Now Reading
Що робити, якщо у вас екстрені пологи, а медиків поряд немає

Що робити, якщо у вас екстрені пологи, а медиків поряд немає

Що робити, якщо у вас екстрені пологи, а медиків поряд немає

Детальна пам’ятка для майбутніх мам

 

За п’ять днів війни в Україні у бомбосховищах народилося шість дітей. Вночі, 25 лютого, під час бомбардування столиці в метро народилася дівчинка, а у херсонському пологовому будинку, облаштованому під укриття – двоє хлопчиків. Під час повітряної тривоги 26 лютого у Коломиї на світ з’явилася дівчинка, а 27 числа під звуки сирен у Києві народилася двійня.

Ми бачимо в цьому символ волі до життя, якого нам, українцям, не позичати! Ніхто не знає, як довго триватиме війна, і, ймовірно, ще не один малюк з’явиться на світ у подібних умовах. Втім, екстрені пологи поза медичними установами регулярно трапляються й у мирний час.

Що робити, якщо у вас екстрені пологи, а медиків поряд немає

«В Україні щороку поза пологовими будинками народжує 6% жінок – це 20 тисяч українок. 99.9% такі спонтанні пологи є максимально безпечними для мам та діток», – зазначають фахівці громадської організації АФПБ, яка займається професійною підготовкою сертифікованих доул в Україні та ближньому зарубіжжі.

Що робити, якщо у вас екстрені пологи, а медиків поряд немає

Отже, якщо пологи розпочалися поза медичним закладом, наводимо пам’ятку від АФПБ:

 1. Організуйте затишне місце у приміщенні, де б ви не були. Підготуйте теплу воду, пелюшки, ковдру, конверт для дитини.
 2. Під час перейм, у зручному положенні – дихайте, рухайтеся, вірте в себе та дитину. Між переймами треба пити, можна їсти, коли хочеться спати – спіть.
 3. Коли почнеться почуття сильного розпирання, бажання ричати, тужитися – йдіть за позивом, слухайте своє тіло! Займіть положення ближче до землі – навколішках, на боці. Стійте так, щоб таз був розташований невисоко над ковдрою.
 4. Нерви, стрес, паніка – вороги пологів. Довіряйте своєму тілу та часу.
 5. Повільно дихаючи, ми даємо тілу інформацію, що ми в безпеці.
 6. Між потугами дихайте, відпочивайте, відчуйте як близько дитина. Пробуйте рукою промежину, нарешті ви відчуєте маківку. Якщо відчуєте, як сильно пече, просто дихайте глибоко і безперервно, або часто і поверхнево.
 7. Останніми рефлекторними потугами народиться дитина. Підстеліть пелюшку, підставте руки під промежину, нехай дитина випливає до вас у долоні. Не натискайте, але тримайте дитину. Ви зможете.
 8. Коли дитина народилася, головне – зігріти маму та малюка! Дитина повинна полежати на мамі не менше 2-х годин, добре укутані. І не забувайте пити воду!
 9. Якщо дитина погано дихає через слиз у носі, необхідно ротом висмоктати слиз, розтерти малюку спинку та ступні.
 10. Далі дитину потрібно просушити (на мамі) і прикласти до грудей – дитина сама відкриє рот, потрібно лише покласти сосок йому в рот.
 11. Коли прикладете дитину до грудей, необхідно чекати на виділення плаценти! Мамі – пити тепле, притримувати груди для зручності дитини.
 12. Коли почнуться скорочення, які будуть нагадувати перейми – це добрий знак. Це плацента. Починаються потужні рефлекси, мама, лежачи на спині, народжує плаценту з дитиною на грудях.
 13. Потім перев’язуєте ниткою (промитою у спирті) пуповину. Відрізаєте її стерильними ножицями чи ножем, але лише тоді, коли вона стане білою, вже без крові. Різати потрібно не дуже близько до живота дитини. Залишаєте дитину на пуповині. Плаценту покладіть у пакетик, поруч із мамою.

Нехай поряд із вами завжди будуть професіонали!

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2020 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos