Як українські селебриті готуються до Всесвітнього дня прибирання в Україні
І закликають долучатися і дбати про довкілля
За ініціативою найбільшого екоруху країни Let`s do it Ukraine Андрій Джеджула, Ілона Гвоздьова, Ілона Довгань, Амадор Лопес та інші українські селебриті зібралися разом на VIP Екопікнік на території столичного ВДНГ та взяли участь офіційному старті активностей до Всесвітнього дня прибирання, який відбудеться 16 вересня 2023 року.
Відомі співаки, блогери, актори, спортсмени, державні діячі, представники бізнесу закликали українців до правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля та мінімізації використання ресурсів Землі. Адже кожен з нас вже сьогодні може стати екогероєм та перейти на екологічно відповідальний спосіб життя.
«Участь кожного важлива. В часи екологічної катастрофи та щоденного екоциду потрібно разом робити екологічне відновлення і розвивати свідоме, соціально та екологічно відповідальне громадянське суспільство, розвивати культуру чистоти та правильного поводження з відходами й дбати про довкілля. Дякую кожному, хто не залишається осторонь, боронить нашу державу та сприяє відновленню. Закликаю всіх долучитись до найбільшого екоруху країни та разом боронити екологічний фронт та зробити Україну чистою», – закликала координаторка Всесвітнього дня прибирання World Cleanup Day в Україні Юлія Мархель, лідерка екоруху Let`s do it Ukraine.
У межах заходу пройшли майстер-класи із сортування відходів, надання першої домедичної допомоги та безпеки, а також зіркова толока на локації. Окрім цього, кожен учасник мав можливість пройти безкоштовну діагностику шкіри від партнерів Всесвітнього дня прибирання – проєкту «Skinscan. Я бережу свою шкіру». Подібно до збирання верхнього шару нашої планети, лікарі-дерматоонкологи займаються «прибиранням» і «чисткою» шкіри людини – органу, в якому людина живе все життя.
Під час заходу організатори також оголосили офіційний старт підготовки до Всесвітнього дня прибирання в Україні та представили різні формати участі залежно від регіону та безпеки.
Зокрема для всіх, онлайн – цифрове прибирання: видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет ресурсів, дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії, це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу – реєстрація результатів на сайті.
Колективні прибирання на території установ, організацій, закладів освіти. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – перевірена ДСНС на безпечність, у випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття. Традиційні прибирання допускаються виключно на рекомендованих органами місцевого самоврядування локаціях.
Також формування національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай» сортування вторинної сировини та відправка на переробку. Розбір завалів.
Під час війни ще важливіше дбати про довкілля, про що свідчить пригнічующа статистика: з 24 лютого 2022 року російська армія скоїла понад 2 400 екологічних злочинів на території України. Боєприпаси, міни, знищена військова техніка містять токсичні речовини: свинець, ртуть і тротил.
Навіть коли війна в Україні закінчиться, ці важкі метали й вибухові речовини залишаться у ґрунті – отруюючи його та згодом потрапляючи у людський організм.
На сьогоднішній день щонайменше 10,5 мільйонів гектарів сільськогосподарських угідь в Україні забруднено хімікатами. Навіть звичайний політ ракети над полем впливає на родючість, тому що виділяється токсичне ракетне паливо. Вже постраждало близько 3 мілйонів гектарів лісу, що становить майже третину лісового фонду країни.
З початку війни техніка окупанта перетворилася на понад 575 000 тонн відходів, які продовжують виділяти небезпечні речовини та стають загрозою для довкілля та здоров’я мирного населення країни.
Анна Добриднева
Солоха
Килиммен (гурт Kalush)
Амадор Лопес
Килиммен (гурт Kalush)
Килиммен (гурт Kalush)
Фото: Вероніка Гудзенко, Тарас Гегельський, Тимофій Небиков