Now Reading
Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Махатма Ґанді казав: «Велич і моральний прогрес нації можна виміряти тим, як ця нація ставиться до тварин». Своє справжнє обличчя показав наш противник, спалюючи конюшні, ферми, притулки для бездомних тварин, викрадаючи мешканців зоопарку та вбиваючи тварин задля розваг. Українці ж вкотре довели, що безпощадні до ворога, але милосердні та співчутливі до друзів, зокрема  чотирилапих. Адже саме тварини в умовах війни стали найнезахищеними та найвразливішими. 

Гостро, як ніколи, постало питання допомоги тваринам, що втратили дім або господарів, отримали поранення чи опинилися в жахливих умовах через військові дії. Ми вирішили розібратися, які виклики постають перед господарями домашніх тварин під час війни, як улюбленець допомагає справитися зі стресом та що потрібно підготувати на екстрені випадки. 

Кому і чому варто заводити чотирилапих улюбленців, пояснила PR-менеджерка благодійного фонду Happy Paw Анастасія Аболєшева, а співзасновниця славнозвісної ГО UAnimals Ольга Чевганюк розповіла, як їм з командою вдається залучати до співпраці зарубіжних селебриті. Дизайнерка Катя Сільченко, актор Олександр Попов та блогерка Наталі Литвин поділилися з нами досвідом, як не піддалися сумнівам і страхам та завели домашніх тварин під час війни. Сподіваємося, що цей матеріал надихне вас стати щасливим володарем щирого, вдячного та вірного пухнастого друга!

 

«Я зрозуміла, що більше не хочу відкладати життя на потім і зроблю донці цей подарунок»

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Катя Сільченко
засновниця та дизайнерка бренду the COAT
під час війни на прохання доньки завели пса Тома

Моя донька Саті уже не перший рік просила у мене домашню тварину. Говорили про кота, про собаку. Але я весь час просила трішечки зачекати. Ми очікували на переїзд в новий будинок. Повернувшись до Києва через кілька місяців війни, я побачила, що донька почувається самотньо без своїх друзів. Порадившись із татом Саті, ми вирішили, що потрібно здійснювати її мрію вже зараз. Я зрозуміла, що більше не хочу відкладати життя на потім і зроблю донці цей подарунок. З того часу жодного разу ніхто не пошкодував про цей вчинок. Ми взяли собі справжнього друга та компаньйона для сім’ї. Мене навіть вже просять взяти ще одного такого ж друга!

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Катя Сильченко (@katyasilchenko)

Повна назва породи нашого пса Кавалер Кінг Чарльз спаніель, а звати його Том. Це собака-компаньйон для Саті, для мами, для мене, для няні. Він кожному дає тепло і любов. Том – наш релаксант. Всі, хто приходить до нас у гості чи у шоурум, відчувають, що ця собака точно не вкусить та не злякає гавкотом. Спокій, любов, тепло і обійми – це все про нашого улюбленця.

Собачка народилася тільки в березні. Коли ми його забирали, документи вже були зроблені. Можемо вже з ним подорожувати, але ще нікуди не виїжджали.

 

«Ми залучаємо зарубіжних селебриті своєю наполегливістю»

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Ольга Чевганюк
співзасновниця ГО UAnimals

Ми рекомендуємо заводити домашніх тварин, якщо у вас є сили та можливості. Звісно, варто брати саме з вулиць чи притулків, бо зараз вони переповнені.

Слід підготуватися до всього: до потенційних обстрілів, відключення тепла, світла та води. Потрібно підготувати запаси їжі, питної води та ліків. Тварини часто лякаються гучних звуків і можуть пошкодити самих себе. Тому господарям варто продумати, що заспокоїть вашого улюбленця в непередбачуваній ситуації. Не забудьте про адресник на шию. 

UAnimals вивозить велику кількість тварин із зони бойових дій: котів, собак, диких звірів, що утримувались у зоопарках чи приватних закладах. Найбільш вражає те, що військові, попри надскладні умови, рятують з-під обстрілів чотирилапих. Саме вони найчастіше звертаються до нас з проханням вивезти тварин. 

Ми залучаємо зарубіжних селебриті своєю наполегливістю. Робимо це через агенції, соціальні мережі, знайомих. Намагаємося знайти прямі чи наближені контакти селебріті. Наразі популяризують місію нашої організації британський гурт Bring Me The Horizon, американський актор Ерні Гадсон – відомий за серією фільмів «Мисливці за привидами», британський  актор Едріан Пол – що зіграв роль Дункана Маклауда у стрічці «Горець», актор Сала Бейкер – виконавець ролі Саурона в трилогії «Володар перснів». 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений UAnimals.ENG (@uanimals.eng)

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений UAnimals (@uanimals.official)

Українські зірки наразі нас охоче підтримують і тому ми з радістю долучаємо їх до нашого проєкту. Ми співпрацюємо з Джамалою, Onuka, Jerry Heil, Христиною Соловій, Володимиром Дантесом, Дашою Кацуріною.

Колаборація зі знаменитостями дає свій результат. Вони долучають свою аудиторію, активізують питання та дають бачення світу про те, що наразі в Україні вмирають і живуть у жахливих умовах не лише люди, а й тварини. В Україні відбувається екоцид. Тобто цілеспрямоване і заплановане знищення тваринного та рослинного світу. Говорити про це через зірок і долучати їхню аудиторію вкрай важливо. Ефект від цього більше інформативний, але з часом покращує і фінансову складову за рахунок посилення довіри та укріплення іміджу. 

 

«Дуже раджу тим, хто має підвищений рівень стресу та тривоги, завести домашнього улюбленця»

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Наталі Литвин

блогерка, співзасновниця благодійного фонду Куровських
під час війни вони з чоловіком завели кошеня породи манчкін, на ім’я Сенді

У перший період війни морально було дуже складно. Але потім ми з чоловіком зрозуміли, що потрібно жити сьогоднішнім днем, тому що ніколи не знаєш, що буде завтра. Про котика мріяли вже дуже давно. В нас раніше був кіт, який прожив з нами 17 років. Після його втрати для нас було дуже стресово знову наважитися на тваринку. Потім зрозуміли, що нам потрібні нові емоції, якісь зміни в житті, нова любов. Ми дійшли до висновку, що зараз саме час. За цікавим співпадінням наша нова киця народилася в один день з попереднім котиком. Ми зрозуміли, що це знак і подарунок нам від вищих сил. 

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Нашу кицю звати Сенді, порода манчкін. Особливістю породи є те, що це коротколапий котик, який дуже кумедно стоїть на задніх лапках. Наша дівчинка дуже домашня, ручна, грайлива, постійно ходить з нами всюди та вимагає уваги. Вона у нас менше місяця, а ми настільки прив’язалися, що хочеться постійно бути вдома і нікуди не їхати, а тільки гратися з нею. Це дуже рятує у стресових ситуаціях, коли ти постійно у потоці новин, у роботі та волонтерстві. А вдома є маленький клубочок, який заспокоює тебе. Абстрагуєшся, не помічаючи часу, і просто тішишся. 

Коли лунає повітряна тривога, ми йдемо всі разом у підземний паркінг, беремо кицю з собою. Вона все сприймає як гру. Це нові реалії, в яких нам потрібно звикнути жити тривалий час. Звичайно, про запас їжі, води ми також турбуємось. На екстрені випадки Сенді чіпована, з усіма вакцинами, українським паспортом і ми в процесі оформлення міжнародного паспорту, щоб у разі чого, могли її вивезти за кордон. Хоча не хочеться про таке навіть думати.

Схоже на те, що відчувають до дітей, які чудово відволікають від проблем та нагадують, задля чого ти живеш.


Наша киця дуже маленька – 3 місяці – й потребує особливої уваги: годувати по годинах, багато гратися. Сенді любить рано прокидатися і бігати по всій квартирі. Проте ми все одно щасливіші з нею, ніж були до того. Рівень стресу зменшився до нуля. Дуже схоже на те, що відчувають до дітей, які чудово відволікають від проблем та нагадують, задля чого ти живеш. У нас поки немає малюків, але ми свою любов віддаємо нашій киці й кайфуємо від цього. Тому я дуже раджу тим, хто має підвищений рівень стресу та тривоги, завести домашнього улюбленця. Особливо під час війни дуже багато пухнастиків залишилося без домівок, у притулках. Якщо ви подаруєте їм любов, вона вам повернеться у десятикратному розмірі!


«Притулки, як ніколи, переповнені, навіть породистими тваринами»

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Анастасія Аболєшева
PR – менеджерка благодійного фонду Happy Paw

Улюбленців варто заводити, якщо ви до цього готові: і  душею, і серцем, і головою.  Котик чи песик навряд чи вирішить ваші життєві проблеми, але зможе принести додатковий сенс у життя, стати надійним другом, напарником для прогулянок, пухнастим антистресом. А також додасть вам нових звичок та активностей. Під час війни тисячі тварин втратили господарів і дім, тому притулки, як ніколи, переповнені, навіть породистими тваринами. Отже, завівши домашнього улюбленця з притулку, ви однозначно врятуєте життя тварини, а також дасте шанс іншим на прихисток. І не забувайте про головний бонус – з домашніми пухнастиками однозначно тепліше під час відключень світла і опалення. 

Обирати улюбленця варто індивідуально, враховуючи вашу фізичну активність, графік роботи, умови проживання. Також не женіться за модою – обов’язково дізнайтеся усі особливості породи – навантаження, харчування, умови утримання, а якщо тварина живе у притулку – розпитайте про її характер, страхи і вподобання. Також рекомендуємо попередньо кілька разів приїхати у притулок, щоб познайомитись з новим другом й дати обом сторонам час для випробувального терміну і звикання. 

Як і для людей, у вашого пухнастика має бути «тривожна валізка».

Господарям потрібно обов’язково подбати про чіпування та адресник тварини – на випадок, якщо улюбленець загубиться. Якщо ви розглядаєте можливість евакуації, як по Україні, так і за кордон, подбайте про ветеринарний паспорт, необхідні щеплення, тощо. Як і для людей, у вашого пухнастика має бути «тривожна валізка» з необхідними ліками, заспокійливими, кормом, іграшками, амуніцією, переноскою, смаколиками, водою, пелюшками, зимовим одягом.  Порада: обирайте сухий корм, бо натуральна їжа псується без холодильника.

Орієнтуйтесь індивідуально на потреби вашого улюбленця – харчові алергії, схильності до тривожності чи втечі, боязнь шумів, непереносимість поїздок у авто тощо. На жаль, підготуватись до всього неможливо. Але потрібно продумати деталі на випадок швидкої евакуації чи якщо тварина загубиться або отримає поранення. Ця ж сама валізка знадобиться вам і на час довготривалого відключення світла, води та тепла.  Пам’ятайте про базові потреби тварини: їжа, вода, сон, прогулянка. Слідкуйте за станом свого друга, не допускайте зневоднення чи переохолодження, у разі чого – зверніться за допомогою до ветеринарів.

Ракета влучила у приміщення цього елеватора на Херсонщині саме тоді, коли всередині був пухнастий.

Можемо розповісти різні історії про врятованих пухнастиків нашими військовими із зони бойових дій. Багато з них закінчуються щасливо: ми знаходимо люблячих господарів, які повністю повертають до життя своїх улюбленців. Наприклад, історія про котика, якого помітили серед завалів зруйнованого елеватора військові з батальйону «Волат» полку Кастуся Калиновського. Ракета влучила у приміщення цього елеватора на Херсонщині саме тоді, коли всередині був пухнастий. Від удару котик зазнав значних травм лапок. Його врятували та надали першу медичну допомогу. Деякий час він жив із військовими на цьому промисловому об’єкті. А після ротації хвостатого через Запоріжжя доправили водієм до Києва, де котик довго проходив лікування і реабілітацію. Зараз хвостик живе своє щасливе життя у Києві разом із Дмитром,  працівником компанії Morando, який весь цей час турбувався про здоров’я малого.

За нашим досвідом, співпраця із знаменитостями дає потужні інформаційні сплески і привертання уваги до теми захисту безпритульних тварин загалом, але на статистику благодійних внесків впливає опосередковано. Остання наша колаборація була із берлінським фешн стилістом Франком Пітером Вайльдом – він з 24 лютого щодня фотографується у ліфті у дизайнерських вбраннях на підтримку України. Щоб привернути увагу до безпритульних тварин, які страждають від війни, Франк виклав фотографію зі світшотом «Happy paw».

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Ми не гонимось за піаром заради піару, а обираємо «шлях воїна» (сміється) – працювати на результат. Тільки за листопад з нашою допомогою знайшли дім 243 безхатні тварини. Це можливо лише завдяки довготривалій стратегічній і ретельній роботі із напрацювання репутації серед міжнародних донорів та плекання довіри аудиторії українських благодійників та соціально відповідального бізнесу.

 

«Мені здається, що зараз ідеальний час взяти собаку з притулку, з вулиці, чи купити» 

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Олександр Попов

Читать также
Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

актор, ведучий «Сніданок. Вихідний»

під час війни взяв цуценя угорської вижли на ім’я Грейс

В Ірпені був розплідник угорських вижл. Під час першої евакуації господарі цього закладу змогли вивезти кілька дорослих собак машиною. В місті ще залишалися 9 цуценят і їхня мама, якими опікувалася мати власниці розплідника. Їх планували евакуювати наступного дня. Але наступного дня міст до Ірпеня вже був зруйнований, а обстріли не вщухали. Дістатися до розплідника було неможливо. Забрати їх усіх з самого пекла вдалося волонтерам Анастасії Паршиній та її чоловіку Олегу Черкашину.

На 15-й день повномасштабного вторгнення я повертався потягом з Івано-Франківська до Києва, щоб працювати, бо розумів, як це необхідно тепер. Було страшно та незрозуміло. У потязі мені подзвонила Валентина Хамайко і сказала: «Ти ж хотів угорську вижлу? Є дев’ять цуценят, яким шукають домівки. Бери!» Я задумався, чи зараз влучний час, яка відповідальність, адже ця собака буде великого розміру. Але зрештою не довго думав і погодився. Бо знаю, що влучного часу не буде ніколи. Нещодавно зустрів знайомого, який взяв цуценя вівчарки під час війни. Він так шкодував, що раніше постійно обіцяв своїм дітям, але відкладав на потім цю справу. Потрібно просто наважитись. Мені здається, що зараз ідеальний час взяти собаку з притулку, з вулиці чи купити. 

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

В мене до Грейс була такса Додо. Наприкінці 2021 року я багато їздив у відрядження, а собаку залишав мамі, в якої вже був старенький мопс. Незабаром мопс, на жаль, помер, а Додо стала єдиною відрадою. Вони дуже поріднилися. Тому я її залишив мамі. 

Грейс неймовірно ласкава та добра. Особливістю породи є відсутність агресії. Вона дуже любить людей і все навколо. Іноді навіть занадто. Мені доводиться її зупиняти, адже не всі розуміють це і приймають. Я дуже раджу всім угорську вижлу. Вони добрі, витончені, грайливі, активні. 

Переконаний, що собака – це абсолютний антистрес, щира любов.

На жаль, близько біля мого будинку немає надійного укриття. Тому під час тривоги ми йдемо у місце за три стіни. Під час останніх нальотів на Київ ми чули потужні вибухи. Грейс не лякалася їх, а весь час хотіла підбігти до вікна і дізнатися, що ж там відбувається. Було важко її втримати. 

Я переконаний, що собака – це абсолютний антистрес, щира любов. Вона завжди рада тебе бачити, хоче постійно гратися, гуляти. З собакою відкриваєш для себе нові місця у місті, більше буваєш у парках. Ти бачиш, яка собака щаслива, і сам стаєш щасливішим.  

 

Цуценя угорської вижли прихистила й співведуча Олександра Попова Валентина Хамайко – мама чотирьох дітей та вже двох собак.

Чи варто заводити домашніх тварин під час війни? Досвід Каті Сільченко, Наталі Литвин та інших героїв

Закликає людей рятувати тваринок та брати під свою опіку дизайнерка та рестораторка Даша Кацуріна, яка організувала charity market у своєму закладі «Тайський привіт». Його найголовнішою метою було разом з благодійним фондом UAnimals привернути увагу до тварин, покинутих під час війни та знайти їм новий дім. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Dasha Katsurina 🇺🇦 (@dasha_katsurina)

«Так ось, всііііі – всііііі цуценята з @gostomel.shelter знайшли дім! А останнього забрав наш шеф-кухар Саша. Сім маленьких собак у ці важкі часи зробили посмішку і щасливу мене, всю команду привітів, а це близько 200 людей, 300 наших гостей і близько 5000 глядачів онлайн. Захоплююсь людяністю українців», – ділилася враженнями Даша. 

Справжній воїн на міжнародній арені, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба став рятівником для маленького цуценяти французького бульдога, евакуйованого з окупованого Маріуполя. Тепер Марік, як назвали нового улюбленця, живе у компанії ще двох собак Густава і Бенджі, які не дають йому сумувати. А Дмитро Іванович особливо цінує рідкісні хвилини, проведені разом вдома у собачому товаристві.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Dmytro Kuleba (@dmytro_kuleba)

Пощастило стати членом сім’ї відомого італійського тенора Андреа Бочеллі собаці на ім’я Джек. Він пережив окупацію в Куп’янську, майже втратив слух та отримав осколкові поранення. Проте тепер врятований пес насолоджується компанією інших собак та коней в італійській Тоскані.

Тож якщо ви давно роздумували, чи не завести домашню тварину, не зволікайте! Ваш вірний друг вже зачекався на вас. Якщо ж ви хочете допомогти благодійним організаціям, які займаються підтримкою притулків та порятунком тварин із зони проведення бойових дій, наводимо перелік фондів, яким потрібна наша допомога:

 

Текст: Дарія Палєха

5 3 votes
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
4
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
2
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos