Лікувальна краса природи: чому варто вирушити у відпустку на Закарпаття
Незабаром новорічні свята й така бажана зимова відпустка, яку багато хто з нас проведе в Україні. Цей час варто присвятити не лише відпочинку, а й оздоровленню. Гарним рішенням стане мандрівка на мальовниче Закарпаття!
Багатство цього регіону важко порівнювати з іншими, як і шукати альтернативу. Тут гармонійно поєдналися дивовижний краєвид, лікувальні термальні та сучасні інноваційні джерела. Саме вони стали візитівкою регіону й сприяють його популярності не лише в межах країни, а й за кордоном. Кожен курорт – це окреме гаряче джерело зі своєю унікальною водою з певною температурою, складом й цілющими властивостями.
У регіоні є відповідна інфраструктура, що спрощує поїздки та розміщення для відпочивальників. Сюди можна вирушити за маршрутом, купивши заздалегідь квитки на автобус на сайті компанії Tickets, або скористатися альтернативним транспортом. На Закарпаття прямують автобуси з усіх областей України, тож проблем з організацією подорожі не виникне.
Що таке термальні води?
Наявність термальної води пов’язана з тектонічною будовою регіону. У земній корі є чимало розломів різної глибини, а вода, що протікає між ними, нагрівається і насичується мінералами. Під тиском вона витісняється на поверхню, створюючи відповідне джерело.
Залежно від курорту вода насичується бором, сірководнем, фтором, йодом, калієм та іншими сполуками. Температура на виході досягає понад 80 градусів, тому в деяких випадках її додатково охолоджують, перш ніж вона потрапить в басейн.
Користь термальних вод
Ефективність та якість впливу води на організм залежить від її мінерального складу. Для кращого результату можна використовувати фізіологічні процедури. Найчастіше термальні води відвідують для лікування хвороб нервової та серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату й шкіри. Занурюючись у неповторний світ гарячих підземних вод, можна привезти додому не лише здорові відчуття, а й найяскравіші спогади.
Відпочинок і туризм
Практично кожен об’єкт тут – це повноцінний туристичний комплекс, де є готель, SPA, ресторани, бари й навіть піцерії, масажні та фізіотерапевтичні кабінети: лікарі працюють тут на постійній основі , тому звернутися до них можна будь-коли. Якщо немає мети оздоровитися, то гостям радять з комфортом провести дозвілля та розслабитись, скориставшись екскурсійними турами.
Незалежно від сезону, температура води не змінюватиметься, тому термальні джерела можна відвідувати і влітку, і взимку. У теплу пору спостерігається більше відпочивальників, до того ж басейни на відкритому повітрі повноцінно функціонують. Взимку в будні можна побачити вільні комплекси, але на свята – активний наплив туристів, тому бронювати ліпше заздалегідь.
Термальних курортів на Закарпатті чимало, тож охочі можуть влаштувати повноцінний тур або приїхати у конкретне місце. Наведемо кілька вартих вашої уваги локацій.
Оздоровчий комплекс «Жайворонок», м. Берегове
Сучасний комплекс, зведений 2011 року. Тут функціонує основний критий басейн із температурою близько 30 градусів. Є можливість скористатися гідромасажем, гейзерами, кількома водоспадами та джакузі, де температура підіймається до 45 градусів. Також є відкритий басейн, із розподілом на зони для дорослих та дітей.
Комплекс «Термальні води Косино», с. Косонь
Сучасний об’єкт, розташований у дубовому гаю, що налічує понад 200 років. На вибір представлено сім басейнів у різному виконанні, з термальною чи прісною водою. Особливу увагу привертають «басейни-близнюки», а візитівкою є незвичайні фонтани-джакузі, виконані у стилі келихів для закарпатських напоїв. Також курортникам на вибір пропонується сім саун: трав’яна, евкаліптова, хамам, угорська, римська лазня, крижана печера, соляна лисяча нора. Кожен басейн доповнюється невеликими барами, шезлонгами та іншим сервісом.
Готельно-ресторанний комплекс «Золота гора», с. Барвінок
Звідси відкривається первозданний краєвид на місто Ужгород. На відпочивальників чекають 5 басейнів із різною температурою води: два басейни криті, а три – на відкритому повітрі. Склад води доповнюється кремнієвим гідрокарбонатним натрієм, рівень мінералізації середній. Склад води нагадує джерела на відомих курортах Чехії та Франції. Відвідування такого комплексу корисне для хворих на анемію, цукровий діабет, подагру тощо.