Now Reading
Помер український режисер Сергій Проскурня

Помер український режисер Сергій Проскурня

Помер український режисер Сергій Проскурня

Зіркові колеги драматурга висловлюють співчуття

 

Відомий український театральний режисер і продюсер Сергій Проскурня помер на 64-му році життя. Причини смерті поки невідомі. Трагічну новину повідомив на сторінці в Facebook колишній міністр культури Євген Нищук.

«Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ… Я його називав наш Драматург… Важко зрозуміти масштаби подій, яких стосувалося його серце і креатив… Величезна втрата для мене .. для всіх нас», – написав Євген Нищук.

Сергій Проскурня – лауреат премій Національної спілки театральних діячів України «Експеримент» та імені Сергія Данченка. Режисер організовував театральні фестивалі, радіовистави, театральні обміни з кращими театрами Західної Європи. Також він був креативним директором «Євробачення-2017».

Помер український режисер Сергій Проскурня

Смерть драматурга стала величезною втратою і для зіркових колег, які висловили співчуття близьким і згадали, яким був Сергій Проскурня.

Святослав Вакарчук зазначив, що Сергій Проскурня був одним з тих, хто створював сучасну Україну: «Помер Сергій Проскурня, видатний український режисер… Він був одним з тих, хто створював автентичну і разом з тим сучасну Україну. Дуже велика втрата для всіх нас».

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко також висловив співчуття: «Жахлива нічна звістка. Помер Сергій Проскурня. Художник з Великої літери і театральний геній. Співчуття родині і всій мистецької громадськості. Велика втрата…»

Помер український режисер Сергій Проскурня

Співачка Анжеліка Рудницька написала, що режисер завжди був поруч – на відстані одного дзвінка або повідомлення в будь-який час доби: «Так важко говорити про Сергія в минулому. Хочеться, щоб це була його чергова режисерська авантюра, яка закінчиться сміхом. Але цього разу режисером був Бог і ми нічого не можемо змінити. Він завжди був поруч – на відстані одного дзвінка або повідомлення в будь-який час дня чи ночі. Ми говорили про все на світі. Я рідко дозволяю собі бути слабкою. Але з Сергієм це було легко. Я могла плакати у нього на плечі, а він вмів підтримати навіть мовчки. Співчуваю рідним, друзям. Нам без тебе самотньо… Але якщо Бог забрав тебе, значить йому ти потрібен для якогось великого божественного дійства і воно буде прекрасним…».

Помер український режисер Сергій Проскурня

«Сергію, зовсім не такого випадку я чекав, щоб підтвердити Тобі наші домовленості. Все зроблю, як домовлялися. І концерт такий, як ти хотів. І шоу. І настрій буде дивним. І хоча я нічого спільного в характері своєму з твоїм задумом не відчуваю. Але ти режисер, тобі видніше. Вічна пам’ять! Друг. І, звичайно, гучні оплески… Перед завісою», – написав продюсер Олександр Ксенофонтов.

Помер український режисер Сергій Проскурня

Телеведучий Костянтин Грубич поділився спогадом про режисера: «Яка ж вона різка і несподівана – смерть… Вже вимикав комп’ютер, коли бабах! Чому? Як Проскурня? Я ж тільки місяць тому не дочекався його в кафешці біля Золотих Воріт, щоб передати книгу «Смачна країна» з автографом для його мами. Тому що Сергій хотів зустріти Новий рік з мамою, в рідних Черкасах, а там же в книзі ціла глава про нього і рецептура золотого варення. Не дочекався тебе, тому що ти застряг в київських заторах… А я кудись біг, поспішав. Книгу залишив бармену, а ти подзвонив і сказав: «Як шкода, що не зміг тебе обійняти, Костику!». Тепер я кажу: так, дуже шкода… Неймовірно боляче».

Співачка Катя Chilly написала: «Наш Сергій. Ціла епоха, відкрите серце… Нехай подорож твоя далі буде світлою, друже. Дякую тобі».

Помер український режисер Сергій Проскурня

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2020 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos