UA українські свічкарі розповіли про актуальне значення свічок, як налагоджують роботу виробництв після обстрілів критичної інфраструктури, про виживання своїх брендів в екстремальних умовах та допомогу ЗСУ.

 

 

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ

Ярина Артюх
співвласниця концептуального куточку свічколюбів The Homest

Хочемо, щоб попри труднощі люди знаходили особливі моменти в буденності, адже вони роблять життя трішки яскравішим»

 

Для нашого бренду свічка залишається символом домашнього затишку, спокою і внутрішньої рівноваги. Проте додалися нові сенси. Зокрема відчуття безпеки, свободи, незламності. Клієнти розповідали, що запалювали наші свічки, коли бомбили їхні міста. Одну нашу свічку доставляли три тижні до Енергодару через блокпости, на одному з яких водію довелось доводити, що це не запалювальна суміш. На жаль, свічка через складну логістику була пошкоджена, проте її встигли передати нашій замовниці у День її народження! В кожне замовлення ми вкладаємо листівку з нагадуванням: «Кожен день особливий». Хочемо, щоб попри труднощі люди знаходили особливі моменти в буденності, адже вони наповнюють і роблять життя трішки яскравішим. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений THE HOMEST | SCENTED SOY CANDLES (@the.homest)

Наразі дві наші майстерні підлаштовуються під графіки відключень електроенергії. Додатково замовили генератор, який допоможе продовжити роботу у випадку тривалого відключення.

Одну нашу свічку доставляли три тижні до Енергодару через блокпости, на одному з яких водію довелось доводити, що це не запалювальна суміш.

Після відновлення роботи 75% від усього нашого грошового обігу були передані на потреби армії. У вересні ми віддали частину залишків з минулорічних колекцій на виготовлення окопних свічок. Наразі 10% від прибутку віддаємо у фонд KOLO, де я також волонтерю, та на цільові збори нашої команди для потреб ЗСУ. 

Коли вимикають світло, ми, звичайно ж, запалюємо свічки і тестуємо нові матеріали та аромати. Також зустрічаємося з друзями, передивляємось фільми та проводимо час з рідними.

 

 

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ

Людмила Шавловська
співзасновниця сімейної свічкової майстерні Prosto Mykolka 

Отримую надзвичайне задоволення від того, що люди від наших свічок відчувають внутрішнє тепло»

 

Я ніколи не наповнювала свічки якимось особливим сенсом. Наша фішка завжди була в тому, що ми створюємо класний натуральний продукт. І найкраще, що ми можемо зробити – це дати людям самим наповнити значеннями наші вироби. Як і до війни, так і тепер, люди купують свічки, щоб відчути затишок, щоб зробити атмосферні світлини.

Історій, пов’язаних з війною, у нас багато: хтось хапав свічки у тривожну валізку перед вимушеним від’їздом з дому, хтось втратив свій дім і замовляв свічки, як нагадування про нього. Нещодавно нам написала дівчина, у квартирі якої стався вибух, повиносило всі вікна. Шукаючи вцілілі речі, вона знайшла нашу свічку, яка не мала пошкоджень, й надзвичайно цьому зраділа. Читати таке без сліз неможливо. Я отримую надзвичайне задоволення від того, що люди від наших свічок відчувають внутрішнє тепло.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений СВІЧКИ ※ ПРОСТО МИКОЛКА (@prosto_mykolka)

За проханням наших фоловерів я зняла майстер-клас зі створення соєвих свічок вдома. Це абсолютно безпечно для здоров’я і можна виробити свічки у великій кількості та використовувати при відсутності світла. А медові свічки можна приберегти, я й сама так роблю.

Наша команда створила бородянського півника з написом «Вистоїмо», кошти від продажу якого повністю йдуть на ЗСУ. Їх було продано вже близько тисячі.

Наше виробництво намагається підлаштовуватися під графіки відключення світла. Працюємо у вихідні, коли менше вимикають. Або пізно ввечері, коли вдень немає світла. Нарешті я знайшла потужний генератор для наших електроплит! Є у нас і надійний підвал для схованок.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений СВІЧКИ ※ ПРОСТО МИКОЛКА (@prosto_mykolka)

Благодійною діяльністю ми почали займатися ще з початку лютого, коли стало відомо, що росіяни готують нам щось неприємне. Саме тоді були створені чудові набори до Великодня, завдяки яким 23 лютого ми зібрали перші 100 000 гривень на армію. Відтоді ми не зупиняємось! Наша команда створила свічку у вигляді того самого «бородянського» півника з написом «Вистоїмо», кошти від продажу якого повністю йдуть на ЗСУ. Їх було продано вже близько тисячі.

Залишки воску віддаємо на виготовлення окопних свічок. За нашими останніми підрахунками, такою «свічковою діяльністю» зібрано вже 515 000 гривень для нашої армії. Наразі готуємо ще одну масштабну благодійну акцію. Ми зрозуміли для себе, що будемо підтримувати військових навіть після перемоги. Задля того, щоб більше жоден ворог не сунув свого носа до України!

 

 

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ

Тетяна Горобець та Вікторія Безсмертна
поціновувачки ресайклінгу та вінтажного кришталю, засновниці бренду Nova Candle

Наші цінності – це те, що відрізняє нас від агресора, й ми повинні їх зберегти!» 

 

До війни у наших меседжах у соцмережах ми багато уваги приділяли темі ментального здоровья. Свічки були частиною ритуалів турботи про себе, закликом до наслідування концепції slow living. З початку повномасштабного вторгнення особисто для нас наша робота набула нового сенсу: ми продовжуємо жити і робити свою справу.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от нОва соєві свічки (@candle.nova)

У нас «індивідуальний пошив», далеко не масове виробництво і ми усвідомлювали, що під час війни свічки у вінтажному кришталі – річ не першої необхідності. Проте прийняли рішення відновити роботу й наші клієнти нас підтримали, за що ми безмежно вдячні! Певні, що наші цінності – це те, що відрізняє нас від агресора, й ми повинні їх зберегти!

З початку повномасштабного вторгнення особисто для нас наша робота набула нового сенсу: ми продовжуємо жити і робити свою справу.

Через пошкодження інфраструктури команда докладає чимало зусиль, аби відправки відбувалися за графіком або з мінімальним запізненням. Наше виробництво цілком залежить від електроенергії, тому інколи буває складно маневрувати між відключеннями вдома, в офісі та у компанії-перевізника, тому не припиняємо дякувати всім нашим клієнтам за розуміння та терпіння! Свічки набули більш стратегічного значення. Збільшилась кількість клієнтів із запитом на залиття свічок у їхні ємності й ми не відмовляємо нікому. Якщо до війни тестування свічок було просто частиною роботи, то тепер всі наші друзі та родичі залучені до цього процесу, що дуже тішить.

На початку відновлення роботи майстерні ми з командою вирішили, що 30% від вартості свічок будемо передавати на потреби ЗСУ. Станом на сьогодні ми змогли переказати близько 6500 грн і не зупиняємося!

Вечорами без світла запалюємо свічки, граємо в «Каркасон» та «Уно», передивляємось на планшеті «Альфа» – звикаємо до нової реальності. Впевнені, що переможемо і будемо й надалі робити все, що в наших силах, аби прискорити перемогу!

 

 

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ

Анастасія Ляхова
засновниця бренду Thirteen candle studio

Багато наших клієнтів відправляли нам світлини, де вони у підвалах, але з нашою маленькою свічкою в руках, бо це заспокоює»

 

Читать также
Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ

Для багатьох людей, що були змушені виїхати з країни через бойові дії, свічка стала уособленням дому. Я виїхала з маленькою дитиною на 14 день повномасштабного вторгнення. Багато моїх друзів та наших клієнтів відправляли нам світлини, де вони у підвалах, але з нашою маленькою свічкою в руках, бо це заспокоює. Отримували фото українок із дітьми в інших країнах, в орендованих квартирах або в тимчасових прихистках – з нашими свічками, бо кожному не вистачає відчуття дому. Були й фото з посилками з України, де серед найнеобхідніших речей були наші свічки. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений THIRTEEN candle studio (@thirteen_candle)

Наприкінці квітня я зібралася з силами і створила маленьку патріотичну колекцію. Перша партія з 50 свічок розійшлася у якості подарунків для людей, які особисто допомогли мені облаштуватися у Берліні. Тож коли я запустила колекцію у продаж, замовлення розлетілись у різні куточки світу. До свічок я додавала листівки зі словами вдячності. 

 

Наша свічкова майстерня наразі знаходиться у Берліні. Всі замовлення ми виготовляємо і відправляємо до України нашому помічникові, який має чимало затримок з друком поліграфії внаслідок пошкоджень критичної інфраструктури. Аналогічні проблеми й з відправками. Проте хочеться подякувати нашим клієнтам, які з розумінням ставляться до цих нюансів.

Для багатьох людей, що були змушені виїхати з країни через бойові дії, свічка стала уособленням дому.

На початку війни моя подруга відкрила фонд ONUKY і ми відразу почали його підтримувати. У Берліні ми беремо участь у маркетах українських товарів. З виручених на останньому з них коштів 20% були направлені у фонди Rescue Now, Sincere Heart Foundation, Proactive Generation. 12 листопада у межах іншого українського маркету я провела майстер-клас з виготовлення свічок і всі кошти були направлені у фонд першої леді України. Дуже хочеться допомагати більше! 

 

 

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ

Альона Демченко
Співвласниця свічкової майстерні Teplo candle

У новому помешканні свічка дарує відчуття дому, безпеки та затишку. Це нас дуже надихає!»

 

При виробництві свічок ми завжди вкладали багато тепла. Намагалися зробити так, щоб людина відчувала поряд з нашими виробами атмосферу домашнього затишку. Створювали свічки з білого скла, глини та кераміки. З початком повномасштабного вторгнення та вимушеного переселення українців ми почали отримувати повідомлення про те, якими важливими для людей виявилися наші вироби. У новому помешканні свічка дарує відчуття дому, безпеки та затишку. Це нас дуже надихає! Також свічка була і залишається невід’ємною частиною подарунку для близьких та рідних. Чого ми точно не могли уявити – що у наш час свічка стане товаром першої необхідності.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений teplo_candle_shop (@teplo_candle_shop)

Наразі ми виготовляємо більш практичні, економічні та екологічні свічки. Перестали створювати дизайнерські або нішеві аромати. Використовуємо прості форми з соєвого воску з додаванням ефірних масел. Внаслідок цього ми змогли зменшити собівартість виробів, а тим самим і кінцеву ціну. 

Через військову агресію частина нашої команди виїхала до різних країн світу. Тому ми були змушені частково перевезти наше виробництво до будинку співвласниці бренду Каріни Росецької. Тепер вона у домашніх умовах виготовляє великі тиражі, підлаштовуючись під графіки відключень світла. Я нею надзвичайно захоплююсь!

Чого ми точно не могли уявити – що у наш час свічка стане товаром першої необхідності.

З початку війни наша майстерня передала всі запаси свічок, а це більше тисячі штук, волонтерам у Бучі та Ірпені, які роздавали їх людям, які цього потребували. Завдяки тому, що в нас залишилися запаси жерстяних банок з минулорічних колекцій, на виробництві з’явилася можливість виготовляти окопні свічки. Готові вироби ми передаємо нашим військовим на передову. Також не забуваємо постійно донатити на різні потреби ЗСУ.

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ

Світла в кожну оселю: українські свічкарі про особливе значення свічок та допомогу ЗСУ
Фото обкладинки: Instagram Prosto Mykolka

 

Текст: Дарія Палєха

5 5 votes
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
4
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
4
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos