Володимир Зеленський відвідав Лондон і Париж: головні кадри, зустрічі й промови президента
Знайомство з Карлом lll і потужний виступ у Вестмінстер-холі
Учора президент України Володимир Зеленський здійснив другий закордонний візит із початку повномасштабного російського вторгнення. У грудні то був Вашингтон, цього разу – Лондон.
Одразу по приїзду український лідер провів переговори з прем’єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком.
Після – звернувся до британських парламентарів з потужною промовою про війну в Україні. Слова глави незалежної держави розлетілися всіма провідними світовими ЗМІ.
Під час виступу гарант України закликав британський уряд продовжувати санкційний тиск на РФ:
«Це буде перемога над ідеєю війни. Після того, як ми разом переможемо, будь-який агресор – неважливо, великий чи маленький – знатиме, що на нього чекає, якщо він нападе на міжнародний правопорядок. Будь-який агресор, який спробує посунути кордони силою. Який нестиме руйнування й смерть іншим народам. Який спробує подовжити свою диктатуру завдяки чужій крові у злочинних і неспровокованих війнах, як це робить Кремль. Будь-який агресор програє».
Головним питанням для України залишається постачання далекобійної зброї, тому більша частина промови українського президента була зосереджена на цьому:
«Дальнобійні ракети дадуть нам змогу змусити зло повністю відступити з нашої країни, знищивши його схованки в глибині окупованих територій».
Особливого резонансу набула фраза Зеленського: «У Британії король – пілот ВПС. В Україні сьогодні кожен пілот – це король», після чого український лідер подарував спікеру Палати громад серу Ліндсі Гойлу шолом одного з найуспішніших українських пілотів із символічним написом: «Ми маємо свободу, дайте нам крила, щоб захистити її».
В одному зі своїх інтерв’ю Михайло Подоляк розповів, що звернення Володимира Зеленського пишуть Дмитро Литвин, Юрій Костюк, Андрій Сибіга та низка інших людей. Проте, за словами радника глави Офісу президента, ключовим автором тез є сам Зеленський, який задає тон, й практично всі виступи структурно продумані ним. А вже написання конкретики, додаткових оборотів – тут уже група райтерів.
На промову президента України вже встигли відреагувати багато впливових осіб.
Так, політичний кореспондент Пітер Вокер написав, що промова українського президента була «винятковим політичним театром, приправленим гумором, емоціями, які несуть дуже чітке та потужне політичне посилання».
Потужною промовою Володимира Зеленського захопилася і колишня прем’єр-міністерка Великобританії Ліз Трасс: «Його сміливість перед варварським наступом путіна на Україну не може не надихати, тому ми непорушні у своїй підтримці українського народу».
Після свого виступу у Вестмінстер-холі Володимир Зеленський зустрівся із новообраним королем Великобританії Карлом III. Він привітав монарха з недавнім сходженням на престол і побажав миру та процвітання британському народу, а також подякував Його Величності за теплий прийом та підтримку українських громадян, які знайшли притулок у Великій Британії.
Варто зазначити, що Володимир Зеленський став першим президентом за всю історію українсько-британських відносин, якого вшанував аудієнцією британський монарх. Припускаємо, що зустріч, безумовно, увійде до підручників історії.
А ввечері президент України відлетів до Парижа, де зустрівся з Еммануелем Макроном та Олафом Шольцем.
Сьогодні Володимир Зеленський відвідає Брюссель, де відбувається саміт ЄС.
Фото і відео: @zelenskiy_official, @op_ukraine