«Маяк мужності і стійкості»: Київ визнаний найкращим містом світу у 2023 році
Столиця України обійшла Лондон, Париж та Нью-Йорк
Агентство Resonance склало рейтинг «Топ 100 найкращих міст світу 2023 року для життя, роботи, інвестицій та подорожей». Почесне місце у списку посів Київ. Коментуючи свій вибір, експерти заявили, що столиця України є «маяком мужності та стійкості проти російського агресора».
«Для столиці країни, яка зазнає безжальних атак, Київ зараз виглядає на подив нормально. Так було донедавна, коли протягом кількох днів у жовтні хвиля самознищуючих безпілотників іранського виробництва, запущених росією, почала тероризувати небо міста та вбивати городян. Примітно, що кінотеатри, ресторани та театри залишаються відкритими; стильні молоді люди п’ють фільтровану каву зі своїми собаками та ноутбуками; за годину пік затори знову забивають міські магістралі», — йдеться у статті.
Авторка нагадала, що історія міста сповнена воєн та революцій, після кожної з яких він неминуче знову розквітає:
«Під час Другої світової війни центр міста сильно постраждав від рук як радянської, так і німецької армії, а згодом був відновлений німецькими військовополоненими. Під час реконструкції навколо міста було посаджено тисячі швидкозростаючих каштанів, щоб якнайшвидше озеленити його. З того часу листя каштана стало одним із найвідоміших символів Києва: воно на жетонах метро та в логотипах незалежних кав’ярень».
Окремо авторка згадала про інфраструктуру Києва:
«За минулі роки інфраструктура міста помітно покращала. Було замінено автобуси, відремонтовано парки та площі, покращилася колись хаотична ситуація з парковками, з’явилося більше місця для велосипедних та пішохідних прогулянок. Незадовго до початку війни Європейський інвестиційний банк підписав кредитну угоду на 100 мільйонів євро з мером Києва для відновлення міського тролейбусного парку та метрополітену».
Проте головним досягненням столиці авторка назвала дух її мешканців.
«Ще до революції Євромайдану жителі одного з наймальовничіших районів міста боролися за те, щоб зберегти його від руйнування. Пейзажна алея, місце з захоплюючими духами видів і безліччю творів сучасного мистецтва і скульптури просто неба, опинилася під загрозою через плани забудови цього історичного району дорогими багатоповерхівками. Активісти об’єдналися та попросили художників прикрасити вулицю своїми роботами, зробивши її знаковим місцем. Після тривалого протистояння активісти перемогли: скульптури та фрески залишилися. Подібні конфлікти між місцевими жителями та забудовниками — звичайна справа в українській столиці: щоб урятувати свій район від небажаної забудови, його жителі мають задіяти свій творчий потенціал та винахідливість. Цей дух — те, про що росіяни навіть не догадувалися».
Далі за Києвом слідує Лондон, Париж і Нью-Йорк. П’ятірку закриває Токіо та Дубай. До десятки також увійшли Барселона, Рим, Мадрид, Сінгапур та Амстердам.
Фото: @kyiv.insta