Культова модельєрка і панк-ікона Вів’єн Вествуд пішла з життя
Причина смерті не розголошується
29 грудня пішла з життя культова фігура у світі моди, панк-ікона і екоактивістка Вів’єн Вествуд. Про це повідомляється на офіційній сторінці її модного Будинку в Instagram.
«Світу потрібні такі люди, як Вів’єн, щоб щось змінити на краще», – йдеться у заяві.
Причина смерті не розголошується, лише уточнюється, що останні хвилини життя вона провела у родинному колі.
81-річна Вествуд зробила собі ім’я завдяки суперечливому панк-стилю, з якого і розпочався її потужний творчий шлях у моді.
«Єдина причина, через яку я в моді, – щоб знищити слово «конформізм». Мені не цікаво те, в чому немає цієї складової», – сказала Вествуд у своїй біографії 2014 року.
Вона також прославилася своїм нешанобливим ставленням до істеблішменту та тим, як перетворювала свої модні шоу на маніфести. Зміна клімату, забруднення навколишнього середовища та її підтримка засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа знаходили вираз у протестних футболках та банерах, які її моделі несли подіумом.
«У мене завжди був політичний порядок денний. Я використовую моду, щоб кинути виклик статус-кво», – заявила Вествуд L’Officiel у 2018 році.
Вона була піонером у використанні етичних та екологічно чистих матеріалів у своїх колекціях. Зокрема, вона стала однією з перших, хто відмовився від натурального хутра. За це дизайнерка була нагороджена багатьма нагородами, у тому числі в 2006 році вона отримала від королеви Єлизавети II титул Дами-командора Ордену Британської Імперії.
Вествуд до останнього активно працювала, як модель брала участь у рекламних кампаніях власного бренду, відвідувала мітинги, присвячені кліматичним змінам.
На смерть дизайнерки вже відреагували деякі світові зірки.
Дизайнер Марк Джейкобс сказав, що він «убитий горем» і що вона «ніколи не переставала дивувати і шокувати»..
Віддаючи шану Вествуд, Вікторія Бекхем зазначила: «Мені так сумно дізнатися про смерть легендарної дизайнерки і активістки Вів’єн Вествуд».
Співак Бой Джордж, який вперше зустрів Вествуд на початку 1980-х, назвав її «великою та надихаючою» та «без сумніву… безперечною королевою британської моди».
Акторка Кім Кетролл описала її в Instagram як «справжнього генія», поділившись історією про «щедрість і доброту» Вествуд, яка створила три сукні для зірки серіалу «Секс у великому місті» за три дні, щоб вона могла бути присутньою на прем’єрах фільму після того, як інші вбрання виявилися невідповідними.
Супермодель Клаудія Шиффер написала, що «унікальний голос Вествуд буде незамінним, і його не вистачатиме».
Музей Вікторії і Альберта, в якому зберігаються деякі з її робіт, охарактеризував Вествуд як «по-справжньому революційною та бунтівною силою в моді».
Чоловік і партнер Вествуд Андреас Кронталер пообіцяв: «Я продовжуватиму разом із Вів’єн, яка залишається в моєму серці. Ми працювали до кінця, і вона залишила мені дуже багато, що потрібно продовжити».