Now Reading
Міністр культури вибачився перед Польщею та Литвою за оцінки українського журі на «Євробаченні»

Міністр культури вибачився перед Польщею та Литвою за оцінки українського журі на «Євробаченні»

Міністр культури вибачився перед Польщею та Литвою за оцінки українського журі на «Євробаченні»

«Дуже соромно»

 

У ніч із 14 на 15 травня в італійському місті Турині на арені Pala Olimpico відбувся гранд-фінал міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2022».

Після виступу всіх учасників національне журі від кожної країни-конкурсанта розподіляло свої бали. На подив українських телеглядачів, судді з України ніяк не оцінили номери Польщі та Литви, тоді як журі цих країн віддали представникам України, реп-групі Kalush Orchestra найвищий бал – 12.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Kateryna Pavlenko (@monokatee)

Багатьох українців розлютив такий розподіл оцінок від українських суддів. Вони розкритикували національне журі і «від імені свідомих українців» попросили у дружніх країн прощення.

Свої вибачення приніс і міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко: «Хочу звернутись до наших найближчих друзів у Європі та висловити свою особисту позицію щодо оцінки, яку жюрі від України надали Польщі та Литві. Так, британці були круті та стали другими. Але поставити полякам та литовцям 0 – це дуже соромно. Народ України вам поставив 12!».

Він також наголосив, що оцінка українського журі на «Євробаченні» в жодному разі не відображає ставлення України до Польщі та Литви.

«Ця оцінка в жодному разі не відображає наше реальне відношення до вас, до наших найближчих друзів у Європі. Ваша підтримка України є неоціненною. Наша вдячність та прихильність до вас – є такою ж. І хоча конкурс не є політичним, то це і не політика – це дружба, це спільні цінності, це всебічна підтримка у всіх сферах. І сподіваюсь, що це все на довгі і довгі роки. Дорогі польський та литовский народи, ми вам безмежно вдячні, наша перемога – спільна. Як у «Євробаченні», так і та, яка буде над ворогом», – додав міністр.

У той же час член журі співачка Ірина Федишин заявила, що поставила Польщі 10 балів і «не знає відповіді на питання, як так вийшло».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Ірина Федишин 🎤Iryna Fedyshyn (@irynafedyshyn)

До речі, це не єдиний випадок із плутаниною балів.

Представники Азербайджану та Грузії заявили, що журі їхніх країн на пісенному конкурсі «Євробачення» дали українській групі Kalush Orchestra максимальні 12 балів, про що свідчать нотаріально завірені документи, надіслані організаторам «Євробачення». Проте, представники конкурсу оголосили інші бали.

«З цього питання проводиться розгляд, результати якого будуть представлені до уваги широким масам», – заявила керівниця азербайджанської програми Sabaha saxlamayaq Фаріда Расулова.

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2020 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos