Now Reading
«Я ніби у бульбашці»: як війна впливає на дівчат-підлітків

«Я ніби у бульбашці»: як війна впливає на дівчат-підлітків

«Я ніби у бульбашці»: як війна впливає на дівчат-підлітків

І як їм допомагає справлятися проєкт «Смілива»

 

Раніше телеведуча і героїня нової обкладинки INSIDER.UA Маша Єфросиніна розповіла про новий проєкт «Фонду Маша» під назвою «Смілива», спрямований на допомогу дівчатам-підліткам, які пережили російську окупацію.

Спеціальна програма включає в себе курс самозахисту (12 занять) і 5 групових сесій з психологом.

«”Смілива” – це проєкт про підтримку, про здатність захистити себе як в фізичному, так і в психологічному плані. Мета програми – запобігання насильству серед підлітків. Ми хочемо навчити дівчат помічати перші «дзвіночки» будь-якої форми насильства та давати їй відсіч», – каже голова «Фонду Маша» Тетяна Мураткіна.

«Я ніби у бульбашці»: як війна впливає на дівчат-підлітків

В першу чергу місце буде надаватися тим, хто найбільше постраждав від російсько-української війни: тим, хто має втрати у родині, не може повернутися додому через небезпеку обстрілів/втрату житла, свідкам воєнних злочинів та дівчатам-переселенкам з Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей.

Перша пілотна група «Сміливої» вже розпочала навчання. До неї увійшли десять дівчат віком від 12 до 18 років. На заняттях вони не лише проходять курс самооборони, займаються з професійними психотерапевтами, а й соціалізуються, спілкуються з однолітками. Що дуже важливо і для звичайних підлітків, і особливо для переселенців.

«Я ніби у бульбашці»: як війна впливає на дівчат-підлітків

Читать также
«Я ніби у бульбашці»: як війна впливає на дівчат-підлітків

«На зустрічах з психологом дівчата охарактеризували свій стан, як знаходження у «бульбашці». Вони тримаються як дорослі, намагаються самостійно переварювати у собі пережите і не заважати матерям», – коментує менеджерка проєкту «Смілива» Ірина Красильникова.

За її словами, після роботи з психологом дівчата відкриваються, виходять із «бульбашки», починають розповідати про те, що пережили. А після тренувань із самооборони стають більш впевненими у собі.

Якщо вашій дочці чи знайомій дівчинці-підлітку потрібна допомога психологів, якщо вона хоче стати сильнішою та навчитися давати відсіч, заповніть анкету на участь у проєкті «Смілива» від «Фонду Маша» за цим посиланням.

Важливо, що дівчата можуть зробити це самостійно, без допомоги чи відома батьків, які, на жаль, часом також можуть виступати аб’юзерами по відношенню до своїх дітей.

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos