Now Reading
Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Напередодні Дня матері поспілкувалися з дизайнеркою бренда T.Mosca Оксаною Шаповаловою, телеведучими Катериною Любчик, Тетяною Тереховою та іншими світськими мамами, а також розглянули актуальні поради «королівської» няні Джанет Роуз на тему: як продуктивно пережити карантин.

Самоізоляція для світської людини – катування. А ще складніше матерям: навіть при наявності няні, яка дитина залишить у спокої маму, поки вона вдома? А зараз вона вдома завжди … У стрічці соцмереж раз у раз трапляються пости батьків на межі нервового зриву. При цьому всі експерти, як один, прогнозують другу хвилю пандемії, ознаки якої вже з’явилися в Сеулі. Напередодні Дня матері редакція INSIDER.UA поспілкувалася зі світськими мамами і з’ясувала, як їм вдається не зійти з розуму на карантині і проводити час з користю для сім’ї.
Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Для початку – кілька порад докторки Джанет Роуз, директорки престижного Norland College, відомого навчанням няньок, затребуваних в королівській родині і у найвпливовіших сімей в світі.

Говорите с детьми о пандемииГоворіть з дітьми про пандемію

Доктор Джанет Роуз зазначає: в цей час діти спостерігають за вами пильніше, ніж будь-коли, тому ви повинні ретельно обмірковувати свої реакції і те, як вони сприймуть ситуацію. «Всім батькам і дорослим важливо пам’ятати, що наші діти будуть спостерігати і вчитися у нас, як вони роблять це в будь-який інший час. Вони вивчатимуть і розвиватимуть свої навички реагування на стрес і невизначеність на вашому прикладі. Тому вкрай важливо, щоб ми використовували цей час, аби показати їм, як проявляти стійкість, а не паніку, сіяти доброту, а не егоїзм».

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин
випускниці Norland College

З’ясуйте, що ваша дитина вже знає про пандемію

«Ставте відкриті питання, що відповідають віку вашої дитини, щоб дізнатися, наскільки вона розуміє ситуацію і які страхи у неї є. Діти сприймають речі буквально, тому дуже важливо перевірити їх сприйняття. Наприклад, запитати: «Чи знаєш ти, чому зараз важливо залишатися вдома?» Наводьте чітку і коротку інформацію, але не перевантажуйте їх безліччю зайвих фактів, – радить Джанет. – Чутливість – ключ до успіху. Якщо ваші діти хочуть говорити, слухайте, але якщо вони цього не роблять, поважайте це і завірте їх, що вони можуть розповісти вам про свої почуття в будь-який час».

«Всім батькам і дорослим важливо пам’ятати, що наші діти будуть спостерігати і вчитися у нас».

 

Будьте відкриті і чесні

«Діти будуть більше турбуватися, якщо відчують, що від них щось тримають в секреті. Допоможіть своїй дитині відчувати себе в безпеці і навчіть робити все, що для цього необхідно: як слід мити руки й таке інше».

Читайте про пандемію разом

«Це нормально, що ви не знаєте відповіді на всі питання. Ви можете пошукати відповіді разом. Але спершу переконайтеся, що ви відвідуєте авторитетні веб-сайти, щоб діти не бачили страшних заголовків або світлин».

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин
няня герцогів Кембриджських Марія Боралло

Зберігайте спокій
«Важливо зберігати спокій і випромінювати надію. Діти вловлюють мову вашого тіла і хвилювання, тому намагайтеся зберігати рівновагу і керуйте власними страхами при розмові з ними. Визнайте, що це нормально – відчувати стрес. Ви можете зізнатися в цьому дітям і, зі свого боку, співпереживайте їх почуттям і надайте їм ясні і обнадійливі факти. Це дасть їм відчуття більшої емоційної безпеки. Пам’ятайте, що ви – їх притулок».

«Важливо зберігати спокій і випромінювати надію. Діти вловлюють мову вашого тіла і хвилювання».

 

Позитивний настрій перемагає

«Зосередьтеся на позитивних моментах ситуації. Ми всі повинні ретельно дотримуватися правил гігієни, так чому б не стати знищувачами мікробів і не дозволити дітям допомогти вам дезінфікувати будинок? Грайте в супергероїв, вбиваючи вірус, або ж вивчіть всі способи допомогти іншим, а особливо – роботу медиків заради нашого захисту. Ви можете намалювати або скласти список всіх медичних помічників і подумати про те, як ви можете допомогти іншим разом з вашою дитиною. Наприклад, взяти малюка з собою для доставки їжі літньому сусідові».

«Вміння контролювати емоції допомагає дітям вчитися співчувати, заспокоюватися і регулювати свої імпульси, мотивувати себе і краще справлятися з життєвими злетами і падіннями – необхідні навички для дорослих теж».

Контроль над емоціями

«Вміння контролювати емоції допомагає дітям вчитися співчувати, заспокоюватися і регулювати свої імпульси, мотивувати себе і краще справлятися з життєвими злетами і падіннями – необхідні навички для дорослих теж, – радить докторка Роуз. – Важливо показати дитині, що її підтримують, піклуються, розуміють і поважають, і водночас дають зрозуміти, що не вселяка поведінка є прийнятною, що їм теж потрібно стримувати емоції і коректно, без капризів висловлювати свої почуття і бажання. Важливо вміти регулювати наш стрес і навчитися миритися з тим фактом, що ми не завжди можемо отримати те, що хочемо».

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Співпереживати і допомагати впоратися з емоціями

Коли ваша дитина засмучується, докторка Джанет Роуз радить відвести її в спокійне місце в будинку, постаратися усвідомити, як вона почувається і максимально співпереживати: «Я розумію, ти, мабуть, відчуваєш себе втомленим і засмученим через те, що не можеш зробити те чи інше, опинитися там, де не можна. Я теж відчуваю себе трохи засмученим, але не варто через це розкидати іграшки».
 

Як не збожеволіти на карантині і яку пораду вони б дали тим, хто в подібній ситуації, INSIDER.UA розповіли світські мами:

 

Дизайнерка бренда T.Mosca Оксана Шаповалова, мама Маші та Даші
Головна порада: розділити територію і виділити час для усамітнення. У нас із з дітьми є правило, що кожна людина – це індивідуальність й інколи хоче побути наодинці. У дітей на дверях висять ці правила (посміхається). Головне – поважати особистий простір кожного. Яку дати пораду? Віддати сусідам, подарувати перехожим, або закрити в комірчині (сміється). Якщо з поділом території не виходить, переходьте до пункту два!

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

 

Телеведуча й модель Катерина Любчик, мама Яромира та Рината

Відповідаю чесно, без прикрас: ми сходимо з розуму! І мені це вже навіть починає подобатися. Перші три тижні карантину я була в повній самоізоляції через хворобу і мені було дуже важко через те, що не бачу дітей. Сумувала за ним шалено!

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Коли повернулася до сім’ї, думала, що у нас буде ідилія. Але ідилія закінчилася в перший же день (сміється). За ті три тижні, поки мене не було, діти повністю вибилися з графіка, лягали спати дуже пізно, вдень їх було не укласти, займатися нічим не хотіли. Коротше, караул … За наступні два тижні ми увійшли в якийсь плюс-мінус графік. І діти, і я звикли, що я вдома.

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Зараз нам в поміч – онлайн заняття для старшого Яромира (я навіть замовляла онлайн-привітання від супергероїв на день його народження), мультики для молодшого (і мені не соромно), лего і всілякі іграшки, які розкидані по всьому будинку. Другий момент, в якому нам дуже пощастило – ми встигли зняти будинок у передмісті, і тепер у дітей є можливість ганяти на подвір’ї. Хрещена подарувала нам батут, і моєму щастю немає меж!

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Головна порада – не чинити опір існуючим обставинам. Якщо так розпорядився Всесвіт, значить, для чогось нам всім потрібно побути вдома. Я стала ставитися до багатьох речей набагато спокійніше і по-філософськи. Ба більше, намагаюся залучати дітей до своїх справ і сама активно беру участь в їх заняттях: ми разом садимо квіти, збираємо конструктори, печемо печиво. А наостанок лайфхак: якщо налити вино в чашку з під чаю і приклеїти до неї мотузку від чайного пакета, всі думатимуть, що ти п’єш чай (сміється). Всім релакс!

 

Телеведуча Тетяна Терехова, мама Вови та Поліни

Варто використовувати цей час для більш глибокого і щирого знайомства зі своїми дітьми. Насамперед, оцінити і дізнатися реальну картину (якщо в силу своєї завантаженості і звичайних справ ви не могли цього зробити раніше): чим ваша дитина наразі цікавиться, як у неї справи з читанням / рахуванням / іноземними мовами і таке інше, з ким вона дружить зараз і за чим або за ким сумує найбільше. Після спробувати будувати свій день, хоча б мати приблизний план справ і активностей. Але при цьому не турбуватися і не картати себе, якщо все пішло не так або просто залінувалися щось робити. Прагнення бути найконструктивнішими і діяльними в своїх чотирьох стінах стомлює вже само по собі.

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Вся мотивація наразі в соціальних мережах: займатися, вчитися, розвиватися. Всі намагаються або роблять вигляд, що прагнуть стати найкращою версією себе. І, природно, це дуже здорово і гідно. Але якщо ви хочете просто лежати, читати, переглянути серіали або пограти в приставку, дозвольте це і собі, і вашим дітям. Зараз – саме час, який, я щиро сподіваюся, більше не повториться. Хоча здоровий глузд диктує, що подібні епідемії і нові віруси стануть відтепер нашою новою реальністю, але все ж…

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Мої діти під час карантину досить швидко адаптувалися до групових та індивідуальних занять у Zoom, усвідомили можливість спілкування з друзями і родичами по Facetime. Всі ігри в будинку переграні, але ми продовжуємо шукати нові варіанти, нарешті добралися до пазлів, давно забутих конструкторів і навели порядки в кожній шухлядці з дрібними іграшками. Звичайно, подивилися багато сімейних фільмів і читаємо набагато більше, ніж в звичайному режимі. З абсолютно нового для нас: практикуємо сімейний спорт по YouTube і разом випікаємо різну смакоту.

Читать также
Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин
Читать также
Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин
Читать также
Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин
Читать также
Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Що порадити? Розслабитися і прийняти ситуацію цілком. Подумати про те, що всі люди наразі в подібних умовах і тепер впораються лише креативні і адаптивні. Вдихніть-видихніть і посміхніться (сміється). Ми всі з усім впораємося!

 

Телеведуча Ольга Торнер, мама двійнят Давида і Єви

Як не збоживоліти з дітьми на карантині? Найголовніше правило – максимально зайняти дітей корисними вправами. Малювання, мови, спорт, розвиваючі ігри … Дотримуватися режиму дня. Намагатися насолоджуватися цим моментом і максимально зблизитися з рідними. Подумайте, адже другого такого карантину може не бути! (Сміється).

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Моя головний порада тим, хто подібній ситуації: ні в чому не можна себе звинувачувати. Терпіння. Налийте собі келишок шампанського або дозвольте собі робити те, що вас заспокоює. У будь-якій ситуації потрібно знаходити можливість залишитися наодинці з собою або удвох з чоловіком, щоб присвятити цей час собі».

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

 

Засновниця бренда LaReine Єлизавета Гордійчук, мама Єви, Емілі та Крістіана

Навряд чи я підходжу для вашої теми, я роблю все те ж саме, що і раніше, тільки не поспішаючи! (Сміється) У мене так само дві цілодобові няні, домробітниця п’ять разів на тиждень, мені діти не створюють дискомфорту. Та й взагалі я насолоджуюся: сплю до 11-12 години, готую, облаштовую терасу, вирощую розсаду. Мій коханий чоловік майже весь час вдома, я ніколи не бачила його стільки часу і дуже радію цьому!

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Я жодного разу не виходила з дому під час карантину і у мене немає бажання вийти. За межами квартири немає нічого, що мене б тягнуло вийти. Мої діти поруч, я нарешті бачуся з ними вдосталь! Я не люблю бути на природі, ніколи не гуляю в парку, і спортом не займаюся, простір мені не потрібен. Наша тераса в 100 м – достатній простір для прогулянок дітей, на вулицю тато нас не випускає. Каже, що ми ще йому не набридли, тому береже (сміється). Тож порада тим, хто божеволіє: краще найняти няню замість пари нових туфель і виходити заміж за коханого!

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

 

Власниця компанії NICCO Tessuti и NICCO atelier Анна Межуєва, мама Ніколетти

Як не сходити з розуму з дітьми на карантині – це, звичайно, складне питання. Тому що зі скаженого бізнес-ритму доводиться перелаштовуватися на домашній, а тут клопоту не менше! Ми в родині намагаємося відлагодити всі процеси так, щоб допомагати один одному і розподіляємо обов’язки. Поки все йде за планом і ми насолоджуємося малечею і часом, проведеним разом.

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

Головна порада тим, хто в схожій ситуації: шукати лише позитивні моменти, адже в звичайному ритмі так мало часу, щоб насолоджуватися дрібницями. Головне, щоб в сім’ї один одному допомагали і проводили час разом із задоволенням!

Не збожеволіти: як світські мами переживають карантин

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
3
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
3
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos