Головні події серпня: виставки, кінопрем’єри, фестивалі, концерти та цікаві івенти
Як встигнути всюди?
Попри постійні повітряні тривоги, ракетні обстріли та нічні атаки Україна продовжує жити доволі насиченим культурним життям. Благодійні розпродажі, художні виставки, прем’єри фільмів, концерти тощо – серпень цього літа обіцяє бути насиченим. Аби ви нічого не пропустили, ми створили добірку заходів, які варті вашої уваги – вносіть до календаря!
БЛАГОДІЙНІ ІВЕНТИ
Shoe Market by Katya Silchenko
Незрівнянна українська дизайнерка та засновниця бренду The Coat Катя Сільченко повернулася до довоєнної традиції й анонсувала благодійний Shoe Market, який відбудеться вже 5 серпня у квітучому дворику The COAT. Все задля того, аби зібрати друзів та клієнтів бренду та провести час разом, а також знайти нових власниць брендового взуття і аксесуарів. Головна ціль заходу — благодійна: придбати сучасний протез разом із Superhumans Center для одного з наших супер-героїв. До речі, цей супер-герой особисто відвідає захід.
На гостей маркету очікуватиме фудкорт та ігристе, витончена флористика, а також великий дитячий майданчик з аніматорами. Відвідувачі зможуть насолодитися особливими виступами українських артистів та прийняти участь в аукціоні.
Локація: м. Київ, вул. Леоніда Первомайського, 4 (дворик the COAT)
Час роботи: 5 серпня з 12:00 до 18:00.
ХУДОЖНЄ МИСТЕЦТВО
Виставка «Марія малює» — сто невідомих творів Примаченко
Український Дім презентував унікальну виставку «Марія малює», де глядачі вперше побачать 100 невідомих картин геніальної української художниці Марії Примаченко, взятих із приватної колекції київського мистецтвознавця Едуарда Димшица.
Слоганом експозиції стали слова самої художниці «Щоб люди жили, як квіти цвіли», що підкреслює її альтруїстичні погляди. Марія Примаченко стала символом опору та незламності українського народу у цій війні. В її роботах поруч зі знайомими нам образами фантастичних істот та квіткових декоративних панно у картинах акцентується тема боротьби добра і зла, в якій добро незмінно перемагає.
Директорка Українського Дому Ольга Вієру розповідає: «Ми готували цей проєкт з особливим настроєм та усвідомленням відчуття опори, землі, коріння, чогось дуже рідного, що так потужно промовляє з картин Марії Примаченко».
Виставка триватиме з 7 липня по 27 серпня, її супроводжуватиме публічна освітня програма, розроблена спеціально для проєкту: лекції, обговорення, майстер-класи.
Графік роботи:
Вт-Нд, 11:00-19:00,
Понеділок — вихідний.
Вартість квитків:
повний – 100 грн
пільговий – 50 грн (для школярів та студентів).
Квитки можна придбати онлайн.
Проєкт «Свято»: виставка українського та кримсько-татарського одягу в музеї Гончара
До 31 серпня встигніть відвідати унікальну виставку «Свято», на якій представлене традиційне святкове вбрання з Полтавщини, Київщини, Слобожанщини (Харківської, Сумської, Луганської та Донецької областей), Чернігівщини, Полісся, Гуцульщини, Покуття, Буковини, Поділля та Криму з приватних колекцій.
Куратор проєкту Петро Гончар пропонує поглянути на традиційний стрій не лише як на етнографічний матеріал, а як на самодостатню цінність поза простором і часом, трактуючи свято мовою народного вбрання. «Ця виставка має ще раз нагадати нам, за що триває українська боротьба, і додати сили на шляху до перемоги», — наголошує він.
Графік роботи:
середа — неділя з 10:00 до 18:00
Вартість квитків:
повний — 80 грн
пільговий — 40 грн
Квитки можна придбати онлайн.
Локація: Музей Івана Гончара у Києві
«Залежність» — дебютна виставка скульптур Дениса Шиманського в артцентрі «Я Галерея»
Не пропустіть першу персональну виставку в Києві представника Нової львівської скульптури Дениса Шиманського, куратором якої виступив Павло Гудімов.
«Від появи на світ та до самої смерті ми є залежними. І ця залежність може бути різною, як приємною та позитивною, так і негативною та руйнівною», – йдеться у прес-релізі.
Роботу над скульптурами Денис почав ще в минулому році. Серія стала результатом осмислення подій в Україні. В інтервʼю перед виставкою автор розповів, що сам здивований поверненням до періоду коледжу, коли він працював з керамікою. Символічність закладена як в матеріалі, так і в самих конструкціях та їхніх формах.
У двох виставкових залах і терасі розміщено об’єкти, які сконструйовані за принципом знаходження стійкості і балансу. Стилізовані, спрощені шамотні голови є головними героями проєкту. Відносну стійкість голів забезпечують теракотові клини різних розмірів і конструкцій.
Локація: артцентр Павла Гудімова Я Галерея, вул. Хорива, 49б, м. Київ
Графік роботи: 10:00-19:00, понеділок – вихідний
ФЕСТИВАЛІ
Міжнародний Одеський кінофестиваль у Чернівцях
Ще у квітні організатори Міжнародного Одеського кінофестивалю сповістили глядачів про те, що з огляду на безпеку гостей, захід відбудеться у двох містах — Одесі та Чернівцях.
У Чернівцях, у культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука, відбудуться покази конкурсних програм фестивалю та індустріальні заходи. В Одесі покажуть ретроспективну та спеціальні програми ОМКФ в кінотеатрі Multiplex.
Нещодавно стало відомо, що з 19 до 26 серпня в Чернівцях відбудуться покази конкурсних та позаконкурсних програм 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю. До програми увійшли 10 повнометражних фільмів. Зокрема, за нагороди змагатимуться ігрові та документальні стрічки. Однією з локацій буде кінотеатр «Чернівці».
Зокрема серед ігрових фільмів будуть представлені:
«Валерія виходить заміж», режисер Мікаль Вінік
«Сашенька», режисер Олександр Жовна
А також «Мій карпатський дідусь» режисера Зази Буадзе та «Ти мене любиш?» режисерки Тоні Ноябрьової.
Серед документальних стрічок у конкурсі будуть представлені:
«Звідки куди», режисер Мачек Хамела
«Крихка пам’ять», режисер Ігор Іванько
А також «Деміург» Ольги Семак, «День Незалежності» Володимира Тихого, «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко та «Правило двох стін» Девіда Гутника.
Локація: культурно-мистецький центр імені Івана Миколайчука, кінотеатр «Чернівці»
Дата проведення: з 19 по 26 серпня
Summer Anime&K-Pop Fest 2023
Summer Anime&K-Pop Fest – це фестиваль для шанувальників аніме (японської анімації) та k-pop (корейської поп-музики). Якщо ви захоплюєтеся поп-культурами Азії – цей івент точно для вас.
В межах заходу можна буде поспілкуватися з однодумцями, чудово провести час зі своїми старими друзями та знайти нових, сфотографуватися з косплеєрами та улюбленими персонажами у фото-зоні, послухати круті пісні у живому виконанні, подивитися на класні виступи місцевих учасників, пограти в цікаві ігри та конкурси.
Детальну програму можна побачити на сайті.
Локація: Київ, вул. Шота Руставелі, 16А
Дата проведення: 12 — 13 серпня, початок о 15:00
Вартість квитків: від 350 грн, придбати можна тут.
МУЗИКА
Концерт «Шампанські очі» до 55-річчя Кузьми Скрябіна
Рідні легендарного співака і кумира україців Андрія Кузьменка та агенція VINIL запрошують відзначити 55-річчя Кузьми Скрябіна разом, 19 серпня, у Ботанічному саду ім. Гришка. У програмі будуть лише найкращі та найулюбленіші хіти Кузьми у виконанні естрадного симфонічного оркестру під керівництвом Миколи Лисенка. Особливу атмосферу вечора також творитимуть зіркові виконавці.
«Кузьма Скрябін був не тільки музикантом, він завжди вірив у свої ідеали та боровся за їхню реалізацію. Його творчість не має строку дії, а його пісні актуальні та зворушливі й досі. Це буде особлива дата, адже у 2023-му Кузьма святкував би свій ювілей — 55 років», — діляться спогадами організатори VINIL Concert Agency. Кузьма Скрябін назавжди живий, доки лунають його пісні!
Локація: Ботанічний сад ім. Гришка м. Київ
Дата проведення: 19 серпня, початок о 19:00.
Вартість квитків: від 590 грн, квитки можна придбати тут.
Перший сольний концерт Джамали просто неба
20 серпня у Києві відбудеться перший концерт JAMALA просто неба в арт-просторі UYAVA, що облаштований у Саду Бажань на ВДНГ. Концерт зірки не лише розважальний, але й благодійний. Він запланований у рамках співпраці з мультикультурним арт-простором UYAVA для популяризації української музичної та мистецької культури і залучення суспільства до допомоги й підтримки воїнів ЗСУ.
«Я дуже люблю літо і мені було б дуже сумно провести його без вас. Бо я дійсно обожнюю ці літні справжні концерти просто неба. Вже 20 серпня, в арт-просторі UYAVA на ВДНГ, я заспіваю ваші улюблені пісні: «Крила», «Очима», «1944», «Заплуталась» та інші. Частина з прибутку піде на ЗСУ», – наголошує співачка.
Територія простору UYAVA прикрашена цікавим декором, є спортивний майданчик, зона гамаків, затишний сад, лаунж зона з трансляцією самого концерта, якісний звук по всій локації. Партнер концерту — організація SUPPORT AZOV. Вона допомагає 3ОШБ виконувати бойові завдання і гнати ворога подалі від української землі.
Локація: арт-простір UYAVA на ВДНГ м. Київ
Дата проведення: 20 серпня, початок о 18:30
Вартість квитків: від 400 грн, квитки можна придбати тут.
Жадан і друзі. «Птах» – концерт віршів, що стали піснями
Сергій Жадан запрошує друзів до Києва 23 серпня на святкування свого дня народження у Жовтневому палаці. На концерті співатимуть Святослав Вакарчук, «Kozak System», «Жадан і собаки», Мар’яна Садовська, Христина Соловій, Уляна Горбачевська, Марк Токар, гурт «Мертвий півень», Саша Кольцова і сестри Тельнюк.
Це унікальний проєкт Сергія Жадана, що об’єднав поезію і музику, книгу і концерт, а ще – усіх музикантів, які виконують пісні на вірші українського сучасного поета №1. Концерт має також благодійну мету: всі зібрані від продажу квитків та книг автора кошти будуть скеровані на потреби військових, якими опікується фонд Сергія Жадана.
Локація: Жовтневий палац м. Київ
Дата проведення: 23 серпня 0 18:00
Вартість квитків: 800 — 2500 грн, квитки можна придбати тут.
Kola × Kureni
13 серпня відбудеться великий акустичний концерт чуттєвої співачки KOLA в арт-просторі Kureni. Душевну та емоційну атмосферу підсилюватимуть красиві види на Дніпро та Труханів острів. Артистка зіграє вже знайомі та нові пісні.
Локація: арт-простір KURENI, Паркова дорога, 4
Дата проведення: 13 серпня о 19:00
Вартість квитків: від 800 грн, квитки можна придбати тут.
ТЕАТР
«Шафа» від Freedom Ballet у «Жовтневому палаці»
Збагатити свій вечір новими враженнями глядачі зможуть 11 та 12 серпня на незабутній постановці під назвою «Шафа» від Freedom Ballet у «Жовтневому палаці». На сцені виступлять 14 танцюристів, які експериментують з музикою, пластикою і світлом. Артисти приміряють різні образи, перетворюючи на фарс будь-який ритуал.
По-справжньому головним учасником їхнього експерименту стане глядач. Той, який влаштувався в комфортному залі, спрямувавши погляд на освітлену сцену. На вас чекає постановка без прикрас, сорому і ханжества.
«Зізнайтеся, скільки таємниць зберігає ваша шафа? А давайте припустимо, що вона служила кільком поколінням вашого роду… Уявили? Речі, запахи, тактильні відчуття і пов’язані з цим почуття: сміх, радість, сльози, самотність, страхи, невпевненість у собі і відчайдушне бажання бути коханими… А скільки вона зберігає історій, про які ні хто і ніколи не дізнається?» – йдеться в описі вистави.
Локація: МЦКМ «Жовтневий палац», Алея Героїв Небесної Сотні, 1
Дата проведення: 11 та 12 серпня о 18:00
Вартість квитків: від 350 грн, квитки можна придбати тут.
«1984» у Театрі на Подолі
У Києві з 3 серпня можна буде відвідати виставу «1984» за романом Джорджа Орвелла. Це знаменита антиутопія, що була написана ще у 1949 році і з кожним роком стає дедалі ближчою до реального життя.
За сюжетом, герої живуть у світі, де кожна їхня дія та думка ретельно спостерігаються та контролюються. Ілюзія вибору створюється, втім власного вибору насправді не існує. Це світ, де неможливо відзрізнити правду від брехні, свободу – від рабства, а мир – від війни. Проте любов є не тільки до Старшого Брата та Партії. Чоловіки можуть кохати жінок і вони борються за своє право на цю любов.
Увага! У виставі звучать постріли.
Локація: Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20 б, м. Київ
Дата проведення: з 3 серпня по 19 вересня
Вартість квитків: від 250 грн, квитки можна придбати тут
«Наталка Полтавка» в Національній опері України ім. Т.Г. Шевченка
19 серпня у глядачів є можливість потрапити на святкову оперу М. Лисенка «Наталка Полтавка» за п’єсою Івана Котляревського. Вдова Горпина разом із дочкою Наталкою змушена була виїхати з Полтави до села. Не просто живеться українським селянам. Коханий Наталки Петро поїхав на заробітки і про нього давно нічого не чути. У цей час молоду дівчину вподобав літній, але заможний возний. Наталка стоїть перед вибором: лишатися вірною Петрові чи зрадити свою любов до нього, щоб врятувати себе та матір від злиднів.
Сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання на 1 дію.
Локація: Національна опера України, вул. Володимирська, 50, м. Київ
Дата проведення: 19 серпня, початок о 15:00
Вартість квитків: від 200 грн, квитки можна придбати тут
ГОЛОВНІ КІНОПРЕМ’ЄРИ
Цього серпня відбудуться прем’єри двох найочікуваніших українських стрічок. Абсолютно різних за жанром, проте однаково захоплюючих.
3 серпня в український прокат вийшла стрічка «Королі репу», що поєднує в собі кримінальний жанр, любовну історію та яскраву музику. У фільмі йдеться про сімнадцятирічного випускника сільської школи, хлопця на прізвисько Казан, який понад усе мріє стати відомим репером та підкорити серце своєї дівчини Свєти. Заради своїх мрій він готовий ризикнути, але обставини спрямовують його життя в іншому напрямку.
У «Королях репу» знялися актори Михайло Дзюба, український співак та композитор Wellboy, Ірма Вітовська, Карина Химчук, Юрій Кулініч, Дмитро Хом’як і Андрій Борис. Композитором та саундпродюсером фільму виступили Cepasa. Творці фільму створили тифлокоментарі для стрічки, щоб українці з порушеннями зору та слуху також змогли ознайомитися з новим фільмом.
З 24 серпня у кінотеатрах України вийде довгоочікуваний пригодницько-історичний екшен «Довбуш». Зйомки стрічки почалися ще у 2018 році, але прем’єра кілька разів переносилась через пандемію та повномасштабну війну.
Сюжет фільму змальовує Карпати на початку XVIII століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Адже один прагне грошей, а другий — справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша, але він їх перехитрив.
У головних ролях – Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський, Дар’я Плахтій, Матеуш Косьцюкевич, Єжи Шейбал та інші. Для створення картини знімальна команда займалася відновленням ремесел та технік бою, реставрацією унікальних предметів, вивченням матеріальної й нематеріальної культури історічного періоду, що змальований у фільмі.
Перед зйомками було проведене ретельне дослідження «доби Довбуша» з використанням польських та українських архівних документів, багатьох літературних джерел та історичних монографій.