Принц Гаррі заявив, що хоче помиритися з королівською родиною

В інтерв’ю ВВС
Принц Гаррі в інтерв’ю медіа заявив, що «хотів би помиритися» з королівською родиною. Одночасно він висловив жаль з приводу рішення суду, який відхилив апеляцію щодо гарантування безпеки його та його родини у Великій Британії.
Герцог Сассекський оскаржував у суді зміни у своїй охороні, що набули чинності 2020 року, після його відмови від королівських обов’язків та переїзду до США.
Принц зазначив, що король «не розмовляє з ним через ці питання безпеки», проте наголосив, що більше не хоче конфліктів. «Я не знаю, скільки часу залишилося у мого батька», — зауважив він.
Букінгемський палац у відповідь зазначив: «Усі ці питання багаторазово та докладно вивчали суди, і щоразу виносили однакові ухвали».
Після останнього судового рішення Гаррі сказав: «Не уявляю, як зараз привезу до Великої Британії свою дружину і дітей».
Він визнав, що тривалий час мав розбіжності з монаршою родиною. «У мене та деяких членів сім’ї було стільки розбіжностей, але тепер я хочу миру. Боротися більше немає сенсу — життя дорогоцінне», — сказав Гаррі, додавши, що саме питання безпеки завжди було каменем спотикання.

Герцог Сассекський зізнався, що почувається «зрадженим». А поразку в суді охарактеризував, як «змову застарілої системи», звинувативши членів королівської родини у впливі на рішення скоротити його охорону.
На запитання, чи просив він короля втрутитися в ситуацію, Гаррі відповів: «Я ніколи не просив його втручатися, лише сказав – нехай фахівці працюють».
За словами принца, обговорення питання безпеки «підтвердило його найгірші побоювання».
«Я розчарований — не стільки через саму поразку, скільки через людей, які стоять за цим рішенням, начебто це нормально. Для них це перемога? Я впевнений, що є люди, які, наіймовірніше, бажають мені зла, які вважають це великою перемогою», — припустив він.
Герцог Сассекський наголосив, що втрата права на охорону «впливає на нього щодня» і додав, що зможе безпечно повернутися до Великої Британії лише за офіційного запрошення від королівської родини, за якого гарантовано матиме належний рівень безпеки.
Гаррі зазначив, що зміни в охороні в 2020 році торкнулися не тільки його, а і його дружини та дітей. «Усі знали, що з 2020 року нас ставлять під загрозу і сподівалися, що страх змусить нас повернутися. Але коли стає зрозумілим, що це не спрацювало — ви справді не хочете, щоб ми були в безпеці? Чи ви уряд, мій батько, моя сім’я, ви не хочете просто надати нам охорону?» — сказав він.
На запитання, чи сумує принц за Батьківщиною, молодший син принцеси Діани відповів: «Я люблю свою країну, завжди любив, незважаючи на те, що деякі люди там зробили… і мені справді сумно, що я не можу показати свою Батьківщину дітям».
Принц вирішив не продовжувати судовий розгляд, заявивши, що ухвала інстанції показала: «через суд перемогти неможливо».
«Це, по суті, сімейний конфлікт. І мені по-справжньому сумно, що ми перебуваємо тут, через п’ять років після рішення, яке, на мою думку, ухвалили, щоб не пустити нас додому», — додав він.
Гаррі стверджує, що Королівський дім втрутився в рішення 2020 року, унаслідок чого він, як один із найуразливіших членів монаршої родини, «в одну ніч» опинився серед найменш захищених.
«Так постає питання — як це стало можливим і які тоді були мотиви?» — продовжив Сассекський.
І розповів, як був у шоці, дізнавшись, що представник Корони входив до складу комітету Ravec. І що рішення суду підтвердило — його ухвалили не так юридично, як під впливом Королівського дому.
Принц звернувся до прем’єр-міністра Великої Британії сера Кіра Стармера та міністра внутрішніх справ Іветт Купер з проханням втрутитися та провести реформу діяльності комітету Ravec.
Суд зазначив, що принц Гаррі представив «сильні» аргументи щодо загроз, з якими стикається він та його родина, проте наголосив, що його «почуття обурення» не є юридичною підставою.
Нагадаємо, герцог Сассекський позивався проти Комітету з охорони королівських та публічних персон (Ravec), що діє від імені Міністерства внутрішніх справ і очолювався тоді сером Річардом Мотрамом.
Судді вказали, що 2020 року комітет відхилився від стандартної політики, ухвалюючи рішення стосовно безпеки принца. Але дійшли висновку, що це було «розумно» з урахуванням складних обставин.