Now Reading
На «Греммі» подали пісню, створену нейромережею

На «Греммі» подали пісню, створену нейромережею

На «Греммі» подали пісню, створену нейромережею

З дипфейк-голосами

Спільний трек репера Дрейка та попвиконавця The Weeknd, створений за допомогою штучного інтелекту, подали на премію «Греммі».

На «Греммі» подали пісню, створену нейромережею
Drake

Однак є один цікавий факт: ані Drake, ані The Weeknd не мають до цього жодного відношення — композицію під назвою Heart on My Sleeve створив саундпродюсер Ghostwriter.

Він написав текст власноруч, проте вирішив не заспівати чи прочитати ці слова, а використати нейромережу для імітації вокалу відомих артистів.

На «Греммі» подали пісню, створену нейромережею
The Weeknd

Heart on My Sleeve швидко завірусилася в TikTok навесні цього року. Пізніше АІ-музикант відправив пісню в Академію звукозапису, яка організовує премію.

Експерти перевірили композицію на законність і затвердили її для участі. Зокрема, у номінаціях «Найкраща реп-пісня» та «Пісня року».

«Що стосується творчого боку, то вона абсолютно варта уваги, оскільки була написана людиною. Ми знаємо, що ШІ відіграє важливу роль у нашому бізнесі. Ми не можемо відвертатися і намагатися заборонити його», — заявив продюсер Академії Гарві Мейсон-молодший.

Читать также
На «Греммі» подали пісню, створену нейромережею

Єдине, що суперечить «Греммі» — відсутність треку на стрімінгах. Академія вимагає, щоб пісня мала «широке розповсюдження та була доступна по всій країні через звичайні магазини, сторонні інтернет-магазини та стрімінгові сервіси». У Heart on My Sleeve з цим проблема — трек через порушення авторських прав не може офіційно вийти на музичних платформах, через судовий позов артистів.

Нагадаємо, нещодавно Американська Академія звукозапису запровадила нові правила отримання музичної премії «Греммі». Згідно з Протоколом штучного інтелекту, тільки творці-люди можуть отримати найвищу нагороду музичної індустрії.

Фото: Instagram @theweeknd, @champagnepapi

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2020 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos