«Нецікаво народжувати за кордоном»: Євген Кот і Наталія Татарінцева про партнерські пологи та вагітність
Справжньому коханню підвладно все! Навіть те, що роками здавалося неможливим. З вірою в це ми робили нашу лютневу діджитал-обкладинку, присвячену Дню закоханих. Прикрасило її подружжя хореографа Євгена Кота та чотирикратної чемпіонки світу з танців на пілоні й тренерки найпопулярніших онлайн програм з розтяжки Наталії Татарінцевої.
Нещодавно пара повідомила прекрасну новину: Наталія при надії! На первістка вони чекали протягом чотирьох років. Редакція INSIDER.UA вирішила закарбувати прекрасний стан Наталії на 19-му тижні вагітності і почути від пари ексклюзивні подробиці з підготовки до пологів.
Де і як збираються народжувати, кому з перших повідомили про очикуване поповнення в родині, з яких причин не могли так довго завагітніти, про скількох дітей ще мріють та як підтримують романтику у стосунках протягом девʼяти років спільного життя – читайте у нашому матеріалі.
Про складнощі з вагітністю
Женя: Ми намагалися завагітніти протягом чотирьох років: працювали з репродуктологом, отримували невтішний діагноз і вже були готові на ЕКО. Звісно, на всі ці спроби впливало наше професійне життя. Ми – спортсмени, і, мені здається, для більшості з нас завагітніти – непросте завдання. Професійний спорт точно не додає здоров’я, навпаки. І всі ті навантаження, які ми витримували, особливо Наталія, далися взнаки.
Ми зверталися до різних спеціалістів: до репродуктологів, до гінекологів, до масажистів, до психологів. Нічого не виходило. А коли нам поставили діагноз «безпліддя», то ми його не прийняли, оскільки впевнені, що у нашому житті все вирішуємо тільки ми самі. Тож просто працювали над цим далі.
Ми розуміли: насправді, ми – здорові, тож можемо допомогти своїм організмам відновитися за допомогою правильного харчування, здорового способу життя. Просто на все потрібен час. І для того, щоби наша найбільша мрія справдилася, теж. Так, врешті-решт, і сталося!
За весь цей час ми ніколи не опускали руки. Бували складні моменти, наприклад, коли працювали з репродуктологом. Тоді доводилося робити якісь уколи, різного роду медичні маніпуляції. Ми спробували, подивилися, зрозуміли, що це – не наш метод, тож відмовилися від нього і пішли іншим шляхом.
Коли нам поставили діагноз «безпліддя», ми його не прийняли, оскільки впевнені, що у нашому житті все вирішуємо тільки ми самі.
Ми завжди шукали різні напрямки, аби завагітніти. Хто шукає, той завжди знайде. А ще весь час підтримували одне одного. Розуміли, що ми є одне в одного. І чесно скажемо: навіть були розмови щодо усиновлення дитини, якщо раптом все ж таки не вийде завагітніти.
Це теж тримало на «плаву», бо ми усвідомлювали, що в такому разі не будемо самотніми до старості літ. Що у нас все одно буде кого виховувати, ким опікуватись. У сучасному світі – це точно не є проблемою.
Про те, як дізналися про вагітність
Женя: Найочікуваніше диво завітало до нас в найнеочікуваніший момент. Ми з Наталією саме підготували програму до нашого танцювального шоу «Танцюй зі мною, Україно» і тільки-но розпочали тур. Ми відпрацювали перший концерт у Києві і одразу після нього дізналися, що Наталя вже при надії. Зізнаємося, у нас з дружиною якраз і було таке передчуття.
Напередодні запуску шоу ми обговорювали, що «лише уяви, ось зараз почнемо виступати, їздити Україною і завагітніємо». Тоді я сказав Наталії, якщо це станеться – то супер, будемо розрулювати ситуацію по ходу. (сміється) А поки – живемо, розвиваємося, намагаємося. Зрештою, так і сталося – наше передчуття нас не підвело.
Зараз є багато пар, які дотримуються думки, що ліпше не народжувати дітей під час війни через небезпеку в країні. Ми вважаємо, що ніколи немає кращого чи правильного часу для будь-чого. Це стосується і народження дитини, і старту якогось проєкту. Ми все робимо просто під час війни. Під час свого життя, бо наш час, наше буття минає, і його вже не повернути. І якщо маємо зараз можливість щось втілювати, маємо зараз можливість вагітніти, маємо зараз можливість жити – треба так і діяти.
Як саме ми дізналися про вагітність? Наталя зробила тест, коли була сама вдома. І коли побачила позитивний результат, то відразу зателефонувала мені. Після такої звістки я кермував автівкою і кричав від радості на весь Київ. А далі – скупив у аптеці всі тести на вагітність, які там були! (сміється)
Ми робили їх кілька разів на день майже тиждень. І щоразу тішилися кожному позитивному результату. Це було кайфово! А зараз ще дужче радіємо. Чим більшає термін вагітності, тим щасливішими себе почуваємо.
Першим з рідних, хто дізнався про нашу вагітність, був мій батько. Ми проводимо з ним зараз багато часу, оскільки в нього діагностували рак, тому максимально лікуємо його та підтримуємо. Тож першим сповістили його. Рано-вранці він прийшов до нас у гості, я зустрів його і сказав: «Привіт! Я тебе вітаю, дідусю. У тебе незабаром зʼявиться ще хтось з онуків». Насправді він у мене дуже стриманий, але в ту хвилину в нього на обличчі засяяла така щира і добра усмішка, якої я давно не бачив.
Батько Наталії теж відреагував доволі стримано, а ось моя теща – випустила емоції за всіх них разом. Вона і раділа, і ридала. Ми принесли батькам подарунок, і там був позитивний тест на вагітність. Теща дістала його й питає: «Що це таке?» Я відповів, що тест на коронавірус. (сміється) Тоді реготали всі, було весело.
Про зміни у шоу «Танцюй зі мною, Україно»
Женя: Хоча ми й дізналися про вагітність після першого концерту шоу, нікому, крім найрідніших, про це не розповідали. Тож перший тур Наталія відпрацювала повністю. Та я дуже хвилювався, особливо, коли дружина робила свої карколомні трюки на пілоні, складні технічні підтримки зі мною в парі. Я просто боявся. Але все минуло вдало і легко для Наталії.
Наразі ми плануємо другий тур нашого шоу, який розпочнеться вже у березні. Ми вирішили все ж таки залишити Наталю в програмі, але набагато полегшити її участь. Так, номеру на пілоні вже не буде, замість неї буду я. Потім Наталя вийде зі мною в одному романтичному танці.
А потім ще гарно представить всіх дівчат нашого шоу: розкаже про індивідуальність, магнетизм, чарівність кожної з них. Це буде цілий такий номер знайомства. Ну, і в фіналі вона, звісно, вийде на великий поклон.
Про романтику і пристрасть
Наталія: Мій чоловік – це просто якась ходяча комедія. Я постійно сміюсь, з ним завжди і весело, і пристрасно, і… З нашої пари він – більш романтичний. Постійно дарує мені квіти, готує сюрпризи, лагідно мене називає, постійно по-різному. Сюрпризом влаштував побачення на мій день народження. Дарував сюрпризом машину. От нещодавно він увімкнув щемливу пісню Біллі Айліш «I love you», і ми пішли танцювати.
І так минає кожен день, кожна година. Щодня від Жені віє романтикою, вона проявляється і в словах, і в діях. Він – чоловік, який обожнює дарувати любов. Він весь романтичний, класний. Але є в нього й інша сторона, як у кожної людини. Він буває суворим. Не у ставленні до мене, а в бізнесі, в роботі, в спілкуванні, коли треба, він такий: оп – і перемикається. І одразу стає дуже рішучим. І це мені теж подобається.
Про складнощі у стосунках
Наталія: За всі девʼять спільних років у нас із Женею не було криз. Я жодної не пам’ятаю. Для мене кожен день, як білий аркуш паперу. У памʼяті залишаються тільки позитивні моменти. За всі ці роки – так, виникали якісь сварки, непорозуміння, але вони завжди швидко припинялися. Ти просто про них забуваєш, бо щоранку прокидаєшся поруч зі світлою людиною, з якою тобі хочеться бути разом і планувати спільне майбутнє.
Ми завжди все проговорюємо – це і є найголовніший інсайт у наших стосунках.
Від початку наших стосунків з Женею я бачила своє життя тільки з ним, і ні з ким більше. Мене нічого не турбувало й не турбує. Важливі – тільки цілі навколо нас. Женя навчив мене відкриватися і висловлювати усі свої думки вголос. Бо у мене була звичка розмовляти сама з собою, ніби в голові, і вирішувати питання самостійно. Але водночас я була переконана, що Женя точно про це знає. (сміється)
Тож завдяки йому я навчилася ділитися своїми думками. І тепер ми завжди все проговорюємо. Це і є найголовніший інсайт у наших стосунках, який, напевно, тримає нас разом, і триматиме й надалі.
Про догляд і спорт під час вагітності
Наталія: Що стосується догляду за собою, то зараз я просто зволожую свою шкіру олією щодня. Максимально користуюся косметикою, якою ми з чоловіком займаємося. Це Tahiti bio Natura – з острова Таїті. Усе натуральне, усе на оліях. Мені хочеться дбати про себе, щоби не було розтяжок, якихось естетичних змін на тілі.
Зараз у мене 19-й тиждень вагітності, і я вже набрала шість кілограмів. Ми з моїм лікарем вирахували, що було б добре, якби взяти ще стільки.
Спорт – невідʼємна частина мого щоденного життя, навіть під час вагітності. Усі вправи на розтяжку, які я звикла робити, виконую і зараз, просто адаптую їх під нові форми тіла. Загалом є чимало вправ з інтенсивним навантаженням на передню частину тіла. Я прибрала їх, щоби не стимулювати зайвий тиск усередині живота.
Після пологів планую повернутися до спорту якомога раніше. А там уже подивимося – як дитина дасть мені все це втілити. Якщо матиму змогу після першого-другого тижня вже щось робити, то почну і курс записувати. Таке собі повернення після пологів, бо вже всі дівчата чекають на це.
Зараз у мене 19-й тиждень вагітності, і я вже набрала шість кілограмів. Ми з моїм лікарем вирахували, що було б добре, якби взяти ще стільки. Але не факт, що вийде саме так. (сміється) І це я не про максимум. Можливо, я справді більше зможу набрати на своєму здоровому харчуванні. Усе залежить від того, чого потребуватиме дитина. А я вже контролюватиму свої смаки, які бувають абсолютно різними.
Про зміну смаків та поведінки з вагітністю
Наталія: Найбільше мої смаки видозмінювалися на першому триместрі. Я почала готувати крупи, які зазвичай прибирала зі свого раціону. Тягнуло мене й на такі заборонені для мене продукти, як, наприклад, вермішель швидкого приготування «Мівіна» або страви з McDonalds. Звісно, я цього не їла, але дуже хотілося.
Я не піддавалася цим спонтанним бажанням, оскільки розуміла, що це точно не смакові уподобання дитини, а суто мої особисті чи якісь психологічні потреби.
На другому триместрі я вже адаптувалася і повернулася до звичного для себе раціону. Єдине, зараз хочеться більше фруктів. Мене тягне на банани й виноград, які я раніше не їла. Так само – і на картопельку.
Дозволяю собі додавати їх трохи до раціону. У будь-якому разі завжди намагаюся збалансовано підійти до вибору продуктів харчування. Вони мають бути якісними, здоровими. І я обовʼязково контролюю їх в об’ємі.
Женя: Та і в поведінці Наталії проявляються нетипові для неї речі. За всі девʼять років, що ми разом, вона плакала лише кілька разів. А тут – почала пускати сльози і з причинами, і без. Вона стала така ніжна й сентиментальна. Наталя так мило плаче, і тоді схожа на маленьку дівчинку, якій не придбали ляльку. (сміється)
За всі девʼять років, що ми разом, Наталія плакала всього кілька разів. А тут – почала пускати сльози і з причинами, і без.
А ще у нас нещодавно відбулася дуже кумедна ситуація. Наталія попросила мене купити зелених яблук. Я пішов до магазину, де були два сорти таких. Вибрав красивіші, купив і приніс додому. А вона каже: “Це не зелені яблука, а солодкі”. Тобто плоди самі по собі були зеленого кольору. Я ще напередодні перепитав її: «Саме зеленого кольору?» Вона відповіла: “Так”, а потім розповідає мені, що це не зелені яблука, бо вони солодкі.
Розповів цю історію в своїх соцмережах, на що полетіли закиди від дівчат, мовляв, «треба було Симиренка купляти», «треба було кислі купляти», пʼяте, десяте… На це я відповів, що коли ви посилаєте свого чоловіка в магазин, то маєте розуміти, що ми – логічні створіння. Якщо нам кажуть зеленого кольору, то це означає зеленого кольору. А не кислі чи солодкі, чи ще якісь! (сміється)
Про власний курс для вагітних
Наталія: Я настільки перейнялася своїм прекрасним станом, що створила курс для вагітних. Він сконцентрований більше на спокійних вправах, але також ми розбираємо і питання правильного харчування. Нині готові вже два курси: для першого і для другого триместрів. Я створюю їх адаптивними. Що це означає?
Ті дівчата, які готуються до вагітності, теж можуть проходити курс для першого триместру, бо там є певні кулінарні акценти. Для натхнення подані приклади зібраних тарілок, які допоможуть якісно й збалансовано споживати здорову їжу на першому та другому триместрах.
У курс я внесла вправи з розтяжки, з легкого тонусу повністю на все тіло. Додаю деяке обладнання в тренування: МФР-спорядження, гумки для стретчингу. Під час другого триместру це може бути навіть такий невеличкий софтбол, який ми стискаємо, тримаємо різними частинами тіла для того, щоб створювати правильну роботу м’язів. Тобто програми курсу достатньо універсальні саме для вагітних. І вони особливо допомагають підтримувати нижню частину корпусу, аби спина в майбутньому не страждала, і дівчата могли максимально уникнути там больових відчуттів.
Звісно, у тренуваннях я акцентую на м’язах ніг, вони обов’язково мають бути готовими до постійного набирання ваги і утримання малюка. На своїй сторінці в соцмережах я також викладаю у відкритий доступ вправи, які раджу робити жінкам при надії.
Про підготовку до пологів
Наталія: З пологовим будинком ми ще не визначилися, але точно підберемо для себе найкращий і найкомфортніший варіант. Сто відсотків – це буде в Україні, нам нецікаво народжувати десь за кордоном, хочемо, щоби це було вдома, на рідній землі. У нас чудові лікарі, у нас багато можливостей зробити це безпечно. І завжди є, у разі чого, рідні люди поруч. Ми народжуватимемо разом, будуть партнерські пологи. Будемо танцювати, співати в цей момент, знімати контент. І потім з цього сміятися.
Зараз я читаю багато літератури. До того ж, на своїх курсах для вагітних я ділюсь україномовними книжками, які буде корисно придбати. Я багато спілкуюся зі своїми підписниками на теми вагітності, пологів. Більшість з них мають величезний досвід і радо діляться своїми знаннями. Тож ми з Женею в цій темі «підковуємося». Плануємо піти на курси для вагітних, аби практично підготуватися до того, як, наприклад, вдягати немовляті підгузки, як правильно його тримати.
У нас будуть партнерські пологи. Будемо танцювати, співати в цей момент, знімати контент. І потім з цього сміятися.
З одягу й інших необхідних речей ще нічого не купували, чекаємо на гендер-паті, аби розуміти стать дитини. Але вже придивляємося і до ліжечок, і до візочків. Моя мама в’яже і пледи, і костюмчики, і шкарпеточки. Тож потихеньку готуються всі.
Про подарунок на народження первістка
Женя: Оце ви заскочили мене зненацька таким запитанням… (сміється) До народження дитинки ще довго, тому я поки міркую над подарунком. У нас он попереду – гендер-паті. Тож наразі сконцентрували усі свої сили на підготовку до нього. Наталія хоче, щоб це була красива подія. Тож я, зі свого боку, роблю все можливе для цього.
Про плани на майбутнє поповнення
Женя: Ми ще плануємо дітей, звісно! Треба ж трьох зробити, щоби з країни виїжджати можна було легко! (сміється) Звісно, це жарт, не сприймайте серйозно. Ми плануємо дітей, хотілося б трьох, а, можливо, і більше. Ми хочемо велику родину. А там уже – як Бог дасть!
__________________________________________________
Фото: Іра Кудря
Макіяж та зачіска: мережа салонів BACKSTAGE Beauty&Refresh,
візажистка й майстриня по зачіскам Юлія Шевалдіна
Стиль: Ксюша Вноградова
Продюсування: Ксюша Виноградова, Ганна Володавчик
Інтерв’ю: Ганна Володавчик