Now Reading
8 феміністичних книжок, які варто прочитати

8 феміністичних книжок, які варто прочитати

8 феміністичних книжок, які варто прочитати

Фемінізм — це не лише про права жінок, а й також про світогляд, спрямований на розуміння та переосмислення соціальних стереотипів та норм. Одним із головних інструментів для розуміння є література, яка відкриває нові погляди та спонукає до роздумів і дій.

З нагоди всесвітнього Дня боротьби за права жінок, разом із видавництвом #книголав, ми зібрали для вас  класичні та сучасні феміністичні книжки, щоб ви могли доторкнутися до історій різних жінок, ознайомитися з їхнім досвідом та дізнатися більше про шлях та виклики, з якими вони стикалися. Ці видання не лише надихають, а й вчать, як розкривати свій потенціал та відстоювати свої права й інтереси у будь-яких сферах життя. 

Наша добірка пропонує можливість відкрити для себе різний досвід жінок крізь призму літератури. Класичні та сучасні твори допоможуть краще зрозуміти та оцінити їхній внесок  у світ літератури та суспільства загалом. 

Сучасна література

 

«Чемні дівчата не сидять у просторих кабінетах»
Лоїс Френкел

Нон-фікшн про те, чому так багато інтелігентних та відповідальних жінок не досягають в кар’єрі того, чого насправді заслуговують. Чому вони відчувають сором, просячи про підвищення або справедливу зарплатню? Чому вони не можуть відмовитися від додаткових завдань або надмірних годин роботи?

Багато нав’язаних з дитинства установок, які стримують жінок на шляху до успішної кар’єри. «Будь чемною, тихою, слухняною — ти ж дівчинка…» — кожна жінка колись це чула.

8 феміністичних книжок, які варто прочитати

Авторка цієї книжки аналізує 133 помилки, які жінки часто допускають на роботі та пропонує способи, як їх уникнути в майбутньому.

Поради Лоїс Френкел стануть корисними, щоб розвивати сміливість, впевненість, продуктивність та наполегливість — ті навички, які допоможуть досягти відповідних результатів у професійній діяльності. Вона пояснює, як поводитися в різних робочих ситуаціях, як будувати особистий бренд та як ефективно спілкуватися…

 

«Рецепт ідеальної дружини»
Карма Браун

Це художня книжка про жінку, яка залишає кар’єру в піарі, щоб стати письменницею. Але це не єдині зміни в її житті — разом із чоловіком вона переїздить з Нью-Йорка у тихе передмістя. Жінка багато часу проводить у великому порожньому будинку, їй там дуже нудно, а ще її плани не збігаються з чоловіковими.

8 феміністичних книжок, які варто прочитати

Якось вона знаходить стару кулінарну книгу попередньої господині цього дому Неллі Мердок, яка була домогосподаркою і мешкала тут з чоловіком у 50-х роках. Окрім рецептів, Еліс виявляє на сторінках зашифровані підказки про подружнє життя та помічає схожість історії Неллі зі своєю. Це змушує її поставити під сумнів свої стосунки із чоловіком…

 

«Половина жовтого сонця»
Чімаманда Нґозі Адічі

Один із найпотужніших, драматичних і насичених емоційними картинами сучасної Африки, історичний роман, які коли-небудь бачив світ.

Історія про любов, віру, розчарування та виживання в умовах війни. Про моральну відповідальність, кінець колоніалізму, етнічну відданість, про клас і расу, і про те, як любов може ускладнити це все. Половина жовтого сонця в центрі червоно-чорно-зеленого прапора символізує славне майбутнє Біафри — молодої держави на південному сході Нігерії, яка виборювала незалежність наприкінці 1960-х.

8 феміністичних книжок, які варто прочитати

П’ятеро біафранців — сільський підліток Уґву, сповнений революційних ідей професор Оденібо, британський емігрант Річард та не схожі між собою близнючки Оланна і Кайнані — живуть під час війни. Вони кохають, зраджують, обговорюють політику, тікають від обстрілів, знаходять себе, втрачають близьких, і попри все, вірять у перемогу. Авторка вдало поєднала інтимні історії героїв із загальнополітичним контекстом війни та долі Нігерії…

 

«Світло днів. Нерозказана історія жінок руху опору в гітлерівських гето»
Джуді Баталіон

Документальний роман про жінок, які допомогли перетворити єврейські молодіжні групи у Польщі на осередки опору для боротьби з нацистами. Деякі з дівчат були ще підлітками, коли стали свідками жорстокого вбивства своїх сімей і сусідів, ґвалтівного знищення їхніх громад. Їм довелося зробити вибір: захист чи порятунок, спротив чи втеча.

Джуді Баталіон, онука поляків, які вижили у Голокост, розповідає історію єврейських дівчат, яким випала доля воювати за життя свого народу від самого початку Другої світової війни аж до кінця ХХ століття — адже війна не закінчується звільненням країн.

8 феміністичних книжок, які варто прочитати

Це незабутні історії реальних жінок про боротьбу за свободу, виняткову хоробрість, сестринство та волю до життя, усупереч обставинам. Завдяки своїй статі та можливості приховати власну єврейськість, жінкам вдалося унікально пристосуватися до деяких важливих і небезпечних для життя завдань, зокрема виконувати роль кур’єрок.

А ще вони підкуповували охоронців гестапо, переховували револьвери в буханках хліба й допомагали розбудувати системи підземних бункерів. Допомагали хворим і навчали дітей, бомбили німецькі залізничні шляхи та підривали електропостачання у Вільнюсі.

 

«Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків»
Катерина Бабкіна та Марк Лівін

Це збірка п’ятдесяти життєписів видатних українок, до якої увійшли оповіді про Катерину Білокур, Лесю Українку, Лілію Пустовіт, Ліну Костенко, Ольгу Харлан, Софію Яблонську тощо. Книжка створена, «щоби захоплюватися не завжди простими життями та не завжди справедливо оціненими досягненнями українських жінок та дівчат усіх часів, їхнім професіоналізмом, вірністю своєму покликанню, їхньою працею на користь усього людства».

8 феміністичних книжок, які варто прочитати

Видання увійшло до короткого списку конкурсу «Найкращий книжковий дизайн», що відбувається у рамках Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Читать также
8 феміністичних книжок, які варто прочитати

Перший наклад, який було видано за ініціативи Internews, за фінансової підтримки Уряду Канади та за сприяння Міністерства міжнародних справ Канади, мав соціальну місію й розповсюджувався у навчальних закладах Донецької та Луганської областей, серед дітей з сімей переселенців, ветеранів та бійців АТО, загиблих та зниклих безвісти.

 

Класична література

 

«Джейн Ейр: Автобіографія»
 Шарлотта Бронте

Це історія маленької сироти, котра повсякчас стикається із несправедливістю та неприйняттям, упродовж сторіч зворушує серця багатьох. Адже, попри всі негаразди, героїні вдається зберегти і честь, і гострий розум, і відданість своїм прагненням та переконанням.

8 феміністичних книжок, які варто прочитати

У дорослому віці, шукаючи кращої долі, Джейн стає гувернанткою і починає нове, майже щасливе життя в Торнфілді. От тільки її господар, містер Рочестер, щось від неї приховує. Роман став метафорою жіночої шляхетності й сили у світовій літературі.

 

«Венера в хутрі»
Леопольд фон Захер-Мазох

Це найвідоміший твір австрійського письменника Леопольда фон Захер-Мазоха. Фактично, це перша літературна спроба осмислення мазохізму як соціального і сексуально-психологічного феномена.

8 феміністичних книжок, які варто прочитати

Автор стверджував, що твір мав під собою автобіографічну канву і був написаний під враженням від любовної історії, що відбулася в нього із Фанні фон Пістор. Дуже відверта розповідь про фізичне насильство сильної жінки над чоловіком, що викликало в обох відчуття задоволення.

 

«Пані Боварі. З життя провінції»
Гюстав Флобер

За роман «Пані Боварі» Гюстава Флобера свого часу притягли до суду — книжку вважали за замах на суспільну мораль. Він же лише розповів історію низки подружніх зрад, що їх чинить дружина провінційного лікаря, розчарована безбарвністю життя. Коли нудьга, яку не можуть втамувати численні коханці, перетворюється на відчай, тоді й з’являється конфлікт, що загрожує суспільній моралі.

8 феміністичних книжок, які варто прочитати

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos