Розглядаємо химерний дизайн нового бутика Dior у Женеві
Архітектором виступив Крістіан де Порзампар
Французький Дім моди Dior оголосив про відкриття флагманського магазину у Женеві. Шестиповерховий бутик, збудований за проєктом французького архітектора Крістіана де Порзампара, має хвилястий фасад.
«Інтернаціональний стиль іноді здається трохи сумним», – говорить де Порзампар, маючи на увазі повоєнні модерністські будівлі. «Я подумав, що нам потрібно вдихнути нове життя у вуличне середовище».
Магазин розташований на вулиці Рони – це епіцентр моди та розкоші. Зовні будівля має схожість із флагманом Dior у Сеулі – тоді Крістіану де Порзампару спала на думку ідея «підвішених бавовняних полотен, за допомогою яких Крістіан Діор кроїв і створював свої розкішні сукні».
Цього разу родзинкою бутика виступили колони, які нагадують пелюстки лілії чи ромашки. Квіти відіграють ключову роль у дизайні бренду. Крістіан Діор з дитинства виявляв пристрасть до квітів. Будучи дитиною, він заучував їхні назви латинською мовою, робив гербарії і багато часу проводив у розарії родини в Ґранвілі.
Саме в силуетах квітів кутюр’є черпав натхнення, коли створював свою колекцію New Look. Він прикрасив жінок букетами, а багатьом сукням дав квіткові назви.
На окрему увагу заслуговують панорамні вікна, вздовж яких проходять тонкі лінії, забезпечуючи структурний захист від будь-якого сейсмічного руху землі, який може зазнати Женева.
Будівлю прикрашає п’ятикутна зірка білого кольору. Вона постійно з’являється в дизайні ювелірних виробів Dior з того часу, як Крістіан Діор знайшов одну з них на паризькій вулиці у 1947 році і прийняв її як свій талісман.
Усередині на верхньому поверсі знаходиться салон VIP-примірювальної. На нижніх поверхах розташовані торгові зали, які здаються просторими, з текстурованими стінами та рельєфними візерунками. Тут представлена колекція Dior сезону весна-літо 2024, придумана Марією Грацією Кьюрі, образи чоловічого одягу Dior Summer 2024, розроблені Кімом Джонсом, та ніжні творіння Віктуара де Кастеллана.
По всій будівлі можна побачити витвори мистецтва, що зовсім не дивно. Справа в тому, що до того, як Крістіан Діор став кутюр’є, він керував паризькою художньою галереєю, де демонструвалися роботи знакових художників того часу.
Також на території магазину є простора тераса, вона знаходиться на даху будівлі.
Фото: @dior
Фото: @dior