Доступна простота проти важкого люкса: чим гардероб Джилл Байден відрізняється від гардероба Меланії Трамп
Придивляємося до потенційної господині Білого дому
Хоча офіційно результати президентських виборів буде оголошено після 14 листопада, схоже, Америка вже обрала свого президента. Як повідомили CNN, BBC, Fox News, демократ Джо Байден випередив республіканця Дональда Трампа і виграв президентські перегони. А це означає, що вже в січні новою господаркою Білого дому стане Джилл Байден. Чим відома дружина потенційного 46-го президента США, які цінності їй близькі та чим її стиль одягу відрізняється від стилю Меланії Трамп (спойлер: абсолютно всім), розбираємося в нашому матеріалі.
Who is who
Гардероб Меланії та Джилл продиктований їхніми професіями та родом діяльності. І хоча з часом дружині Дональда Трампа наче вдалося позбутися кліше моделі жанру «ню» та зірки вечірок і світських хронік, її любов до важкого люксу залишилася незмінною. За плечима уродженки Югославії Меланії незакінчений Люблінський університет за напрямком архітектура та дизайн, кар’єра моделі в Мілані, обкладинки Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, In Style, New York Magazine, Vanity Fair, зйомка у фільмі «Зразковий самець», а також бурхливий роман з Дональдом Трампом, який у 2005 році переріс у весілля, а через рік в народження сина Беррона Вільяма. І хоча в пресі час від часу з’являлися чутки про багаточисленні зради президента своїй дружині, їхній фіктивний шлюб та навіть підготовку до розлучення, Дональд продовжував називати Меланію «коханням всього свого життя» і запевняв, що вони ніколи не сваряться.
Звісно, в статусі першої леді Меланії довелося відмовитися від коштовного хутра, суконь-комбінацій та яскравого макіяжу, проте це не вберегло її від провокацій та гучних модних скандалів. Але про це згодом.
По той бік Білого дому Джилл Байден, незважаючи на різні етапи кар’єри свого чоловіка, завжди залишалася вірною образу вчительки.
69-річна дружина новообраного президента США стане першою першою леді, у якої є докторська ступінь. До переїзду у Вашингтон вона викладала у коледжі в Делавері, у державній середній школі та психіатричній лікарні для підлітків. Джилл Байден — професор англійської мови і відмовлятися від багаторічної викладацької діяльності не збирається. На час передвиборних перегонів вона взяла невелику відпустку, проте невдовзі планує повернутися до своїх учнів.
«Бути вчителем, це не те, що я роблю. Це те, ким я є», — писала вона в своїх мемуарах 2019 року.
Джилл з юності підтримує здоровий спосіб життя, стежить за харчуванням і долучається до марафонів. Із Джо вона познайомилася на сліпому побаченні 1975 року, коли ще навчалася в коледжі. До цього вона була заміжня за колишнім американським футболістом Біллом Стівенсоном. А Джо в цей час переживав особисту трагедію: в автокатастрофі 1972 року він втратив дружину та однорічну доньку, залишившись з двома синами на руках.
І хоча пропозицію одружитися Джилл прийняла від Джо тільки з п’ятої спроби, згодом вона стала надійною опорою свого чоловіка, зразковою мачухою двох його синів (один із яких помер 2015 року від раку мозку) та люблячою матір’ю спільної доньки Ешлі.
Що носять Меланія та Джилл?
Переступивши поріг Білого дому, Меланія Трамп зайнялася пошуками власного дизайнера (саме так, не стиліста, а дизайнера). Свій гардероб дружина 45-го президента довірила П’єру Ерве, який раніше співпрацював з Oscar de la Rent, Bill Blast, Vera Wang, Carolina Herrera, а згодом самостійно підбирав вбрання для перших леді Америки. Формуючи образ Меланії, Ерве робив ставку на power dressing: пальто-бушлат, брючні костюми з краватками, приталені спідниці-міді, кейпи та капелюхи з рукавичками додавали ефектності та потрібної стриманості.
Сам дизайнер-стиліст закликав не шукати в одязі Меланії прихованих сенсів. «Якби я думав про це щоразу, підбираючи одяг, я би збожеволів. У мене просто на це немає часу», — говорив він.
І, як виявилося, дарма. Перша леді раз за разом потрапляла у модні скандали. Чого тільки варта куртка від Zara з надписом «Мені все одно», в якій місіс Трамп прибула до центру утримання дітей нелегальних мігрантів на кордоні з Мексикою. Неважко уявити, яку реакцію спричинила ця річ із мас-маркету за 38 доларів.
«Марія-Антуанетта була більш інтегрована в життя свого народу, ніж Меланія Трамп», — один із найстриманіших коментарів у мережі того дня.
Символом відірваності першої леді від реальності стали її 12-сантиметрові підбори, в яких вона прибула до Техасу, який щойно постраждав від урагану «Гарві».
А пробковий шолом, який вона обрала для сафарі в Кенії, спричинив міжнародний скандал. В Африці такий головний убір вважається символом колоніального рабства. І дивно, що великий штат, який працює над образами першої леді Америки, випустив із поля зору такий очевидний факт.
Не дуже звертала увагу дружина президента й на цінники. Американці добре пам’ятають квітчасте пальто Dolce & Gabbana за 51 тисячу доларів, в якому Меланія прибула на саміт G7 на Сицилії.
Або ж її звернення до світових лідерів з трибуни ООН, для якого перша леді обрала яскраво-рожеву сукню із неопрену. Преса тоді звинуватила господарку Білого дому в невмінні розрізнити офіційний захід від світського.
Меланія, якій через різкі заяви Дональда оголосили бойкот низка американських дизайнерів, першою на примирення так і не пішла. Вона рідко підтримувала вітчизняні бренди, опираючись на важкий закордонний люкс. Серед її улюблених брендів: Givenchy, Ralph Lauren, Chanel, Dolce & Gabbana, Michael Kors, Hervé Pierre, Gabriela Hearst, Azzedine Alaia, Chloé, Christian Louboutin, Max Mara та Brandon Maxwell.
Гардероб Джилл, на відміну від Меланії, більш скромний та універсальний. Зазвичай це класичні кардигани, сукні-футляри, широкі брюки та улюблені замшеві чоботи, з якими вона не розстається навіть в теплу пору року.
Дружина Байдена підтримує вітчизняні бренди (Christian Siriano, Vince, Zadig & Voltaire і L’Agence) і не боїться модних повторів. Так, в шкіряній сукні і синіх босоніжках з телепередачі Late Night with Seth Meyers ми її бачили ще на шоу «Голос». Дехто в пресі закидав дружині місіс Байден відсутність смаку, інші аплодували її розумному споживанню.
І якщо Меланія Трамп часто надихалася образами Джекі Кеннеді та принцеси Діани, то стиль Джилл Байден більше перекликається з «учительським» гардеробом Бріжит Макрон (от тільки без таких екстремальних міні).
І якщо комусь такі образи можуть здатися нудними, то інші вбачають в цьому небажання Джилл своїм одягом відволікати увагу публіки від головного — від виступів свого чоловіка.
І справді, що б не говорив Дональд Трамп, приціли журналістів завжди направлені на вбрання його дружини. У Джилл, очевидно, таких намірів ніколи не було.
При цьому місіс Байден не боїться яскравих відтінків та сміливих аксесуарів. Яскраво-червоний, кобальтовий, смарагдовий та фуксія чудово відтінюють її пшеничний колір волосся та стають головним акцентом образу. Обожнює вона також годинники, масивні сережки, підвіски з перлами та захисні маски з промовистими принтами (як то «Голосуй» чи «Дихай вільно»).
Джилл підбирає свій гардероб самостійно, певно, тому він до найменших дрібниць зрозумілий середньостатистичному американцю, який і є ядром виборців. Очевидно, першу леді невдовзі чекатимуть глянцеві cover-stories і співпраця зі стилістами. При цьому від стилю «зразкової вчительки» Джилл навряд чи відмовиться. Та і чи варто?