Now Reading
COVID-19 під час вагітності: особистий досвід Зої Литвин

COVID-19 під час вагітності: особистий досвід Зої Литвин

COVID-19 під час вагітності: особистий досвід Зої Литвин

Корисні поради майбутнім мамам

Як ми вже писали, засновниця Новопечерський школи і кураторка «Освіторіі» Зоя Литвин чекає на другу дитину. Перебуваючи на останніх місяцях вагітності, вона заразилася COVID-19 – досить нестандартна ситуація через маловивченість вірусу. Як протікає хвороба і на що чекати майбутнім мамам, якщо вони опиняться в подібній ситуації, Зоя розповіла на особистому прикладі.

«Не люблю писати про хвороби та негатив, але COVID під час вагітності – тема мало вивчена, тож можливо, мій досвід когось заспокоїть», – зазначила Зоя.

Як впливає ковід на вагітність?
«З того, що наразі лікарям відомо – ніяк. Як і грип, вірус не передається від матері до дитини, і не має впливу на її здоров’я. Сама вагітність також не погіршує і не полегшує перебіг ковіду. Ніяких дострокових пологів, лікарі всього світу рекомендують ковід-позитивним мамам народжувати та годувати дитину і ділитися антитілами».

COVID-19 під час вагітності: особистий досвід Зої Литвин
Зоя Литвин

Як лікуватися?
«Медикаменти – противірусні або антибіотики, які декому доводиться приймати в залежності від перебігу хвороби, – заборонені. Особисто у мене та інших шістьох вагітних, про яких відомо в Києві, перебіг вірусу був легким. Лікують за міжнародними протокалами – «конячими» дозами вітамінів та мікроелементів: вітамін D — близько 2000 м.о., цинк – 80 мг на день, вітамін С — близько 1000. А також вживати багато продуктів з кверцетином: червоні ягоди, синя капуста та кримська цибуля. Можна хоч все разом, бо запаху і смаку все одно не чутно!», – жартує Зоя.

COVID-19 під час вагітності: особистий досвід Зої Литвин
з сином Іваном

Які найгірші наслідки вірусу?
«Це інший бік справи. І він не про здоров’я а про соціум та правила. Якщо мама матиме позитивний ПЛР-тест на момент пологів — народжувати їй можна лише у 3-му пологовому, у обмежених випадках – в 5-му. Жоден інший державний пологовий або приватна клініка, яку ви обрали, вас не візьме.

На останніх тижнях вагітності важливо регулярно робити малюку електрокардіограму, тож мій лікар-акушерка передала мені величезну валізу з девайсами та датчиками, бо зрозуміло, що у поліклініці мене ніхто не радий бачити.

О, і зуби! Усі ж чули, що вагітність впливає на зуби, бо дитина викачує з мами весь кальцій? Так от, у мене випала пломба, і довелось мені вдома за інструкціями стоматолога самій пломбувати зуб! Святі люди ті стоматологи і в них, як виявилось, нереально складна робота!» – розповідає дружина бізнесмена Василя Хмельницбкого.

Найважливіші висновки
«За всіма статистичними показниками – ковід зовсім не такий страшний, як особисте ставлення до нього. Панічний страх створює моральну травму глибшу за саму хворобу. Я вже мов огірок, бажаю усім здоров’я, але раптом що  – KEEP CALM і напрацьовуємо колективний імунітет!» – закликає Зоя.

5 1 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos