Б’юті-рутина: Альона Кривинчук про сезонний догляд і улюблені засоби з wow-ефектом
Новою героїнею нашої рубрики стала Альона Кривинчук, косметологиня з вищою медичною освітою та справжня фанатка якісного домашнього догляду. Кілька років тому ця пристрасть перетворилася на успішний бізнес – вона заснувала компанію My prof cosm, яка на сьогодні є одним з найкрупніших дилерів професійної косметики в західній Україні. Навіть під час війни вони успішно працюють, як онлайн, так і офлайн: до двух б’юті-шопів компанії у Чернівцях за кілька тижнів додасться третій, у Тернополі. Адже і в скрутні часи українкам важливо дбати про себе, а щоденні б’юті-ритуали не лише зберігають красу, але й виховують любов до себе й допомагають покращити ментальний стан – саме так вважає наша героїня.
Про свій досвід у догляді за шкірою та універсальні б’юті-поради, косметичні мастхеви та улюблені продукти Альона розказала в інтерв’ю, а також дала цінні експертні рекомендації щодо використання у догляді ретинолу, кислот і вітаміну С. Окрім цього, порадила перевірені засоби з wow-ефектом, які стануть гарантованою «самодопомогою», коли немає можливості відвідувати косметолога – ситуація, знайома багатьом жінкам, які були вимушені покинути рідну Україну через повномасштабне вторгнення.
Про досвід у питаннях догляду за шкірою
У мене вища медична освіта і дев’ять років свого життя я була впевнена, що присвячу його стоматології. Але свого часу я випадково пішла у зовсім іншу галузь медицини, про що жодного дня не жалкувала!
Перші роки роботи у б’юті-сфері я не вірила в те, що домашній догляд здатен зробити якесь диво. Була певна, що результат можуть дати тільки салонні процедури, ін’єкції та апарати, але точно не баночки з кремом. Водночас я намагалася впоратися з проблемами своєї шкіри та перманентними висипаннями… Втім косметологічні процедури не давали бажаного ефекту, а про домашній догляд тоді ніхто не говорив.
Домашній догляд – це не просто косметика, а спосіб полюбити себе та подбати про себе!
Поступово я самостійно прийшла до розуміння важливості якісної щоденної б’юті-рутини, опанувала алгоритми нанесення засобів і згодом це стало моєю професією – у 2016 році я відкрила власний салон краси. Ставши мамою у 2018-му, аби більше часу проводити з сім’єю, я заснувала My prof cosm – платформу з підбору та продажу якісного домашнього догляду, асортимент якої починався з трьох брендів, а сьогодні налічує більш ніж 96, протестованих особисто мною та командою. Це мав бути тимчасовий проєкт, який переріс у справу мого життя!
Слоган нашої компанії – «Be beautifull inside & out». Ми пропагуємо здорову шкіру, доглянуте волосся та щоденні б‘юті-ритуали. Навіть не уявляєте, як це поліпшує і фізичний, і ментальний стан! Що ще я зрозуміла: «підсівши» на якісну, професійну доглядову косметику, вже ніколи не погодишся на менше, адже стан шкіри поліпшується на очах! Це просто аксіома, про що свідчить не лише мій власний досвід, а й зворотній зв’язок від усіх наших клієнтів.
Ми пропагуємо здорову шкіру, доглянуте волосся та щоденні б‘юті-ритуали.
Домашній догляд – це не просто косметика, а спосіб полюбити себе та подбати про себе! Кожен грамотний косметолог підтвердить: cтан вашої шкіри на 70% залежить від домашнього догляду, а вже потім – від салонних процедур.
Про власну «б’юті-колекцію»
На моїх власних полицях та полицях наших б‘юті-просторів немає жодної випадкової баночки. Потрапляють лише обрані, ретельно протестовані! По кожному бренду ми з командою пройшли навчання та відмінно знаємо склад, текстури та дію кожного засобу, постійно навчаємося і підвищуємо кваліфікацію. Що я дуже ціную: 80% нашої команди має вищу медичну освіту, тож ми професійно, не поверхнево розуміємося на тому, чим займаємося.
Домашній догляд – це не просто косметика, а спосіб полюбити та подбати про себе!
Моя особиста косметичка, якщо відверто, для звичайних дівчат не показова, бо це збірна всього асортименту нашого б’юті-шопу, в якому я лавірую як риба у воді. Адже кожен засіб я маю спробувати, відчути компонент та текстуру на шкірі та зробити власний висновок. Своїми оцінками та відеооглядами я часто ділюся на особистій Інстаграм-сторінці. Тож я ідеально знаю, коли кожен з продуктів доречний й спрацює саме так, як мені треба.
Про зміну догляду залежно від сезону
Догляд потрібно змінювати щосезону, декому – кардинально, а декому – опціонально, залежно від потреб шкіри. Зазвичай в осінно-зимовий період у щоденну рутину вводять кислоти, ретинол та паралельно відновлюють мікробіом керамідами та пребіотиками у складі кремів. А влітку дуже важливо не забувати про якісний SPF-захист, аби взимку не боротися з пігментацією. Загалом, SPF-догляд треба наносити увесь рік, постійно!
У холодний період, тобто десь з жовтня до середини березня, доцільні супер активні кислоти, бажано курсом. Якщо є можливість, у ранковій рутині наносимо під крем вітамін С. В умовах кабінету доцільно пройти курс пілінгів, яких саме – обирає лікар після очної консультації. Додаємо більше живлення та зволоження, як у кремах і масках, так і за допомогою ін’єкцій, на кшталт мезотерапії, біоревіталізації та біорепарації.
З приходом весни ми змінюємо зимові светри на легші блузи, а важкі куртки на легкі кардигани – таке ж «перевдягання» потрібне й нашій шкірі у виборі домашнього догляду. В цю пору робимо акценти на зволоження та захист від сонця, яке стає дедалі активнішим. Тож більше антиоксидантів, зволоження та SPF – ваш весняний must have!
Експертні поради щодо ретинолу і кислот у догляді
Якщо шкіра ще не знайома з цими компонентами, потрібно починати з низьких концентрацій та поступового введення. В залежності від проблеми та запиту, підбирається кислота у відповідній концентрації та формі речовини: тонік, сироватка або крем.
Ретинол працює на багатьох «фронтах»: можемо освітлити пігментацію, зменшити глибину зморшок, покращити текстуру шкіри, мінімізувати запальні елементи тощо. Але його не можна використовувати вагітним та жінкам у період лактації. Слід розуміти, що це дорогий компонент у косметиці й можна сміливо сказати: дешевий ретинол – це поганий ретинол. Якщо перед вами стоїть вибір купити його за 500 гривень або взагалі не купувати – без вагань обирайте другий варіант!
Можна сміливо сказати: дешевий ретинол – це поганий ретинол.
Вводити ретинол у б’юті рутину важливо поступово. Починаємо з найменшої концентрації (якщо у бренда є іх декілька), спочатку – два рази на тиждень, поступово збільшуючи кратність: через два дні, через день, кожен день… Втім виключно у вечірній час, а вранці обов’язково використовуємо SPF.
Якщо всього вищесказаного не дотримуватися, можна отримати ускладнення – ретиноловий дерматит, та сприйняти його за алергію. Проте це не так. Ретинол точно працює, втім, звісно, завжди краще консультуватися з професіоналами, а не обирати наосліп. Мої «ретинолові фаворити» – від брендів Medik8, Instytutum, Rejudicare, Cosmedix.
Інші кислоти обираємо в залежності від типу шкіри та наявної проблеми. Гліколевої кислоти краще уникати тим, у кого суха та чутлива шкіра, а ось нормальна та жирна помітять від неї ефект відполірованості та рівного тону. Саліцилова кислота чудово працює з висипаннями та розширеними порами, молочна – зволожує, а мигдальна – звужує пори, вирівнює тон та сподобається навіть чутливій шкірі.
Чому вітамін С – мастхев у догляді
Якщо говорити про найважливіші вітаміни, які ми наносимо на шкіру, я раджу абсолютно всім без вийнятку в свою рутину додати вітамін С у якості сироватки вранці. Цей інгрідієнт бореться з вільними радикалами, укріплює судини, вирівнює тон шкіри та надає їй сяйва.
Про улюблені продукти-бестселери для волосся
Що б не говорили різні б’юті-експерти, нібито волосся не звикає до одного і того ж догляду, я вважаю, це не так. Потрібно постійно змінювати лінійки, вводити у догляд нові бренди. Щодо до моїх особистих фаворитів – це Orising, Nashi, Davines, Rated Green, Curly Shyll, Valquer, DSD. Всі ці бренди чергую та комбіную між собою.
В моєму догляді завжди присутні шампунь, кондиціонер, маска, пілінг-скраб, сезонно додаю спреї-сироватки для росту волосся та від випадіння. Також не забуваю про термозахист. Я б не сказала, що догляд за волоссям якось змінюю в залежності від сезону. Головне правило: шампунь підбираємо під тип шкіри голови, а кондиціонери та маски – під стан довжини волосся.
Про гарантовану «самодопомогу», коли немає можливості відвідувати косметолога
Наразі дуже багато наших клієнток через повномасштабне вторгнення поїхали з країни до Європи. Спілкуючись з жінками у межах нашого б’юті-ком’юніті, ми зрозуміли, як складно їм зараз з відвідуванням косметолога – не секрет, що в Європі гарний б’юті-фахівець, починаючи з манікюрниці – на вагу золота. Водночас прайс не порівняти з українським – у рази дорожче! Тож багато хто з дівчат намагається впоратися самостійно, збагативши догляд певними продуктами, які у домашніх умовах дадуть резульат не гірший за «кабінетний». Поділюся декількома своїми фаворитами.
Варто відзначити, наразі величезна конкуренція між різними брендами, щороку кожен старається випустити якісь новинки, аби перевершити конкурентів. Тож усі вони працюють на якість та ефект – як у перспективі, так і «тут і тепер». Зазвичай в цьому сенсі дуже ефективні всілякі маски. Власне в моій косметичці, окрім бази, завжди чимало масок й практично всі вони в проф-сегменті, завжди дають класний результат і реально можуть замінити візит до косметолога!
В моій косметичці, окрім бази, завжди чимало масок й практично всі вони реально можуть замінити візит до косметолога!
Наведу мої улюблені продукти, які я використовую як у косметологічних процедурах, так і в домашньому догляді й бачу wow-ефект. Margy`s Monte Carlo Extra Rich Firming Mask – дарує чудове сяйво, пружність та еластичність. Cosmedix Rute Enzymes – полірує та вирівнює тон. Якщо немає можливості ходити на пілінги, однозначно, мастхев – Dr. Medion Spaoxy Dual Gel. Це просто «вау», коли необхідно освіжитись, забрати набряки, освітлити пігментацію. Is Clinical Hydra-Intensive Cooling Masque: якщо ви прокинулись і ваша шкіра «не дуже» – це те, що треба. Чудово освіжає та зволожує Comfort zone Renight mask – це найкращий засіб для ледачих, адже все, що треба – нанести маску й лягти спати, а вранці прокинутися красунею!
Всі вищеперелічені – кремово-гелеві маски, щодо моїх тканинних фаворитів, бачу результат тільки від продуктів Meder, Rejuran, Comfort Zone, Ella Bache та Image.
Універсальні поради для щоденної б’юті-рутини
Раджу скласти собі правильну схему домашнього догляду та привчити себе до системності використання! Вранці: очищення, тонік, сироватка та крем. Ввечорі: гідрофільний засіб для умивання, тонік, сироватка та крем. Один-два рази на тиждень – маски, раз на тиждень – ексфоліація. А інгрідієнти в усих цих засобах слід підбирати в залежності від потреби та стану шкіри. Якщо не можете самостійно обрати – ми в My prof cosm завжди з радістю вас проконсультуємо!
Про особисті бьюті-«табу»
Ніколи не буду використовувати сама та пропонувати своїм клієнтам не сертифіковану продукцію, в якості якої не впевнена. Тому ми працюємо тільки з офіційними представниками, які можуть чітко обгрунтувати та показати всі етапи виробництва – треба бути у важними не лише що, а й у кого ви купуєте! Також серед ключових «табу»: ніколи не вийду на сонце без SPF, не лягу спати з макіяжем і не вийду з дому, не зробивши щоденну б’юті-рутину.