Now Reading
Сумки Hermès і раритетні вина: найприбутковіші інвестиції в рік пандемії

Сумки Hermès і раритетні вина: найприбутковіші інвестиції в рік пандемії

Сумки Hermès і раритетні вина: найприбутковіші інвестиції в рік пандемії

Варто брати приклад з Вікторії Бекхем

 

Пройшов рік з початку всесвітньої пандемії коронавірусу, яка чимало вплинула на всі сфери нашого життя. Абсолютно всі ринки пережили кризу, хіба що за винятком постачальників захисних масок і дезінфекторів. Цей рік став справжнім випробуванням для модних брендів і ритейлерів, яке витримали не всі. Проте всупереч прогнозам, ринок товарів розкоші не тільки не ослаб, але й показав цікаву статистику, відображену в даних міжнародної консалтингової компанії Knight Frank.

Щорічно Knight Frank публікують звіт про розподіл світового добробуту The Wealth Report, в який також входить The Luxury Investment Index (рейтинг інвестиційної привабливості предметів розкоші. – прим. ред.). Згідно The Wealth Report 2020 року, найвигіднішою інвестицією в період пандемії виявилися сумки Hermès – їх середньозважена вартість зросла на 17% за рік. До речі, буквально в листопаді 2020-го сумка Hermès Himalaya Niloticus Crocodile Retourné Kelly 25 побила аукціонний рекорд серед жіночих колекційних сумок – на Christie’s її продали за $437 330. Й справа не тільки в пандемії, ці знакові аксесуари дорожчають вже другий рік поспіль.

Сумки Hermès і раритетні вина: найприбутковіші інвестиції в рік пандемії
Hermès захищають свій престиж: у 2009 році була засуджена Джойс Лі, колишня продавщиця, за продаж чотирьох підроблених сумок Hermes Haut a Courroie та Birkin на загальну суму 2,05 мільйона тайваньських доларів (60 000 доларів США) в період з 2004 по 2005 роки. Згідно з рішенням суду, її зобов’язали виплатити кілька мільйонів доларів штрафу.

Також до трійки інвестиційно вигідних товарів-лідерів увійшли колекційні вина, які показали зростання на 13% і класичні автомобілі з показником + 6%. А ось предмети мистецтва глобально здали позиції  – за рік ціна на них впала на 11%. Головним чином, вплинули карантинні обмеження і відсутність можливості оцінити їх наживо – всі аукціони або скасовувалися, або проходили онлайн. Відповідно, більшість інвесторів не поспішали з придбаннями. За минулий рік ціна жодного купленого художнього твору не перевищила $ 100 млн.

Читать также
Сумки Hermès і раритетні вина: найприбутковіші інвестиції в рік пандемії
Сумки Hermès і раритетні вина: найприбутковіші інвестиції в рік пандемії
Одна з найбільш відданих фанаток сумок Hermès – Вікторія Бекхем. Її колекцію, яка налічує близько сотні моделей Hermès Birkin і Kelly, оцінюють в більш ніж 2 мільйони доларів. Вигідні інвестиції!

Цікаво, що в десятирічній ретроспективі найбільш дохідними виявилися колекційні сорти віскі: нехай за минулий рік їх середня вартість опустилася на 4%, проте за 10 років вона зросла аж на 478%. Також експерти прогнозують зростання інвестиційного потенціалу таких активів як антикваріат, дорогі вина і раритетні предмети розкоші – цей показник може перевищувати доходи від грошових коштів, акцій і навіть золота. Питання тільки в витратах в зв’язку зі зберіганням і подальшим перепродажем.

Підводячи підсумок: відносно доступні люксові товари перенесли кризу «карантинного» року краще, ніж екстрадорогого. За прогнозами експертів, раніше другої половини 2021-го ринок відновлюватися не почне. Але незважаючи на це, загалом найбагатші люди світу продовжують збільшувати свої інвестиції в предмети розкоші.

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos