Делікатна зона: головні правила догляду за шкірою навколо очей
Поради експертки
Шкіра навколо очей — справжнє дзеркало нашого внутрішнього стану та віку. Тонка і вразлива, вона здатна розповісти про нас більше, ніж сотні слів: про безсонні ночі, стреси, харчування та звички. Не дивно, що професіонали індустрії краси роками б’ються над формулами правильного догляду за цією делікатною ділянкою.
Ми розпитали про особливості догляду за шкірою навколо очей Наталію Бобок — кандидатку медичних наук та засновницю всесвітньовідомого швейцарського бренду INSTYTUTUM.
Наталія Бобок
кандидатка медичних наук та
засновниця швейцарського бренду INSTYTUTUM
Чому шкіра навколо очей така особлива?
Переконана, кожна людина, яка хоча б раз читала на упаковці крему чи засобу для вмивання пораду «уникати зони навколо очей», ставила собі логічне запитання: а, власне, чому для цієї ділянки не підходить звичайний догляд? Спробуймо нарешті відповісти.
Уявіть собі шкіру навколо очей, як найтонший шовк: ніжний, вразливий і надзвичайно чутливий. На відміну від решти обличчя, шкіра тут має товщину всього пів міліметра. Через мінімальну кількість сальних залоз та колагенових волокон вона позбавлена природного захисту, як на решті обличчя, і тому миттєво реагує на будь-які агресивні впливи.
Звичайні креми для обличчя не підходять для ніжної зони навколо очей, оскільки їхні активні компоненти часто містяться в концентраціях, не адаптованих для такого тонкого та чутливого типу шкіри.
Використання таких засобів може не лише виявитися неефективним, а й спричинити подразнення чи дискомфорт.
Саме тому експерти наголошують: догляд за шкірою навколо очей — це окрема наука, яка вимагає особливого підходу та використання спеціальних засобів.
Їхні формули мають бути м’якими, збалансованими та спрямованими на розв’язання конкретних проблем цієї ділянки — зволоження, зменшення набряків, освітлення темних кіл та боротьбу зі зморшками.
Важливу роль відіграє також текстура засобу: вона має бути легкою, не обтяжувати шкіру та швидко вбиратися, аби уникнути набряків і не створювати відчуття плівки на шкірі.
Як вибрати косметику для зони навколо очей?
Попри свою чутливість і вимогливість, а багато в чому й саме через неї — шкіра навколо очей вразлива до тих самих проблем, що і шкіра решти обличчя: вона буває зневодненою, схильною до появи дрібних зморщок, пігментації, утрати тонусу та набряків. Але протистояти цим викликам маємо делікатними й ефективними методами, які напевно не нашкодять.
На щастя, сучасна індустрія краси має чимало інгредієнтів і формул, що підходять саме для чутливої шкіри навколо очей, але необхідно вибирати саме дієві з них. Спершу з’ясуємо базові правила.
Як із будь-якою косметикою, вибираючи засоби для зони навколо очей, варто уникати тих, які містять у складі інгредієнти — «червоні прапорці»: парабени, сульфати, мінеральні олії. Навколо очей шкода від них буде помітною швидше, ніж будь-де.
Проаналізуйте проблеми, з якими ви хочете боротися, і виберіть засоби залежно від вашої мети. Звісно, я детальніше розповім про те, які активи та інгредієнти потрібні для тих чи інших завдань, але наразі просто домовимося: догляд має бути функціональним, а в ідеалі — мультифункціональним, тобто ми маємо вибрати не просто «крем навколо очей», а той, який долатиме саме ваші негаразди.
Для очищення зони навколо очей варто вибирати засоби з низьким рН, аби не нашкодити природному мікробіому і не спровокувати сухість і запалення.
Є стереотип, що вмиватися потрібно «до скрипу», тому засоби для очищення у продажу здебільшого лужні, з високим pH. У них — приємна текстура, і вони добре піняться, але руйнують бар’єр шкіри, який ще називають кислотною мантією. Регулярне використання таких засобів пересушує шкіру (особливо ніжну навколо очей), провокуючи зморшки та висипання.
Крім того, потрапляючи на слизову ока, вони можуть спровокувати подразнення. Тому потрібно вибирати засіб для вмивання з оптимальним слабокислим pH (до 6).
Будь-які засоби на ділянку навколо очей слід наносити у невеликій кількості, легкими масажними рухами, не розтягуючи шкіру.
Зверніть увагу на косметичні продукти, які протестовані дерматологічно, щоби повністю відкинути ймовірність подразнень та впевнитися у безпечному використанні саме в цій зоні.
У будь-яку пору року не нехтуйте засобом від сонця SPF50. Особливо, якщо використовуєте засоби з потужними активами, наприклад, ретиноїдами.
Я — прихильниця мультифункціональних продуктів: це екологічно, адже зменшує кількість зайвого паковання, дієвіше, оскільки всі активи гарно протестовані на взаємодію і працюють в синергії, підсилюючи одне одного. І це просто зручно.
Ми в INSTYTUTUM створюємо саме мультифункціональні продукти, які мають одразу три головні ефекти: швидку дію, тривале збереження результату та постійне безпечне використання для бажаних результатів.
Якщо ваша шкіра потребує інтенсивного зволоження, ліфтингу та висвітлення темних кіл, наш TRULY-TRANSFORMING BRIGHTENING EYE CREAM ідеально підійде для використання вранці та ввечері. У складі є тонізувальний кофеїн, який виводить токсини й зайву вологу, зменшуючи набряки, а також екстракт кори ясеня, вітамін РР, трипептид-5, біополімери, заспокійливий бісаболол та олія каріте, які освітлюють і підтягують шкіру, коригуючи зморшки й «гусячі лапки».
Як і у випадку зі шкірою обличчя та шиї, ретиноїди також демонструють чудові результати в боротьбі з ознаками старіння ділянки навколо очей. Проте концентрація ретиноїдів у засобах для шкіри навколо очей зазвичай нижча, що є цілком виправданим. Але я завжди наголошую на тому, що вибір засобів з ретиноїдами повинен, передовсім, фокусуватися на формі цього активу, а не тільки на концентраціях.
Для цієї зони особливо важливо не вибирати застарілі форми: ретинол, ретиналь, третиноїн, ізотретиноїн, алітретиноїн, етретинат, ацитретин, ретиніл пальмітат, ретиноїди третього покоління, які здатні провокувати небажані реакції.
Вони можуть бути агресивними, викликати подразнення та сухість шкіри, створювати відчуття стягнутості, і, на жаль, саме такі засоби найчастіше зустрічаються на ринку.
Щоб легше орієнтуватися, варто запам’ятати: якщо застосування продукту з ретиноїдами вимагає поступового і обережного введення в щоденний догляд, а також поступового підвищення концентрації цього активу, це свідчить про його застарілу та агресивну форму з високим ризиком подразнень.
Такого засобу найліпше уникати, особливо для делікатної зони навколо очей.
Тому запам’ятайте: вибираючи продукт із ретиноїдами, варто звертати увагу на нове покоління — гранактивний ретиноїд (hydroxypinacolone retinoate) або інкапсульований ретинол.
Ці інгредієнти оминають ланцюжок перетворень у ретиноєву кислоту, впливаючи напряму на ретиноєві рецептори. Завдяки цьому, вони забезпечують швидкий і безпечний ефект без подразнень.
Серед інноваційних рішень, які поєднують високу ефективність із делікатним доглядом за шкірою навколо очей є сироватка з ретиноїдами нового покоління EYEMULTITASKER RETINOL SERUM від INSTYTUTUM. Її формула створена спеціально для чутливої шкіри цієї зони, вона не викликає подразнень чи дискомфорту і не потребує тривалого адаптаційного періоду.
Ми змогли досягти цього завдяки використанню 5% ретиноїдного комплексу нового покоління з гідроксипінаколоном. Це мультифункціональна сироватка для зони навколо очей, яка відповідає всім її потребам. Вона забезпечує ліфтинг-ефект, зменшує зморшки, освітлює темні кола та розгладжує шкіру.
Крім того, сироватка містить екстракт акмели городньої, який миттєво розгладжує дрібні зморшки та має міорелаксувальну дію для омолодження шкіри, сквалан, який разом з коренем женьшеню зволожує та підвищує еластичність шкіри, потужний тетрапептид, що стимулює вироблення колагену, коригує контур очей та покращує пружність.
І, нарешті, комплекс з олії каріте, мигдалевої олії, провітаміну B5 та вітаміни Е і B12 — які ефективно розгладжують, заспокоюють та зволожують шкіру.
Отже, догляд за ділянкою навколо очей потребує особливої уваги, адже, як ми вже знаємо, шкіра там набагато тонша та чутливіша від решти обличчя. Пам’ятайте, що вона потребує делікатного, але якісного і дієвого догляду.
Тому дотримуйтеся простих правил: використовуйте спеціально призначені засоби для цієї зони, підтримуйте достатній рівень зволоження, особливо під час екстремальних температур — у спеку та морози, захищайте шкіру від сонця і, за можливості, налагодьте правильний режим сну. Такий догляд забезпечить вашій шкірі здоровий вигляд, свіжий колір і тонус. Сяйте!
Фото: INSTYTUTUM