Now Reading
Перша жінка-президент Молдови: що потрібно знати про Майю Санду

Перша жінка-президент Молдови: що потрібно знати про Майю Санду

Перша жінка-президент Молдови: що потрібно знати про Майю Санду

Зі своєї двокімнатної квартири президент з’їжджати не має наміру

 

15 листопада в Молдові пройшли президентські вибори, в результаті яких перемогла кандидат від опозиції 48-річна Майя Санду. Вона стала першою жінкою-президентом в історії країни, обійшовши чинного главу держави Ігоря Додона. Згідно з даними Центральної виборчої комісії, Санду набрала 57,7% голосів, у той час як Додон – 42,2%. Його мандат закінчується 23 грудня, після чого відразу відбудеться інавгурація Майї Санду. Розповідаємо, що потрібно знати про першу жінку, яка стала президентом Молдови.

Перша жінка-президент Молдови: що потрібно знати про Майю Санду

Майбутній політик народилася в 1972 році в селі Рісіпень на півночі країни. Закінчила Академію економічної освіти, Академію держуправління при президенті Молдови, а також Школу державного управління імені Джона Кеннеді при Гарвардському університеті. Крім молдавського й румунського Майя Санду також володіє російською, іспанською та англійською мовами.

Політик була міністром освіти Молдови з 2012 по 2015 рік, а в 2016-му вона вперше балотувалася на пост президента, однак програла Додону з різницею в 4%.

У 2019 Майя Санду була призначена прем’єр-міністром. Однак протрималася на цій посаді жінка недовго – через півроку її уряд пішов у відставку через винесений вотум недовіри.

Перша жінка-президент Молдови: що потрібно знати про Майю Санду

У своїй країні Майя Санду придбала репутацію борця з корупцією. Політик не боїться висловлювати свою позицію, зокрема вона неодноразово критикувала дії чинного президента.

Крім того, раніше в одному з інтерв’ю Санду заявила, що, якщо стане президентом, не з’їде зі своєї квартири в більш розкішні апартаменти, щоб не витрачати гроші держави, – зараз жінка живе в Кишиневі, в двокімнатній квартирі площею 74 кв м. Автомобіль у Санду 2007 року випуску – Toyota Rav 4.

Про особисте життя політик говорити не любить. Так, відомо, що Майя Санду незаміжня, а весь свій час присвячує роботі. У зв’язку з цим жінка має досить жорсткий розпорядок дня: за словами політика, вона прокидається о 6 ранку (або навіть раніше), повертається додому близько 9 вечора, а лягає спати – об 11.

На новій посаді Майя Санду обіцяє допомагати розвитку бізнесу, збільшити розмір пенсій, зблизити Молдову з Євросоюзом, а також підняти на новий рівень відносини з Румунією, Україною, ЄС, США, Росією та іншими країнами.

Перша жінка-президент Молдови: що потрібно знати про Майю Санду

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos