«Найвизначніший червоний хідник у моєму житті»: Аліна Байкова про підтримку України в Каннах
75-ий Каннський кінофестиваль, що нещодавно завершився, червоною ниткою пронизувала тема підтримки України та бойкот офіційних російських делегацій. Учасники-українці не лише представили у конкурсній програмі фільми з акцентом на військову тематику, а й усіляко намагалися нагадати всім присутнім про війну за допомогою різних жестів – від патріотичної символіки в одязі та плакатів проти геноциду до увімкненого звуку повітряної тривоги.
Втім не лише вітчизняні кінематографісти були рупором війни в Україні на кінофестивалі, а й українські селебриті, зокрема топ-модель Аліна Байкова, яка з перших днів війни активно підтримує Батьківщину й інформаційно, й фінансово. Каннський кінофестиваль вона справедливо розцінила як важливий майданчик для привернення уваги до цієї надважливої теми.
У перерві між прем’єрами ми запросили Аліну попозувати у нашому об’єктиві й заодно поспілкуватися за лаштунками про її враження та активності в Каннах. Як їй вдалося пронести український прапор на червону доріжку всупереч забороні організаторів, кому зі світових селебриті вона вручила жовто-блакитні стрічки і про що домовилася з Беллою Хадід – читайте в нашому матеріалі.
Про події Канського кінофестивалю
У Канни я прилетіла з США в компанії свого нью-йоркського друга. В рамках кінофестивалю відвідала такі події як прем’єра південнокорейського фільму Decision to Leave («Рішення піти»), благодійний гала-вечір amfAR, прем’єра біографічного фільму Elvis («Елвіс»), гала-вечеря Chopard Loves Cinema і, звичайно ж, благодійний вечір-аукціон на підтримку України, на якому було продано унікальні лоти зі світу мистецтва та кінематографії. Цей захід був проведений на високому рівні, його відвідали навіть представники мерії Канн, ну а я нарешті поспілкувалася з усіма знайомими українцями – дизайнерами, стилістами, інфлюенсерами – була неймовірно рада побачити кожного!
Про підтримку України в Каннах
Мій перший червоний хідник у межах Канського кінофестивалю цього року, на прем’єрі південнокорейського фільму Decision to Leave – найвизначніший червоний хідник у моєму житті! Я неймовірно пишаюся тим, як я з’явилася на ній, як її пройшла. До своєї яскраво-рожевої сукні я прикріпила жовто-блакитну стрічку, а в руках тримала мініатюрний прапор України. Але чого це вартувало (сміється)…
Цей прапорець я обережно склала і сховала у ліф сукні, оскільки виходити на червону доріжку з українською символікою було заборонено. І ось, уже наближаючись до фінішної прямої, вийняла прапорець. Я довго наважувалася на цей крок, але розуміла, що маю максимально використати свою популярність і свій голос на підтримку України. Напередодні були хвилювання і сумніви щодо такого порушення правил, але вони одразу ж зникли, ледь у моїх руках з’явився синьо-жовтий прапор – сотні фотографів кинулися до мене!
Я дуже люблю свою країну, моє серце розбите через те, що переживає Україна останні три місяці! Може, моє життя в США збоку виглядає гламурно, але всередині я мертва. Так, я продовжую вести колишній спосіб життя, але в ньому немає колишньої радості та задоволення. Не можу дочекатися моменту, коли війна закінчиться – нестерпно щодня дивитися на те, як наш народ страждає та гине.
Може, моє життя в США збоку виглядає гламурно, але всередині я мертва.
Я ніколи не боялася так, як тепер. Розумію, що не маю тієї влади, за допомогою якої можна щось змінити, але жестами та вчинками, подібними до тих, що я робила в Каннах, я можу достукатися до світового суспільства й не дати замовчувати тему війни в Україні.
Відвідуючи різні світські події у Каннах, я обирала різноманітні аксесуари у жовто-блакитних тонах – стрічки, прикраси, значки. Не раз у мене був макіяж у кольорах українського прапора. Все це були мої ідеї, а всі дизайнери, стилісти та візажисти були лише «за» таке патріотичне доповнення. Навіть на пляж ходила із прикріпленою до одягу патріотичною стрічкою (сміється)!
Мей Маск, Міла Йовович, Петра Немцова – світові селебриті були дуже раді прийняти жовто-блакитні стрічки.
До того ж, на благодійному вечорі на підтримку України в Каннах я взяла з собою пачку стрічок у кольорах українського прапора, які потім роздавала всім селебриті. Мей Маск, Міла Йовович, Петра Немцова – світові селебриті були дуже раді прийняти їх. Головне тепер, щоб вони їх носили.
Белла Хадід також попросила собі стрічку, але, на жаль, на той момент у мене їх вже не було. Пообіцяла їй, що в США ми обов’язково зустрінемося і я вручу їй!
Усі зіркові гості кінофестивалю розпитували мене про ситуацію в Україні, пропонували свою допомогу. Зокрема багато хто з мого оточення дав притулок українським родинам у своїх європейських та американських будинках, інші – фінансово підтримують благодійні фонди, а треті – розвповідають своїй багатомільйонній аудиторії в соцмережах про війну в Україні.
Про образи на червоних доріжках
У межах кінофестивалю у мене було чотири основні виходи. На червоні хідники я виходила в нарядах та прикрасах таких брендів як Elie Saab, AZZI & OSTA, Chopard, Hassanzadeh Jewellery. Над усіма моїми виходами у світ працює стилістка.
Поза офіційними подіями кінофестивалю по Каннах я розгулювала в одязі від українських дизайнерів, яких просто обожнюю і практично завжди в повсякденному житті ношу одяг вітчизняних брендів. Дуже шкода, що ніхто з українських дизайнерів не вбрав мене саме на червону доріжку.