Поєднання традицій та сучасності: що одягнути у День вишиванки?

Зібрали для вас найкращі ідеї
Щороку у третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. Особливого значення це свято набуло 2022 року, після повномасштабного вторгнення рф. Сьогодні вбратися у вишиванку – це заявити на весь світ про національну ідентичність, а також про незламність українців, їхню волелюбність та шанування традицій.
Сорочка з етнічним візерунком за останні кілька років набула шаленої популярності. Ще далекого 2015 року головна Біблія моди, американський Vogue, назвав українське традиційне вбрання «новим маленьким чорним платтям»:
«Вплив української культури на наші гардероби – очевидний. Гадаєте, розкішно вишиті у селянському стилі бохо-блузи не мають батьківщини? А поміркуйте ще раз. Чи це образ festival-girl Олекси Чанг у вишитій етносорочці зі Східної Європи з джинсами-капрі, чи червоний слов’янський орнамент, що прикрашає колекцію Valentino, український традиційний костюм навмисно чи несвідомо є одним із наймодніших трендів останніх років».
Це, передовсім, заслуга українських дизайнерів, які подарували вишиванці друге дихання. Сьогодні народний стрій можна побачити на фестивалях, концертах, червоних хідниках, у рекламних кампаніях та глянцях світового рівня. Його вибирають перші леді, першорядні знаменитості і навіть представники монарших родин.
Українське етнічне вбрання не обмежується лише вишитою сорочкою – є ще сукні, штанні костюми, жилети, жакети, спідниці, хустки, комірці і навіть корсети з вишитими елементами.
Ми зібрали для вас добірку національного одягу від українських брендів, які не залишать нікого байдужими. Пам’ятайте, найкраще, що можна зробити для культури свого народу – дотримуватися і пропагувати його звичаї, особливо в тяжкі часи.
Вишита сорочка від Hrushenka
Ця вишиванка «Барви душі» з ошатним комірцем від Hrushenka – не просто сорочка, а справжнє мистецтво, натхненне творчістю видатної української художниці Ганни Собачко-Шостак.
Вона однаково вдала для буденних та святкових образів. Має вільний крій, приспущену лінію плеча та широкі рукави, завдяки чому – вільна та зручна.
А стилізувати її можна і з джинсами, і зі спідницями.
Костюм-двійка від Motyv
До Дня вишиванки вітчизняний бренд Motyv випустив нову колекцію. На окрему увагу заслуговує костюм-двійка, який отримав лаконічну назву «СЕЛО». Аутфіт, що складається з сорочки та спідниці, прикрашають песики – характерний мотив-символ вірності, охорони будинку та побутової радості. Вишивка виконана хрестиком синіми (білими) нитками на білому.
Такий костюм підійде не лише для святкових заходів, а й чудово впишеться у повсякденний стиль. Не забувайте про аксесуари, які відіграють важливу роль у створенні образу. Підтримати національні мотиви чи взяти на противагу лаконічні прикраси – вибір за вами.
Блуза від MEREZHKA
Блуза «Леся Українка» – це втілення історії, традиції та краси української вишивки, натхненої однією з автентичних сорочок, яку носила відома письменниця у 17 років.
Сучасна її інтерпретація має високу горловину з коміром-стійкою, це додає елегантності й лаконічності. Особливим акцентом слугують мереживні вставки по рукавах і яскраво вишиті пройми рукавів-регланів, які створюють вишуканий силует.
Натуральний лляний матеріал молочного кольору ідеально поєднується з червоним візерунком, доповненим ніжними бежевими деталями. Під такий крій ідеально пасуватимуть штани-палаццо і лофери з круглим носком.
Вишита сукня від SVARGA
Українські сукні-вишиванки – це не лише символ національної культури, а й універсальний елемент сучасного гардеробу. Вони надають образу індивідуальності та неповторного шарму. Радимо поглянути на вишиту сукню з капсули «Луганщина» від SVARGA, яку створено в межах співпраці з ГО «Всесвітній день вишиванки».
Орнамент інтерпретовано з вишитої сорочки початку ХХ століття з села Макартетине, Новопсковського району, Луганської області. Традиційно на вишиванках Луганщини простежується синтез кількох технік одночасно. На цій сукні за допомогою машинної вишивки відтворено ручні техніки: хрестик, шеляжок, штапівка.
Для створення повсякденного образу сукню-вишиванку можна поєднати з простими аксесуарами та взуттям. І можна легко інтегрувати у діловий стиль – варто лише додати до образу класичні туфлі на підборах і лаконічні прикраси.
Couple look від Ryabokon Factory
Парні вишиванки – чудовий вибір для закоханих або подружніх пар. Вітчизняний бренд Ryabokon Factory пропонує жінкам приміряти білу сукню з клинами, оздоблену і наповнену бавовною.
Існує переконання, що той, хто носить такий одяг, заввиграшки підкорює будь-які вершини, адже його потужна сила сповнює душу вірою в перемогу.
А для чоловіка локальна марка підготувала сорочку вільного крою, яку прикрашає ромб. Цей орнамент складається із двох трикутників та означає поєднання: чоловічого і жіночого, сонця і землі, людини і землі.
Вишиті комірці від 2KOLYORY
Вишитий комірець – це стильний аксесуар, який здатен перетворити будь-який образ. Бренд 2KOLYORY пропонує варіанти в традиційному українському стилі, однак з різними барвами та узорами.
Такий комірець можна легко додати до будь-якого вбрання – від класичних сорочок і суконь до більш розпружених стильних топів. Він стане яскравим акцентом у вашому образі, надаючи йому оригінальності та позачасової шляхетності.
Корсет-вишиванка від GEPUR x SVARGA
Цей корсет-вишиванка стане яскравим акцентом у святковому образі. Він ідеально поєднується із сорочкою, штанами чи спідницею максі.
Камізелька від «Гойра»
Камізелька – ще один різновид традиційного одягу. Такий елемент гардеробу підкреслить вашу індивідуальність, додасть унікальності стилю та стане ідеальним акцентом на будь-якому заході.
Для повсякдення: комбінуйте з джинсами та футболкою. Для офісного луку: носіть із білою сорочкою та класичними штанами, а для романтичного образу – з легкою сукнею або спідницею.