Now Reading
Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті

Феномен Тайки

Уявіть собі режисера, який не тільки не намагається контролювати акторів, але навіть не дає їм в керівництво сценарій! На контрасті з низкою відомих китів режисури, знімаючись у яких, актори задихаються, не маючи можливості зробити найменший акт імпровізації. Уявили? Це оскароносний Тайка Вайтіті. Лише задати напрямок… Довіра до життя … Довіра оточуючим … Довіра собі … І ще один шедевр народжується легко і приємно – по любові.

Комедія в крові

У кожного з нас своє неповторне відчуття життя. Якщо подумати, для кожної людини життя має свій смак, колір, аромат – на рівні сенсорів у всіх нас є якесь базове відчуття життя, яке визначає все. У той час як сьогодні людство схиблене на пошуку секретів позитивного мислення, у Тайки не було вибору – він з ним народився. Так-так, отримав у спадок від матері – вчительки Робін Коен, російсько-єврейсько-ірландського походження, або, що ще ймовірніше, від батька – представника корінного новозеландського населення маорі.

Батько Тайки – теж Тайка, неординарний дивакуватий фермер, який тяжів до живопису, обрав єдиний очевидний варіант імені для сина. Так в сім’ї Вайтіті з’явився ще один тигр – саме так з мови маорі перекладається ім’я Тайка.

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті

Досьє
Тайці Вайтіті в серпні 2020-го виповнилося 45 років
Зріст 184 см
Знак зодіаку – Лев, за східним календарем – Кролик
Новозеландський режисер, актор, сценарист, продюсер та комік

2005 – номінація на «Оскар» за короткометражний фільм «Дві машини, одна ніч»
2020 – шість номінацій на «Оскар» за фільм «Кролик Джоджо». Володар премій «Оскар» і BAFTA в категорії «Найкращий адаптований сценарій», фільм «Кролик Джоджо». Відзначений премією Гільдії сценаристів США

30 акторських робіт, близько 20-ти режисерських, 6 продюсерських і близько 15-ти проєктів в ролі сценариста

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті

Фільми, які зробили Тайкові ім’я – «Реальні упирі», 2014 і «Тор: Рагнарок», 2017
Наразі працює над картиною «Тор: Любов і грім». Вихід фільму був запланований на 2021 рік, однак вчерез карантин був перенесений на 2022-ий
Одружений з кінопродюсеркою Челсі Уінстенлі. Пара виховує двох дочок на ім’я Ті Хінекаху і Матева Кірітапу
Що подивитися, щоб зрозуміти, хто такий Тайка Вайтіті: «Дві машини, одна ніч», «Орел проти Акули», «Хлопчик», «Кролик Джоджо»

Подивіться на Тайку

Тайка Вайтіті – щасливчик. Колись душа Тайки, вирушаючи на землю, отримала в дар вагому порцію комедійного таланту. І невагому чудинку. Завдяки цій комбінації Тайкові ніколи не доведеться складати сценарії, сидячи за столом з похмурим виразом на обличчі. Імпульсивний, експресивний, екстравагантний – в житті він такий же, як у своїх комедіях. Хіба що ще менш серйозний.

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті

Зовнішність Тайки – мікс Марка Дакаскоса і Джима Керрі; при зустрічі Вайтіті обов’язково скорчить вам одну зі своїх фірмових кумедних гримас, але головне – не вірте всьому, що побачите і почуєте: актор і режисер регулярно потішається, віртуозно вводячи в оману журналістів, шанувальників і друзів. Ображатися на нього неможливо, так як зазвичай це дуже смішно. Чудовий Тайка. Просто неймовірний.

 

Неймовірне шоу Тайки: Становлення

Людина проявляється через те, що вона створює. Ми вирішили показати вам режисера Тайка Вайтіті через призму деяких його проектів. Судіть самі.

«У нашій сім’ї мріяли про те, щоб купити мікрохвильовку», – лаконічно згадує режисер далекі роки дитинства. Вступивши до університету, Тайка відчув себе, як риба у воді – саме тут він познайомиться з людьми, які стануть його друзями і колегами на довгі роки.

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті
Джемейн Клемент і Лорен Тейлор в фільмі «Орел проти Акули»

Перший комедійний дует майбутній комік створив спільно з Джемейном Клементом, який пізніше зіграє в першому повнометражному фільмі Тайки «Орел проти Акули» – комедії про двох асоціальних невдах, яких об’єднує світле почуття любові. Як комік, Тайка брав участь у найбільш інноваційних та успішних постановках в Новій Зеландії. Вже маючи нагороди за свою діяльність, в 2004 році запустив власне шоу – «Неймовірне шоу Тайки» …

 

Шоу неймовірного Тайки: Всесвіт, народжений з хаосу

…і через рік перейменував його в «Шоу Неймовірного Тайки». Вайтіті закоханий в мистецтво. Здається, він воістину одержимий їм. Тайка займається фотографією, пише картини, його твори виставляють в популярних галереях. На його рахунку навіть створена ним фешн-колекція, для якої Вайтіті винайшов оригінальну краватку на ґудзиках.

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті

Тайка Вайтіті з дружиною Челсі Уінстенлі

Переглядаючи книгу оповідань Джо Рандерсона «Ключі від пекла», зверніть увагу на ілюстрації, вони – справа рук Тайка. Все ще мало несподіванок? Тоді вам слід знати, що одного разу архітектурна команда Тайки отримала Золоту нагороду Інституту ландшафтних архітекторів в категорії «Ландшафтний дизайн – Примарні пейзажі».

 

«Кролик Джоджо»: звернення до себе

Вайтіті завжди обожнював малювати. Одного разу 12-річному Тайкові на очі потрапила свастика – хлопчик несамовито закохався в незрозумілий символ і невтомно зображував його всюди, де тільки можна. Тоді мати-єврейка розповіла синові про трагедію, пов’язану з символом свастики і фашистською Німеччиною. Хлопчик дуже каявся і донині історія, що відкрилася йому тоді, холодить кров у венах Тайки.

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті
кадр з фільму «Кролик Джоджо»

Ймовірно, без цієї особисто пережитої драми, не було б і «Оскара». Фільм «Кролик Джоджо» народився як звернення до себе, глибоке переживання режисера, пов’язане з ініціацією з предками. Віртуозна комедійна подача, глибокий і в той же час запальний іронічний гумор – з властивими витонченістю і легкістю, використовуючи прийоми чорного гумору й абсурду, Тайка підкреслив жахливість нацизму.

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті
Тайка Вайтити, Скарлетт Йоханссон и Роман Гриффин Дэвис на 26-ой церемонии вручения премии Гильдии киноактёров США, Лос-Анжелес, январь 2020

Дія картини розгортається під час Другої світової війни. 10-річний головний герой вважає себе завзятим солдатом фюрера. Хлопчик одержимий ідеями нацизму, в той час як вдома його мати, потай від усіх, ховає за стінкою єврейську дівчинку… Блискучий акторський склад – Роман Гріффін Девіс, Томассін Маккензі, Сем Рокуелл, Скарлетт Йоханссон. Молоді актори Девіс і Маккензі – земляки режисера. Таким чином Тайка допомагає своїм співвітчизникам, забезпечуючи їм кар’єрний трамплін.

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті
Тайка у ролі Гітлера, кадр з фильму «Кролик Джоджо»

Сам Вайтіті традиційно зіграв у фільмі одну з головних ролей – Адольфа Гітлера, вигаданого друга хлопчика, карикатурного, смішного і незграбного. «Я не засновував персонажа на чому-небудь, що бачив про Гітлера, – каже Вайтіті, – Я зробив його версією себе з поганою стрижкою і дерьмовенькими вусиками. І з посереднім німецьким акцентом. Було б надто дивно грати справжнього Гітлера, і, думаю, людям такий персонаж сподобався б набагато менше. Тому що він був (нецензурне словосполучення негативного характеру – прим. редакції), і всі це прекрасно знають».

Читать также
Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті
Читать также
Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті
Читать также
Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті

Для багатьох питання про те, чи можна створювати комедії, зачіпаючи теми Другої світової, залишається в площині моральної етики. Але підійти до завдання художньо інакше наш герой просто не міг. Комедія – кров і плоть Вайтіті, а «Кролик Джоджо» – катарсис, який він проніс крізь все життя.

«Тор: Рагнарек»

Все набагато простіше з «Тором». Тайка одним рухом «осідлав» новий для себе жанр про супергероїв і вивів картину в число кращих і найбільш касових марвеловскіх екранізацій. Проявити комедійний талант Кріса Хемсворта – так позначив Тайка журналістам свої плани в роботі над фільмом.

Останній пост в Інстаграм Тайки Вайтіті також присвячений Крісу: «Щасливого дня народження моєї причині жити», – режисер знову провокує свою аудиторію, коментуючи таким чином фотографію, на якій обидва чоловіки застигли в дружніх обіймах.

 

«Що по-справжньому розбурхує мені кров, так це сценарії, які я пишу. А ніяк ні мультимільйонні франшизи»

 

Вайтіті став другим режисером за історію Marvel, який виступив в картині в ролі і режисера, і актора. Тайка втілив одну з головних ролей – кам’яної істоти Коргі, яка вперше потрапила у велике кіно з мультфільмів і коміксів. Яскравий, смішний, новаторський – приблизно так оцінили режисерську роботу Тайки критики і глядачі. Так, людина являє себе через те, що створює. Так з-під пера Тайки одна за одною з’являються легкі і радісні картини. І навіть Тор втрачає звичну похмурість і урочистість, змінюючи своє ДНК на ДНК гумору і добра.

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті
Наталі Портман, Тайка Вайтіті і Тімоті Шаламе на 92-й щорічній церемонії вручення премії «Оскар», 2020

Епілог

Вихід четвертої картини в сазі про Тора «Тор: Любов і грім» затримується внаслідок карантину – фанати Marvel чекають з нетерпінням, особливо з огляду на те, що в ролі Джейн Фостер до фільму знову повернеться неповторна Портман. Наталі постане в новому образі – Тора-жінки. Ходять чутки, що у фільмі зіграє Крістіан Бейл, проте не уточнюється, в якій ролі. Що ми точно знаємо, так це те, що фільм буде просякнутий промінчиками іскрометного доброго гумору від Тайки Вайтіті. Тайки Неймовірного, що створює шедеври з любов’ю, у якого ще дуже багато планів.

Геній комедії: феномен режисера Тайки Вайтіті
Тайка Вайтіті, Лора Дерн, Дженніфер Эністон і директор з контента Netflix Тед Сарандос на Netflix SAG After Party, 2020

 

Текст: Анна Діанова

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
1 Комментарий
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Oleg
Oleg
October 6, 2020 4:44 am

Хороший режисер, дивився його фільм, все супер.

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos