Катерина Осадча започаткувала важливу ініціативу для підлітків

Допомагає здобути освіту й професію
Телеведуча Катерина Осадча, героїня нашої обкладинки, де в інтерв’ю розповіла про заснування благодійного фонду, започаткувала важливу ініціативу для підлітків.
Проєкт має назву «Платформа майбутньої професії» і головна його мета — допомогти дітям із вразливих категорій населення вибрати майбутню спеціальність та вступити до закладів освіти.
Як поділилася Катерина Осадча, створити подібний проєкт її попросили діти, з якими працювала Фундація. Підлітки жалілися, що вони не мають розуміння не тільки, яку професію обирати, а і як підходити до її вибору.
«Часто ми чули: а що, якщо я навчуся в тій чи іншій професії, чи буде в мене робота після випуску? Ми знайомимо дітей із реальними професіоналами та майбутніми роботодавцями. Ми прагнемо масштабувати цей напрямок і залучати якомога більше бізнесів, адже нам разом потрібно відбудовувати країну й розуміти, що майбутнє створюватимуть саме ці діти», — розповіла Катерина.
Телеведуча додала, що знайти своє місце дітям, які зростають без підтримки родини або через війну переїхали в нове середовище, дуже складно.
«Більшість підлітків, які зараз мають вступати до навчальних закладів, половину шкільного навчання провели онлайн через пандемію, а потім і війну. Як у цьому світі зрозуміти свою професію і своє покликання — абсолютно незрозуміло. Ми хочемо вийти з онлайну та перейти в офлайн, щоб показати їм, що світ сповнений можливостей, що є безліч цікавих професій, які можна спробувати на практиці й буквально відчути руками», — наголосила Осадча.
До проєкту вже долучились ресторанний холдинг SEREDA, український бренд жіночого одягу JUL, Кирило Невдоха, голова офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики, а також відома українська дизайнерка Анна Октябрь.
«Зараз, як ніколи, важливо не лише розповідати молодому поколінню про інструменти професійного розвитку та навчання, але й на власному прикладі демонструвати, як ці знання можна застосовувати в житті. Така робота надихає дітей мріяти сміливіше, ставити амбітні цілі та вірити у свої можливості. Професія дизайнера охоплює багато різних навичок, тому мій шлях був наповнений постійним навчанням, експериментами та самопошуком. Тепер я хочу ділитися цим досвідом із молодим поколінням, щоб допомогти їм знайти свій власний шлях і повірити у свою силу створювати», — поділилась враженнями від проєкту Анна Октябрь.
Вже на початку 2025 року підлітки відвідають ательє Анни Октябрь та залаштунки ресторанів, щоб на власному досвіді відчути різні професії.