Аліна Паш та інші артисти в кампейні лляної колекції Shkoura
Сакральні символи і ручний розпис
Ми вже писали про унікальний верхній одяг ручної роботи Shkoura. Тепер український бренд вперше представив літню колекцію, обличчями якої стали виконавиця Аліна Паш, Катерина Павленко з групи Go-A, Денис Ржавський і Тома Рибка з гурту «Щасливі Люди» – словом, творчі люди, яким не байдужі ресурси планети. Вони віддають перевагу «вічним» речам, які можна передавати з покоління в покоління.
До дропу під назвою SakYant увійшли унісекс сорочки та штани вільного крою, подовжені сорочки-туніки, та лінійка чайних суконь з коміром-стійкою та ґудзиками з бурштину. З аксесуарів представлено хустки, що можна використовуватися у якості головного убору, шалі чи накидки.
Весь одяг виготовлено з натурального льону та розписано вручну. Саме використання природних матеріалів, дотримання сучасних еко-тенденцій, свідоме виробництво та споживання є важливими принципами та основою світогляду творців бренда.
Дизайнерка бренда Олеся Заїка обрала льон не випадково. Саме льон – матеріал, який носили та використовували наші предки ще з давніх-давен. І хоча лляна тканина супроводжує українців століттями, вона також була розповсюджена в інших країнах Європи та Сходу, ніби об’єднуючи різні культури та традиції з усього світу. Таке непомітне спочатку об’єднання і надихнуло зробити культурну колаборацію більш виразною. Саме тому на одязі з’явилися сак янти — стародавні кхмерські написи й орнаменти.
«Сакральні орнаменти та візерунки існують в культурі усіх народів. Вони символізують дуже схожі речі – захист, вдачу, силу й процвітання. Ця ідея у мене з’явилась під час відвідування музею в одній з країн Східної Азії. Під склом експонату я побачила фрагмент сорочки, на якому збереглися ледь помітні символи. З того часу не йшло з голови бажання відновити таку сорочку, але треба було багато допрацювати — яка саме буде тканина, фурнітура та інші символи. Так з’явились ґудзики з бурштину, вивчені мною тайські символи (молитви), льон, оброблений за допомогою спеціальних фарб. Для розпису завжди обираю універсальні символи для жінок і чоловіків, які несуть захисну функцію», – розповідає Олеся Заїка.
Фото: Ольга Закревская (Folga Studio)