Now Reading
Нобелівські лауреати засудили вторгнення Росії до України

Нобелівські лауреати засудили вторгнення Росії до України

Нобелівські лауреати засудили вторгнення Росії до України

Вони порівняли дії РФ з фашизмом

 

163 лауреати Нобелівської премії виступили з відкритим листом, який засуджує вторгнення РФ в Україну. У своєму зверненні дії Росії вони порівнюють із діями нацистської Німеччини.

«Подібно до того, як нацистська Німеччина напала на Польщу у 1939 році (використовуючи подібні трюки та фальшиві провокації) та на Радянський Союз у 1941, уряд Російської Федерації під проводом президента Путіна розпочав необґрунтовану військову агресію – ніщо інше як війну – проти сусідньої держави, України. Тут ми ретельно добираємо слова, оскільки не віримо, що російський народ грає свою роль у цій агресії», – йдеться у листі.

Вчені зі світовим ім’ям засудили заперечення президентом РФ легітимності існування України. За їх словами, російське вторгнення заплямило міжнародну репутацію Росії на десятиліття вперед і стане серйозною перешкодою для економічного розвитку та джерелом труднощів для російського населення.

Вони закликали російський уряд вивести війська з України та закінчити війну.

«Сотні українських вояків, російських вояків та українських мирних громадян, включно з дітьми, уже загинули. Це так сумно й так непотрібно. Ми об’єдналися навколо цього звернення, щоб закликати російський уряд припинити вторгнення до України та вивести свої війська з України», – наголошують автори листа.

Читать также
Нобелівські лауреати засудили вторгнення Росії до України

Підписанти також згадали низку документів, згідно з якими Путін не мав права нападати на Україну.

«Завжди є мирний шлях розв’язання суперечок. Російське вторгнення грубо порушує Статут ООН, який каже, що «Всі члени мають утримуватися у своїх міжнародних стосунках від загроз чи застосування сили проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави». Воно ігнорує Будапештський меморандум 1994 року, який зобов’язав Росію та інші країни поважати суверенітет, незалежність та чинні кордони України», – наголошується у листі.

Послання завершується закликом: «Хай прийде мир у наш прекрасний світ».

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos