Now Reading
Режисера Сергія Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії

Режисера Сергія Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії

Режисера Сергія Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії

Розповідаємо, чому

 

Українська кіноакадемія виключила режисера документального та ігрового кіно Сергія Лозницю зі свого складу. Про це йдеться на офіційній сторінці організації у Facebook.

«24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Україна захищається на всіх фронтах, зокрема на культурному. Країни Європи та всього світу повинні мати повну та однозначну картину того, що здійснює в Україні країна-агресор. Тож кожен українець зараз є амбасадором своєї країни.Особлива відповідальність зараз лежить на фахівцях із креативних індустрій, яких добре знають за кордоном. Їхня позиція повинна бути чітка і однозначна. Режисер Сергій Лозниця неодноразово підкреслював, що вважає себе космополітом, «людиною світу». Проте зараз, коли Україна з усіх сил боронить свою незалежність, ключовим поняттям у риториці кожного українця повинна бути його національна ідентичність. І тут не може бути жодних компромісів чи напівтонів», – пояснили у кіноакадемії.

У повідомленні також сказано, що нещодавно фільми Сергія Лозниці увійшли до програми кінофестивалю російського кіно у французькому місті Нант під назвою «Від Львова до Уралу».

«У час кривавої повномасштабної війни, яку розв’язала Росія, це абсолютно неприпустимо», – наголошують в організації.

Наприкінці свого звернення Українська кіноакадемія закликала світову кіноспільноту не позиціонувати Сергія Лозницю як представника української культурної галузі.

«Українська кіноакадемія вже закликала світову кіноспільноту до бойкоту російського кінематографа. Ми постійно закликаємо увесь світ розмежовувати українську та російську культури та не ототожнювати їх. Для нас важливо, щоб усі члени Української кіноакадемії розділяли цю позицію і називали речі своїми іменами, проявляючи у своїх переконаннях чіткість і твердість. Ми звертаємось до світової спільноти з проханням не позиціонувати Сергія Лозницю як представника української культурної сфери», – резюмували у кіноакадемії.

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos