Маша Єфросиніна і фахівці «Фонду Маша» радять щоденні ритуали, які допомагають триматися
З нагоди Дня психічного здоров’я
10 жовтня у світі відзначають День психічного здоров’я. З цієї нагоди співзасновниці «Фонду Маша» Маша Єфросиніна та Оксана Нечипоренко, а також директорка ГО Тетяна Мураткіна поділилися ритуалами, які дозволяють їм триматися попри робоче навантаження та виклики війни.
Так, найдієвішими способами для ведучої та інфлюенсерки Маші Єфросиніної стали спорт, медитації та усамітнення. Вправи допомагають підтримувати фізичну та ментальну форми, а також швидко відновлюють організм. Разом з цим для кращого самопочуття Маша полюбляє побути наодинці з книгою, серіалами чи просто зі своїми думками: щонайменше на день-два-три, а в ідеалі — тиждень.
Ще однією рекомендацією від Єфросиніної є медитація, котра стала для жінки ефективним способом відновлення протягом довгого часу.
«Вже понад сім років я займаюся трансцендентальною медитацією (це техніка досягнення внутрішнього спокою та духовного оновлення за допомогою концентрації на беззвучно повторюваній мантрі, — прим.ред.). Якщо не пропускаю жодного дня, то мій психоемоційний стан абсолютно стабільний», — наголосила Маша.
Співзасновниця фонду Оксана Нечипоренко ділиться власними ритуалами. Це сон, медитації та вітаміни.
«Так само як і Маша, я практикую трансцендентальні медитації. Роблю перед сном — коли мені важко, коли втомлююся, коли хочу розслабитися. 20 хвилин у будь-який час, у будь-якому місці — і стає легше», — прокоментувала Оксана і доповнила, що за порадою лікаря регулярно робить вітамінні крапельниці, а ще практикує 20-хвилинний денний сон.
«Сон завжди лікує і рятує. Тому спати — дуже й дуже важливо! Нічний сон я ділю на відрізки по півтори. Наприклад, сплю 6 годин, або 7,5. Останнім часом стала великим фанатом денного 20-хвилинного сну — як у дитячому садочку».
До порад долучилася й директорка Фонду Тетяна Мураткіна. Для неї найкращими знахідками стали обійми, які дають відчуття безпеки й підтримки, час з родиною у вигляді спільних вечорів та читання.
«Наші сімейні традиції під час війни стали для мене ще важливішими, бо створюють відчуття стабільності та зв’язку. Звісно, це й про підтримку всередині сім’ї, що особливо важливо у важкі часи», — розповіла Мураткіна, додавши також, що фізичний контакт під час обіймів «допомагає знизити рівень стресу, зменшити тривожність та стимулює вироблення окситоцину — «гормону любові», який покращує емоційний стан. І тут важко не погодитися. Тож обіймайтеся часто й обіймайте своїх дітей, хоч як би вони опиралися. Для них це мегаважливо».
А читання перед сном допомагає Тетяні розслабитися та відволіктися від тривожних думок.
«Спокійна атмосфера, тиша, книжка і, можливо, запалена свічка — рецепт, що полегшує засинання, особливо якщо це частина рутинного вечірнього ритуалу. Досі читаю своєму синові, бо це сприяє розвитку уяви, покращує мовні навички та зміцнює емоційний зв’язок із батьками. А якщо після читання ще й пообійматися, то відчуття спокою та щастя гарантовано!»