Now Reading
Легендарний знімок Роберта Капи прикрасив діджитал-обкладинку Marie Claire Ukraine

Легендарний знімок Роберта Капи прикрасив діджитал-обкладинку Marie Claire Ukraine

Легендарний знімок Роберта Капи прикрасив діджитал-обкладинку Marie Claire Ukraine

Номер присвятили українській землі

 

Marie Claire Ukraine представив нову діджітал-обкладинку, яку прикрасила легендарна фотографія авторства Роберта Капи. Цей номер редакція видання присвятила українській землі. «Земля – те, що завжди буде головною рушійною силою кожного українця. Любов до неї, шанобливе ставлення та сакральні сенси, що йдуть з далекого минулого – все це демонструє, наскільки тісні стосунки українців з чорноземом», – пояснює команда журналу.

Дійсно, ця тема особливо актуальна сьогодні, коли в умовах війни хлібороби продовжують свою роботу, незважаючи на свист ракет над головою, міни в землі, незважаючи ні на що. «Героями нашого сьогодення залишаються українські воїни та лікарі, а поруч із ними – хлібороби. Всі вони дбають про нашу безпеку: перші – про національну, другі – про продовольчу. Тому ми однаково тішимося перемогам і на полях бою, і на полях хліборобських. На сьогодні російські окупанти вивезли із захоплених українських територій у росію майже пів мільйона тонн зерна, – додають в редакції. – В червні почнеться збір врожаю озимих, який окупанти теж планують вивозити. Такі дії можуть призвести до голоду. У такий спосіб росія продовжує свої намагання шантажувати весь світ. Звідси і зародилася ідея присвятити червневий номер землі та хліборобам, які продовжують свою роботу протягом століть».

Легендарний знімок Роберта Капи прикрасив діджитал-обкладинку Marie Claire Ukraine

Щоб з усією колоритністю продемонструвати сакральні та тісні відносини українців та української землі, було обрано легендарний кадр Роберта Капи «Селянка», який був зроблений в 1947 році на українських землях. Усміхнена жінка у вишиванці показує, що наш народ незламний та завжди буде повертатися до своєї рідної землі, доглядати її та шанувати традиції, пов’язані з нею.

Читать также
Легендарний знімок Роберта Капи прикрасив діджитал-обкладинку Marie Claire Ukraine

В головному матеріалі червневого номеру Marie Claire Ukraine письменниця та культорологиня Громовиця Бердник провела екскурс в історію аграрної України, згадала про теплі відносини українців до чорнозему і пояснила, чому ми досі так ревно ставимося до хліборобського ремесла та землі загалом.

«Шанобливе ставлення українців до землі можна прослідкувати в цілій системі календарно-обрядових дійств. Фактично всі сакральні календарні пісні — це взаємини і контакт із землею-годувальницею. Колядки, які розповідають про створення землі і спрямовані на бажання доброго врожаю для спільної матері, веснянки й гаївки, які пробуджують землю і закликають її до народження нового життя, жнивні — зажинкові, обжинкові — пісні і так далі», – говорить Громовиця.

Також, відзначає вона, з покон-віків рідна земля для українців була рушійною силою до перемоги і всіх битвах: «Козаки захищали у боях не гетьманів, не старшину і навіть не ті чи інші переконання. Найвищою духовною цінністю для них була вольность, свобода, а найвищою безумовною цінністю — рідна земля, на якій стояли їхні хати, росло їхнє жито, гніздилися лелеки і виростали діти. І мені здається, саме це є зараз суперсилою наших захисників — рідна земля як архетип, символ і головна святиня».

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos