Від «Революції гідності» до наших днів: згадуємо головні новорічні ялинки України
«Ялинки свободи»
Через війну та постійні відключення електроенергії можливість встановлення головної новорічної ялинки України довгий час була під сумнівом. У цьому питанні українці розділилися на два табори: одні вважають будь-які святкування зараз недоречними, а інші бажають хоч трохи поринути у чарівну атмосферу Різдва та Нового року, особливо батьки, які, зрозуміло, не хочуть залишати дітей без свята та сімейних традицій навіть під час війни.
За словами мера столиці Віталія Кличка, ялинці бути! Але традиційний ярмарок та масові гуляння на Софійській площі скасовуються через блекаут. Про це він сказав в ефірі телемарафону.
А поки ми з нетерпінням чекаємо, щоб побачити цьогорічну «військову» ялинку, пропонуємо поностальгувати й згадати, якими були головні святкові дерева нового періоду історії країни: від «Революції гідності» до наших днів.
2014
Мабуть, найбільш патріотична та незвичайна ялинка в історії України. Учасники «Євромайдану» прикрасили каркас, який було встановлено ще до початку протестів, синьо-жовтими прапорами, революційними слоганами та політичними плакатами. Вона стала справжнім символом свободи та всієї революції.
2015
Через трагічні смерті на Майдані в лютому 2014-го наступну головну ялинку країни вирішили поставити на Софійській площі. Рішення цілком правильне. Не тільки з етичних міркувань, а й через справді магічно-святкову атмосферу площі.
Зустрічали новий 2015 рік українці з живою ялинкою, яку привезли з Прикарпаття. Щоправда, до своєї розкішної появи на Софійській площі вона спокійно росла у лісі з 1932 року.
2016
Особливість головної ялинки 2016 року — прикраси. Декоратори відмовилися від традиційних різноколірних куль та сніжинок. Натомість новорічне дерево прикрасили іграшками у вигляді фруктів, пряників та льодяників.
2017
Ялинка нового 2017 року була виконана в яворівському стилі. Висота дерева складала 26 метрів. Його прикрасили 3 кілометрами гірлянд, 42 тисячами ліхтариків та тисячею дерев’яних іграшок, створених майстрами зі Львівської області.
2018
Тогорічна красуня запам’яталася своїм підсвічуванням, яке змінювалося щодня — від зеленого й синього, до червоного й фіолетового.
2019
На відміну від попередніх, ця новорічна ялинка була досить «струнка», й сяяла холодним «арктичним» світлом.
2020
Ще одна «худа» ялинка, але вже у золотих вогнях. А «охороняли» її великі постаті лускунчиків та українських козаків.
2021
Темою «новорічної королеви» 2021 року став казковий ліс. Ялинку прикрасили іграшками у вигляді жолудів, шишок, грибів, сов, зайців та інших лісових жителів, а гірлянди обрали у природних зелених тонах.
Святкове дерево було не єдиною розвагою. На Софійській площі працювала інтерактивна лазерна проєкція, яка транслювала побажання людей одне одному із різних куточків світу. Повідомлення міг залишити абсолютно кожен, заповнивши форму на спеціальному сайті.
2022
Це був останній Новий рік в Україні перед повномасштабною війною. Торішня ялинка була штучною, заввишки 31 метр. Її основою стала конструкція у вигляді Різдвяного вертепу, що зображує біблійну сцену народження Ісуса Христа. Дерево підсвічували 10 кілометрів гірлянд та прикрашали 20 тисяч іграшок.
Ялинка увійшла до топ-15 найкрасивіших святкових ялинок Європи на думку Europe Best Destinations.