«Обговорення новин – не допомога»: Дмитро Комаров розповів, як можна допомогти у воєнний час
Кожен має «воювати» на своєму фронті
Під час війни кожен українець має бути на своєму місці і працювати заради спільної перемоги, і для цього зовсім не обов’язково виходити зі зброєю на передову. Такої думки дотримується ведучий програми «Світ навиворіт» Дмитро Комаров.
На своїй сторінці в Instagram він опублікував пост, в якому розповів, як знайти собі корисне застосування у воєнний час.
«Як я можу допомогти на війні, якщо я не на передовій? Відповідь проста: тим, що вмію і можу. Якщо ви кухар – готуйте. Якщо юрист, допоможіть людям біля зруйнованого будинку оформити документи. Якщо у вас є машина і час, ви можете щодня творити маленькі чудеса. Якщо мікроавтобус – великі. Транспорт на вагу золота. Чи запитайте, можливо, в будинку є бабуся, якій складно вийти за продуктами та ліками? Чи молодій мамі, чоловік якої на фронті, потрібне дитяче харчування? У багатьох зараз навіть випрати речі можливості немає, і маленька домашня пральня стане величезною допомогою. Забити цвях, поміняти прокладку в крані, увімкнути бойлер, розібратися з інтернетом у смартфоні або з роутером, допомогти старшим людям встановити Watsapp? Зрештою, термос гарячого чаю на блокпост – теж внесок у перемогу. Навіть здавалося б не першочергове питання – нагодувати кота та полити квіти в сусідів. Це допомога. І якщо кожен у своєму будинку, районі та вулиці знатиме, кому та яка потрібна допомога – жити стане простіше», – наголосив ведучий.
Він також відмітив, що допомагати можна з будь-якого куточка світу, чи то безпечні райони Західної України, чи інші країни.
«Навіть якщо ви находитесь у безпечних районах Західної України – ви також можете бути корисними. Перебуваючи у Карпатах, можна домовлятися, організовувати, координувати. Головне, пам’ятати, що війна – не відпустка, а Буковель під час війни – не курорт. А просто обговорення новин – не допомога. З Карпат можна глобально допомагати онлайн. З іншої країни – також. Є величезний попит на пошук транспорту, ліків, бронежилетів, потрібна допомога у перетині кордонів тим, хто не має машини. Передати якісь речі. Це безцінна допомога», – пише ведучий.
На підтвердження своїх слів він навів наглядний приклад.
«На фото ми тримаємо мій прапор-талісман із приятелями, з якими зазвичай зустрічалися за грибною юшкою у Верховині. У кожного бізнес, але з першого дня війни мужики день і ніч у дорозі. Бензин і бус — свої. Розвозять гуманітарку. Без спонсорів, усе самі. На іншому фото волонтери перевозять речі зі зруйнованої квартири. Теж із власної ініціативи. Попросив у «Епіцентра» матеріали, і наступні дні мужики заклеювали плівкою віконні отвори в будинках, що зруйнували ракети. Пишаюся нашою нацією. Наразі немає питань, які роз’єднують. Українці є прикладом згуртованості для всього світу. Ми єдині як один живий організм. Гордість за кожного українця», – додав ведучий.