Як працює вітамін С у косметиці та як правильно вибрати засоби з ним
Герой, що змінює правила гри
Важко уявити інгредієнт, який здатний впоратися з такою кількістю завдань одночасно: освітлення і вирівнювання тону шкіри, боротьба із запаленнями, стимуляція синтезу колагену, а також відновлення після впливу ультрафіолету. Вітамін С — справжній супергерой для професійного догляду вдома!
Разом з Наталією Бобок, кандидаткою медичних наук та засновницею швейцарського бренду INSTYTUTUM з’ясували, як працює вітамін С у косметиці. Також дізналися, як правильно вибрати дієві засоби з ним.
Наталія Бобок
кандидатка медичних наук та
засновниця швейцарського бренду INSTYTUTUM
Чому вітамін С — must-have у догляді за шкірою?
По-перше, це один із найпотужніших антиоксидантів, який активно захищає шкіру від впливу забрудненого повітря та ультрафіолету. Він стимулює оновлення клітин, покращує пружність завдяки синтезу колагену і допомагає боротися з першими ознаками старіння.
По-друге, вітамін С блокує вироблення меланіну, запобігаючи появі пігментних плям. Регулярне використання засобів із цим компонентом освітлює шкіру, вирівнює її тон і підсилює природні захисні функції, допомагаючи боротися із фотостарінням.
По-третє, він має виражені протизапальні властивості, які ефективно зменшують запалення і запобігають появі висипань.
Окрім цього, вітамін С зміцнює судинну сітку, знижуючи прояви куперозу й розацеа. Але якщо це ваша проблема, перед вибором засобу обов’язково проконсультуйтесь із дерматологом.
І нарешті, його здатність стимулювати синтез колагену робить вітамін С незамінним компонентом в антивіковому догляді. Це ідеальний союзник для променистої, пружної та здорової шкіри!
Вітамін С нового покоління: у чому секрет ефективності?
Вітамін С давно закріпив за собою статус топ інгредієнта в косметології. Але з усіх брендів, які додають його у свої продукти, лише 3–5% використовують справді дієві формули з ефективними концентраціями. Чому?
Традиційна форма вітаміну С — водорозчинна аскорбінова кислота — має значні обмеження. Вона нестабільна, швидко руйнується під впливом світла та повітря, а головне — активна лише на поверхні шкіри. Це пов’язано з тим, що шкіра захищена гідроліпідним бар’єром, який відштовхує воду, не дозволяючи традиційному вітаміну С проникнути у глибокі шари.
Справжній прорив стався з появою жиророзчинної форми вітаміну С — Vitamin C THD (tetrahexyldecyl ascorbate). Ця молекула стабільна, у 50 разів потужніша за водорозчинну і здатна проникати через ліпідний шар у глибокі структури шкіри, забезпечуючи максимальну ефективність.
Чому це важливо?
THD-аскорбат працює на клітинному рівні, стимулюючи синтез колагену, борючись із пігментацією, і забезпечуючи тривале антиоксидантне захисне покриття. Завдяки цьому, шкіра не лише сяє, а й отримує глибоке відновлення.
Отже, вибираючи косметику з вітаміном С, дивіться не лише на його наявність у складі, а й на форму. Якщо в переліку інгредієнтів ви бачите tetrahexyldecyl ascorbate, це гарантує глибоку дію і видимі результати. Вітамін С нового покоління — це більше ніж тренд, це — справжнісінька революція у догляді за шкірою.
Як вибрати ідеальний засіб із вітаміном С?
Передовсім, звертайте увагу на концентрацію та форму вітаміну С у складі. Часто бренди додають його у мінімальних кількостях, аби мати право вказати на етикетці «з вітаміном С». Але якщо розібратися, концентрація може бути надто низькою, а форма — неефективною.
Для видимих результатів я рекомендую брати засоби з концентрацією близько 15%. Саме в такій кількості вітамін С проникає в глибокі шари шкіри, не викликаючи подразнення. Концентрація до 10% не дає вираженого ефекту, а формули з понад 20% вмісту можуть подразнювати шкіру.
Також перегляньте інші компоненти у складі. Ідеальне доповнення до вітаміну С — вітамін Е та ніацинамід: разом вони забезпечують потужний антиоксидантний захист і підсилюють ефективність одне одного.
Далі — упаковка. Це ще один важливий критерій вибору. Вітамін С має звичку швидко окислюватися під впливом повітря і світла, це призводить до втрати його ефективності й перетворює на потенційного подразника для шкіри.
Якщо у вас сироватка у флаконі з піпеткою, враховуйте, що її потрібно використати протягом трьох місяців після відкриття. Найкраще, якщо засіб упакований у герметичний флакон із повністю непрозорого матеріалу з помпою, яка мінімізує контакт із повітрям.
Засіб із вітаміном С, підібраний за цими критеріями, стане вашим надійним союзником у боротьбі за здорову, променисту і рівну шкіру.
Кому підійде вітамін С?
Цей компонент дійсно універсальний, тому підходить для всіх типів шкіри і будь-якого віку. Завдяки своїм потужним антиоксидантним властивостям він забезпечує захист від вільних радикалів, профілактує передчасне старіння, бореться з пігментацією і дарує шкірі здорове сяйво.
В INSTYTUTUM ми створили сироватку Anti-Wrinkle Brightening C-erum із 15% стабільного вітаміну С THD (жиророзчинна форма цього активу), яка ефективно працює для всіх типів шкіри. Ця сироватка поєднує три ключові ефекти: швидка дія, тривале збереження результату та постійне безпечне використання для досягнення ідеальної шкіри.
Цей засіб ми успішно використовуємо для клієнтів із:
- нормальною шкірою, яка потребує сяйва;
- гіперпігментацією;
- чутливою шкірою, схильною до куперозу, або порушенням бар’єрної функції;
- віковими змінами;
- нерівною текстурою шкіри, запаленнями та слідами постакне.
Клінічні дослідження підтверджують приголомшливі результати. Ми спостерігаємо значне покращення тону шкіри, зменшення кількості й глибини зморщок, освітлення пігментних плям та слідів від висипань.
Крім того, наша формула допомагає візуально звузити пори, покращує тургор шкіри, роблячи її пружною, свіжою і доглянутою.
Це рішення для тих, хто хоче мати комплексний догляд і реальні результати без компромісів!
Як правильно інтегрувати вітамін С у щоденний догляд?
Засоби з вітаміном С можна використовувати щодня, вранці та ввечері, але я хочу порадити ефективніший підхід. Оптимально залишити вітамін С для ранкової рутини, а ввечері додати засоби з ретиноїдами, щоб забезпечити комплексний догляд і дивовижний результат.
Разом вони працюватимуть, ніби в дуеті: вітамін С освітлює, вирівнює тон і виконує роль антиоксиданту, а ретиноїди стимулюють оновлення клітин і розгладжують зморшки.
Однак вибір ретиноїдів потребує уважності. Старі форми ретинолу часто агресивні — вони можуть сушити, подразнювати шкіру і навіть викликати лущення. Їх легко розпізнати: бренди зазвичай пропонують багатоступеневий підхід із поступовим збільшенням концентрації, що сигналізує про їхню застарілість.
Я рекомендую звертати увагу на нове покоління ретиноїдів — це гранактивний ретиноїд (hydroxypinacolone retinoate) та інкапсульований ретинол. Саме ці форми гарантують кращий ефект.
Зокрема, вони не потребують поступового введення, як інші застарілі ретиноїди, значно м’якші для шкіри, не викликають дискомфорту і забезпечують чудові результати в парі з вітаміном С.
У догляді з вітаміном С і ретиноїдами обов’язковим є сонцезахист. Використовуйте засоби із SPF 50 щоранку, навіть за похмурої погоди. Це не лише захистить вашу шкіру від фотостаріння, а й підсилить ефективність догляду, допомагаючи вітаміну С і ретиноїдам працювати максимально результативно.
Дотримуючись цих порад, ваша шкіра стане помітно рівнішою, пружнішою і сяйливою, а догляд — більш збалансованим та ефективним.
Фото: INSTYTUTUM, Depositphotos